Nela na tropie przygód

Cykl: Nela mała reporterka (tom 4) | Seria: Podróże Neli
Wydawnictwo: National Geographic
nela, podróże, reporterka
Anna

Cześć! Nazywam się Nela i mam dziesięć lat. A to jest już moja czwarta książka. Nie licząc kalendarza Przygodnika, który mam nadzieję bardzo ci się podoba :)! Gdy miałam pięć lat, zaczęłam podróżować po świecie i nagrywać filmy. Moim idolem jest Steve Irwin i tak jak on jestem reporterem-podróżnikiem. W moich filmach i książkach pokazuję dzieciom świat, zwierzęta i dalekie kultury! Byłam w...

Cześć!
Byłam w wielu ciekawych krajach na różnych kontynentach. W Afryce zwiedziłam m.in. Etiopię, Zanzibar, Kenię, Tanzanię i Mauritius. W Azji – Tajlandię, Kambodżę, Malezję, Indonezję, Filipiny, Wietnam, Sri Lankę, a ostatnio też Birmę i Japonię. W Ameryce Południowej – Peru, Boliwię, Chile, Kostarykę i Panamę.
Zapraszam cię w niezapomnianą podróż. Opowiem o pięknych miejscach, które poznałam, i o fascynujących zwierzętach, które zobaczyłam.
Świat jest cudowny i oczami wyobraźni możesz podróżować ze mną oraz przeżywać wspaniałe przygody!
Nela

źródło opisu: http://www.burdaksiazki.pl

źródło okładki: http://www.burdaksiazki.pl/ksiazki,2,10,1036,nela-...»

NataliaSlomczewska | 2019-10-15
Przeczytana: 15 października 2019

Książka o dziewczynce o imieniu Nela, która podróżuje po świecie i poznaje nowych ludzi i zwierzęta. Książka była pełna przygód.

Joanna | 2019-04-09
Przeczytana: 02 kwietnia 2019

Wspaniała dla mojego 5 letniego syna.

natalia2085 | 2018-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2018

Świetne historie, bardzo dobrze wyjaśnione zagadnienia, mama i syn jak zwykle zachwyceni przygodami małej Neli. Polecamy na zimowe wieczory

Basia | 2018-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2018

Książka użyta do zajęć z dziećmi w mojej bibliotece.

Wraz z Nelą małą reporterką :) oraz dziećmi "wybraliśmy się" w podróż na Mauritius. Uczestnicy zajęć wysłuchali fragmentu książki Neli pt. "Nela na tropie przygód". Na Mauritius odwiedziliśmy schronisko z żółwiami olbrzymimi. Dowiedzieliśmy się wielu wspaniałych informacji o tych ogrooomnych zwierzętach i poznaliśmy odpowiedzi m.in. na te pytania: Ile lat potrafią żyć żółwie olbrzymie? Czy żółwie mają zęby? Czy żółwie lądowe mogą przebywać w wodzie? Czym się żywią żółwie olbrzymie? Czy żółw może wyjść ze swojego pancerza? Jak się nazywają części pancerza żółwia?

Potem dzieci stworzyły swoje własne żółwie - wszystkie wyszły naprawdę przepięknie. Uczestnicy zajęć nosili swoje żółwiki jak czapeczki. :)

Na koniec pobawiliśmy się przez chwilę w wyścigi: dmuchanie oraz pstrykanie palcami żółwi do mety, utrzymanie żółwi na głowie i "Żółwiowe plecaczki".

Naprawdę zajmujące opowieści o egzotycznych krajach i o rzeczach, które można tam zobaczyć. Moja córka, wielka fanka programów Neli, słuchała z zapartym tchem.

Ronaldo | 2018-05-31

Jest o małej Neli ,która podróżuje po świecie .
Mi się bardzo podoba .

super

książek: 1933
Anna | 2017-03-14
Przeczytana: 14 marca 2017

Rewelacyjna. Świetna zabawa dla małego fana. Po zainstalowaniu specjalnej aplikacji można dodatkowo oglądać krótkie filmiki o zwierzętach przedstawionych w książce, co jest jeszcze bardzie interesujące dla szukającego wiedzy dziecka.

Gabrielka | 2017-02-01

Najlepsza książka ze wszystkich moich przeczytanych!:)