Słońcem na papierze. Niezwykłe losy Kornela Makuszyńskiego

Wydawnictwo: Przygotowalnia
Dorota Wojciechowska
Abdita

Autorką jest Anna Czerwińska-Rydel, jedyna polska pisarka specjalizująca się w dziecięcych biografiach ważnych ludzi. Delikatne ilustracje stworzyła Dorota Wojciechowska. Jest to wydanie drugie i pierwsze zarazem. Drugie, ponieważ książka Anny Czerwińskiej-Rydel o Kornelu Makuszyńskim ukazała się w 2014 roku pod innym tytułem i w zupełnie innej formie. Pierwsze, bo to wydanie jest niezwykłe.

źródło opisu: http://przygotowalnia.com/sklep/ksiazki/95-sloncem...(?)

źródło okładki: http://przygotowalnia.com/sklep/ksiazki/95-sloncem...»

allison | 2017-10-20
Przeczytana: 19 października 2017

"Słońcem na papierze" to uroczo napisana biografia Kornela Makuszyńskiego, adresowana do najmłodszych czytelników.
Ma formę barwnej, pogodnej opowieści, obfitującej w anegdoty, ciekawostki i zabawne epizody z życia pisarza, który zaczynał od tworzenia dla dorosłych, a kojarzony jest przede wszystkim z twórczością dla dzieci (co, oczywiście, nie jest żadną ujmą).

Autorce udało się połączyć lekkość przekazu z wagą i powagą treści, w której - jak w książkach Makuszyńskiego - odnajdujemy także dużą dawkę humoru.

Całość jest ciekawie zaprojektowana pod względem graficznym - przyjemna lektura i dla dzieci, i dla dorosłych, zwłaszcza tych, którzy pamiętają z dzieciństwa "Przygody Koziołka Matołka" i inne utwory pisarza.

Evik | 2014-11-03
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 03 listopada 2014

Jest to moje drugie spotkanie z książką Anny Czerwińskiej-Rydel i muszę powiedzieć, ze znowu udane.

Tym razem poznajemy biografię Kornela Makuszyńskiego. Wielkiego pisarza, nogę z matematyki, fizyki i chemii, a utalentowanego z języka polskiego.
Wspaniałego, dobrego człowieka, a równocześnie wielkiego psotnika. Gdy był mały był wydalony z kilku szkół.
Nie wiedziałam, że Kornel Makuszyński odegrał rolę w życiu Stanisława Marusarza.
Trochę smutno zrobiło mi się na końcu...
I nie tylko z powodu śmierci pisarza.

Polecam.

allison | 2017-10-20
Przeczytana: 19 października 2017

Ma formę barwnej opowieści, obfitującej w anegdoty, ciekawostki i zabawne epizody z życia pisarza, który zaczynał od tworzenia dla dorosłych, a kojarzony jest przede wszystkim z twórczością dla dzieci (co, oczywiście, nie jest żadną ujmą).

Ervisha | 2018-05-23
Przeczytana: 23 maja 2018

Urzekła mnie. Urzekła a nawet zachwyciła. Według mnie można powiedzieć o niej "książka niezwykła - wyjątkowa, jedna z tych o których długo się pamięta i chce pamiętać. Zapadła w pamięci, zapisała się w sercu, wzruszyła, sprawiła, że w oczach pojawiły się łzy... Łzy, które towarzyszyły mi w trakcie i po skończeniu książki a nie jest to żadna banalna historia o nieszczęśliwej miłości.

Książka kierowana do młodszego czytelnika, ale napisana tak, że z przyjemnością przeczyta ją nie jeden dorosły. Podróż po przez życie pewnego znanego pisarza, który kochał słowo pisane i tworzył przede wszystkim z miłości a dopiero potem pasji - Kornela Makuszyńskiego.
Razem z małym Kornelem dorastamy, przeżywamy nagłą śmierć ojca, chodzimy do szkoły, w wieku szkolnym piszemy pierwsze wiersze a w dorosłym opłakujemy śmierć pierwszej żony, decydujemy się na kolejne małżeństwo, przyglądamy się rozwojowi kariery...
Przez cały czas czujemy jakbyśmy byli tuż obok, jakby pisarz stał na wyciągnięcie...

Gorąca | 2016-01-15

Ta książka bardzo ale to bardzo dobra.
Ja z moją klasą spotkałam się z pisarką Panią Czerwińską.

Kupiłam wtedy tą książkę a pani podpisała mi się na okładce :D

książek: 1965
next-to-me | 2018-06-08