Niedokrwistości wieku dziecięcego

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
8320024005
zdrowie, medycyna

W książce przedstawiono zarówno fizjologię, jak i patologię układu czerwonokrwinkowego, zaburzenia hematologiczne okresu noworodkowego oraz różne postacie niedokrwistości. Autorzy szczegółowo i przystępnie omawiają niedokrwistości u dzieci spowodowane utratą krwi, niedoborem czynników niezbędnych dla prawidłowej erytropoezy, zwiększonym rozpadem krwinek czerwonych. Przedstawiają nabyte i wrodzone niedokrwistości hipoi aplastyczne oraz niedokrwistości wtórne towarzyszące innym stanom patologicznym.

Krys | 2013-03-18
Piotr Bielawski | 2013-03-13