832002966X
zdrowie, medycyna

Profesor J. Bożydar Latkowski jest koordynatorem kształcenia lekarzy rodzinnych w Centrum Kształcenia Podyplomowego wchodzącym w skład Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W Centrum specjalizację z medycyny rodzinnej uzyskało kilkuset lekarzy, a za swą działalność na tym polu Profesor uzyskał członka honorowego Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce. Jest autorem, współautorem lub jednocześnie redaktorem licznych publikacji naukowych przeszło 300 artykułów zamiessczonych w czasopismach indeksowych w kraju i za granicą oraz ponad 20 książek. Doktor habilitowany Witold Lukas jest kierownikiem Katedry i Zakładu Medycyny Rodzinnej Śląskiej Akademii Medycznej oraz Konsultantem Krajowym w dziedzinie Medycyny Rodzinnej. Od 1996 rouk prowadzi Poradnię Lekarzy Rodzinnych w katwicach, mając specjalizację II stopnia z tej dziedziny. Od lat bardzo aktywnie zaangażowany jest w proces kształcenia lekarzy rodzinnych w Polsce. Szczególnie dba o organizację pracy i jakość świadczonych usług w poszczególnych ośrodkach. Jego dorobek naukowy obejmuje przeszło 230 pozycji naukowych o różnej tematyce. Przedstawione zagadnienia oparte na bogatych, własnych doświadczeniach grona autorów opracowane zostały zgodnie z aktualnie obowiązującym programem specjalizacji z medycyny rodzinnej, uwzględniającym polskie, nieco odmienne warunki tworzenia podstawowej opieki zdrowotnej w naszym kraju.Specjalnośc ta ma szczególne zadania, gdyż jako jedna z nielicznych obejmuje wieloprofilowe postępowanie leczniczo-diagnostyczne, zarówno w zdrowiu, jak i w chorobie. Powoduje to, że właśnie na jej reprezentantach lekarzach rodzinnych spoczywać powinien zasadniczy ciężar odpowiedzialności za prawidłowe działanie podstawowej opieki zdrowotnej.Podręcznik przeznaczony jest zarówno dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, w tym szcze

marekdetko | 2016-11-11
megipiegi | 2012-07-22