Kodeks postępowania cywilnego Komentarz Tom 5

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
9788380920620
youstyna

Oddajemy do rąk Czytelników kolejne wydanie dużego komentarza do kodeksu postępowania cywilnego. Autorstwo najwybitniejszych autorytetów polskiego prawa procesowego cywilnego oraz długoletnia obecność dzieła na rynku wydawniczym gwarantują najwyższy poziom merytoryczny i edytorski publikacji. W piątym wydaniu komentarz został podzielony na sześć tomów: tomy I-III obejmują komentarz do części...

W piątym wydaniu komentarz został podzielony na sześć tomów:
tomy I-III obejmują komentarz do części pierwszej kodeksu - postępowania rozpoznawczego,
w tomie IV omówiono postępowanie rozpoznawcze (nieprocesowe) części pierwszej i postępowanie zabezpieczające (część druga),
w tomie V - postępowanie egzekucyjne (część trzecia),
a w tomie VI - przepisy z zakresu międzynarodowego postępowania cywilnego (część czwarta) oraz dotyczące sądu polubownego (arbitrażowego) (część piąta).
W części dotyczącej postępowania egzekucyjnego zostały uwzględnione liczne zmiany wynikające z kilkunastu ustaw uchwalonych w latach 2013-2016, w tym również wchodzące w życie 8 września 2016 r. Dotyczą one m.in. wniosku o wszczęcie egzekucji, poszukiwaniu majątku dłużnika, złożenia wykazu majątku przed komornikiem, zbiegu egzekucji administracyjnej i sądowej, postępowania o nadanie tytułowi egzekucyjnemu klauzuli wykonalności, tytułu wykonawczego obejmującego świadczenie w walucie obcej, środków zaskarżenia, w szczególności skargi na czynności komornika oraz zażalenia, przebiegu egzekucji z ruchomości oraz z rachunków bankowych, podziału sumy uzyskanej przez egzekucję z nieruchomości, kompetencji referendarza sądowego.

Skomentowano nowe działy zawierające regulacje określające wydawanie w Polsce odpowiednich zaświadczeń dotyczących orzeczeń, ugód i innych tytułów egzekucyjnych w sprawach cywilnych i handlowych, a także w sprawach alimentacyjnych, przepisy dotyczące informatyzacji postępowania cywilnego, w tym m.in. wprowadzenie możliwości tzw. licytacji elektronicznej przeprowadzanej za pomocą systemu teleinformatycznego. Omówiono także zmiany nowelizujące zasady egzekucji świadczeń alimentacyjnych wynikające z ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci.

źródło opisu: https://www.profinfo.pl/prawo-cywilne/postepowanie...(?)

źródło okładki: https://www.profinfo.pl/prawo-cywilne/postepowanie...»