Nela na tropie przygód

Okładka książki Nela na tropie przygód Nela
Okładka książki Nela na tropie przygód
Nela Wydawnictwo: Burda NG Polska sp. z o. o. Cykl: Nela mała reporterka (tom 4) Seria: Podróże Neli literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Nela mała reporterka (tom 4)
Podróże Neli
Burda NG Polska sp. z o. o.
2015-10-21
2015-10-21
nela podróże reporterka

Okładka książki Pamiętnik grzecznego psa Wojciech Cesarz, Joanna Rusinek, Katarzyna Terechowicz
Pamiętnik grze... Wojciech Cesarz, Jo...
Okładka książki Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Niesamowite pr... Justyna Bednarek, D...
Okładka książki Tsatsiki i Mamuśka Pija Lindenbaum, Moni Nilsson
Tsatsiki i Mam... Pija Lindenbaum, Mo...

Książka dla miłośników przygód. 4 tom niezwykłego opowiadania Neli - małej reporterki. Można się z niej dowiedzieć o ciekawych zwierzętach, cudownych miejscach. Uważam tą książkę za najlepszą w moim życiu. Arcydzieło! Bardzo mi się podobała i polecam też inne książki z tej serii.

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Pierwsze pytanie mojej córki brzmiało, gdzie są rodzice Neli, czy nie żyją?
Wyguglalam i dowiedziałam się niewiele, znalazłam jedno zdjęcie Neli z mamą. Wyczytałam, że Nela podróżuje z rodzicami, a mama jest jej menadżerką.
"Nela" jest tak naprawdę produktem wykreowanym przez dorosłych. Od tej pory użyje cudzysłowu, żeby nie obrazić dziecka, któremu odebrano dzieciństwo, a ukazać produkt wykreowany przez dorosłych. Prawda jest mniej etyczna, dlatego lepiej oszukiwać czytelnika.
Zobaczcie sami, to nie trzyma się logiki.
W pierwszej opowieści dziewczynka sama jedzie autobusem z przewodniczką, po czym wysiada i sama stoi w deszczu na przystanku. W innej sama wsiada z dorosłym mężczyzną do łodzi i płynie na statek na nocne łowienie ryb. Chcielibyście narazić tak dziecko?
W książkach powinna być wzmianka o tym, że Nelą ktoś się opiekuje, że nie jest zostawiona sama sobie. Jeśli jest to jakaś forma reportażu, to należy przekazać realistyczny obraz relacji dziecka z dorosłymi, że nie błąka się samo po świecie, że ma jakieś stałe punkty, rodziców, dom, poczucie bezpieczeństwa.
Dlatego "Dzieciaki świata" Martyny Wojciechowskiej bardziej do mnie przemówiły. Jest tam ukazany m.in. dziewięcioletni pucybut z Etiopii, który musi zarabiać na życie i dziecięca bogini z Napalu, zabrana od rodziców na wiele lat. Każde z nich opowiada o swoim domu lub dorosłych, którzy się nim opiekują. Natomiast realia, w jakich żyje są jasno wytłumaczone i uzasadnione tradycją, kulturą, zwyczajami, biedą.
Dobrze, że moje dziecko na wstępie domagało się wyjaśnienia, gdzie są rodzice Neli. Dzięki temu, że jestem świadoma, że rodzice i może inni opiekunowie są przy Neli, mogę przełknąć wyssane z palca fantazje o samotnie podróżującym i przekraczającym granice wielu państw dziecku, które redaguje teksty, opracowuje szatę graficzną i wie o świecie więcej niż niejeden specjalista. W rzeczywistości stoi za tym cały zespół redakcyjny.
Mimo to bardzo polecam opowieści "Neli". Córka słucha ich z zaciekawieniem. Wspaniałym dopełnieniem są też bogate ilustracje. Mam nadzieję, że elokwencja "Neli" nie zachwieje poczucia własnej wartości odbiorców jej opowieści.

Pierwsze pytanie mojej córki brzmiało, gdzie są rodzice Neli, czy nie żyją?

Bardzo nam się podobała ta książka. Namawiałem młodzież od dawna, ale nie chciała. Dopiero, kiedy Pani w bibliotece zachwalała Nelę, książka wylądowała w domu. O jakież było moje zaskoczenie, kiedy wróciłem z pracy i usłyszałem: tato, poczytasz mi książkę?
A książka jest fantastyczna, znakomicie opowiada o różnych miejscach na świecie językiem, który jest dla dzieci zrozumiały i klarowny. My wiele się z niej nauczyliśmy. Polecam. Na pewno sięgniemy po kolejne tomy.

Idealna przed spankiem. Lepsza niż ASMR :D

Idealna przed spankiem. Lepsza niż ASMR :D

Nela na tropie przygód - książka dla miłośników przygód, przyrody, zwierząt i oczywiście zwiedzania po świecie!

Czy polecam? Tak! Bardzo fajna książka (raczej dla dzieci) z której można się sporo dowiedzieć.

7/10

7/10

,Nela na tropie przygód" to seria podróż Neli, dzięki którym możemy poznać wiele ciekawostek dotyczących świata, zwierząt, ludzi, kultur, zwyczajów.
Owa pozycja jest czwartą książką Neli, w której razem z nią zwiedzimy leniwce na Kostaryce, spędzimy noc na Morzu Południowochińskim, będziemy latać na liniach nad lasem deszczowym i wiele innych, ciekawych oraz fantastycznych przygód ! Zwiedzimy między innymi Etiopię, Sri Lankę, Kostarykę, Wietnam, Mjanmę (dawniej nazywaną Birmą) i Mauritius. Dowiemy się czy leniwce są leniwe, poznamy małpy o czerwonych sercach, odwiedzimy schronisko dla żółwi, pójdziemy na targ plemienny i będziemy pływać na zatoce lądującego smoka. Książka pełna przygód i tajemnic. To co, dołączysz się do tej podróży? :)

Książki Neli, są książkami przygodowo-edukacyjnymi. Bardzo lubię czytać książki Neli, nie tylko dlatego, iż mogę poznać wiele ciekawostek ale też dlatego, że mogę razem z nią podróżować. Czytając, czuję jakbym właśnie podróżowała właśnie z nią. Przenoszę się do świata zapisanego w książce i zwiedzam go oczyma wyobraźni. Niesamowite uczucie . W książce znajdują się zdjęcia, obrazki i mapy. Bardzo się cieszę, iż dzięki mojej mamie mogę zwiedzać zakątki świata czytając. Dlaczego? Bo to właśnie od niej dostałam pierwszą książkę Neli a teraz mogę zwiedzać świat razem z nią ZWIEDZAJMY ŚWIĄT OCZYMA WYOBRAŹNI
Zachęcam do sięgnięcia po jakąkolwiek książkę Neli. Nie musicie czytać po kolei, możecie zacząć od czwartej części tak jak ja bądź po inną. Warto czegoś więcej się dowiedzieć o otaczającym nas świecie

Świetna książka przygodowa z mnóstwem pięknych zdjęć. Mimo tego że początkowo sceptycznie podchodziłam do robienia z dziecka celebrytki to myślę że jest to dopiero początek mojego syna oraz mojej, przygody z Nela.

Przyjemna książeczka z wieloma ilustracjami i ciekawymi faktami.

Przyjemna książeczka z wieloma ilustracjami i ciekawymi faktami.

Córka słuchała z zachwytem, więc polecam z czystym sercem.

Córka słuchała z zachwytem, więc polecam z czystym sercem.

• Dla dzieci
  • Podróżnicze

Dodaj cytat z książki Nela na tropie przygód