Miłość

Wydawnictwo: WAM
Emilian

Przez wiele lat karmiłem się różnymi rzeczami, gnozą, buddyzmem zen - to mnie fascynowało. Ale to nie dawało mi życia. Wciąż byłem nieszczęśliwy. To Chrystus dał mi życie, wygnał ze mnie demona, uzdrowił mnie i wskrzesił do prawdziwego życia - doświadczyłem tego, widziałem to wszystko, widziałem, jak uwolnił moją żonę. Czy musiałem się jakoś natrudzić? Nie, to wszystko dostałem za darmo! Nikt mi tego nie zabierze, nie wydrze, bo widziałem to na własne oczy i dlatego mogę o tym teraz mówić. Dlatego opowiadam dzisiaj o miłości.
Tomasz Budzyński

źródło opisu: http://e.wydawnictwowam.pl

źródło okładki: http://e.wydawnictwowam.pl

tivrusky | 2016-06-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 30 czerwca 2016

Tomasz Budzyński – malarz, poeta, muzyk. Lider Armii, Trupiej czaszki, artysta solowy, jeden z liderów 2 TM 2,3, wokalista Rimbauda. Człowiek, którego twórczość towarzyszy mnie już od kilkunastu lat, podnosi, inspiruje. Teraz wydaje książkę, dość obszerny wywiad (co jest swego rodzaju rozczarowaniem, mnie się bowiem marzy tomik jego poezji, albo od razu zbiór całej twórczości – na wzór Świetlickiego i jego Zło.tych przebojów). I o czym ten człowiek, tak ciekawy, tworzący piękno na tylu płaszczyznach, nam tutaj opowiada? O kolejnych zespołach? O tym jak to jest tworzyć rzeczy stale nowe, do tego niezwykle zróżnicowane? O malarstwie?

Nie. Wszystko to są rzeczy nieważne. Tutaj mowa jest tylko o miłości.

Natalia: tak książka się zaczyna. Po opowieściach o jakichś młodzieńczych miłostkach, pojawia się historia o Natalii – żonie Tomasza. O tym jak ją poznał, jak uczucie do niej w nim rosło, jak w końcu wybuchło, scena pewnej podróży pociągiem wręcz rozczula! Potem proza życia, problemy...

Ta książka była na mojej liście do przeczytania, już od ponad roku. Cieszę się, że miałam okazję, po nią sięgnąć. Szczególnie teraz. To był na nią idealny czas.

Tomasz Budzyński - muzyk, poeta, malarz. Lider Armii, artysta solowy, jeden z liderów 2 TM 2,3. Człowiek, z którego twórczością obcowałam już od wielu lat. Wszechstronny artysta. Książka "Miłość" jest zapisem rozmów jakie przeprowadził Tomasz Ponikło z tym niezwykłym muzykiem.

O czym opowiada Tomasz Budzyński w swojej książce? Jak sugeruje tytuł... o miłości. Tej najczystszej, najpiękniejszej i najważniejszej. Bardzo wiele miejsca artysta poświęca swojej żonie Natalii. Przyznaję, że to moja ulubiona część tej publikacji. Nie w stylu wywiadów w kolorowej prasie. To opowieść o miłości głębokiej, mądrej, niepodważalnej. O wybuchu uczucia i o prozie życia, o poznawaniu świata i życiu we dwoje. Jest w tym szczerość, jest w tym magia, absolut szczęścia. Rozdziały o rodzicielstwie wzruszają równie mocno. Najbardziej z kolei...

Ida_wrześniowa | 2017-05-31
Przeczytana: 31 maja 2017

Zespołu Armia słucham od ponad 20 lat. Dane mi było być na (chyba)wszystkich koncertach, jakie odbyły się w Kielcach i okolicy, na wielu wyjazdowych, np. w Jarocinie. Rozmawiałam z Tomaszem Budzyńskim, prosząc go raz nieśmiało o autograf na zrobionej kopii jego obrazu z okładki pierwszej płyty. Więc z największą przyjemnością sięgnęłam po tę lekturę -wywiad z Tomaszem Budzyński. Rozczaruje się ten, kto się spodziewa, że dowie się z niej o powstaniu, ewaluacji zespołu, bo jak to mówi Budzy: "Po prostu gramy i albo to zeżre, albo nie zeżre...i koniec." Nie, to nie ta bajka. To bardzo osobisty wywiad, który dotyka tego, co w życiu najważniejsze. Miłości. Budzyński ujął mnie bardzo swoją bezpośredniością, otwartością, ale najbardziej tym, jak opowiada o swojej relacji z żoną -Natalią. Tym, jak ta miłość ewaluuje, wzrasta, rozkwita,j ak po raz kolejny się w żonie zakochuje: " to jest coś mistycznego". Budzyński opowiada również o swoich dzieciach, trudnych przeżyciach związanych ze...

Andrzej | 2018-08-21
Przeczytana: 20 sierpnia 2018

Ta książka jest w pewnym sensie wyjątkowa. Wyjątkowe jest bowiem, że artysta sceny tzw. niezależnej, przekroczywszy pięćdziesiątkę u kresu swej kariery jest szczęśliwym spelnionym człowiekiem. Jakże to inne od losów co poniektórych kolegów z branży, którzy powtarzają dawno niedziałające zaklęcia z młodości. Że zabawa, że rock’n’roll, bo życie jest za krótkie.

Budzyński opowiada o uczuciu do żony Natalii. O życiu, którego fundamentem jest Chrystus. Nie ze wszystkim się zgadzam, jednak „Tom” mówi rzeczy, które w dzisiejszym świecie są szalone. Powierz życie Chrystusowi, cokolwiek robisz a wszystko będzie dobrze. Takie zdanie to w obecnych czasach zgorszenie i pośmiewisko. W dobie dyktatury związków na próbe, właściwie w czasach wiecznej próby, w czasach gdy rodzinę wypiera humbug „spotkań ze znajomymi i przyjaciółmi” Budzyński mówi: zakochaj się, pobierz się, nie ma na co czekać! Mówi to co mówił św. Jan Paweł II zachęcający do wypłynięcia na głębię. To co mówił o. Badeni do młodych...

dobrerecenzje | 2016-05-15
Przeczytana: 15 maja 2016

Polecam Wam drodzy czytelnicy książkę autobiograficzną Tomasza Budzyńskiego pt. „Miłość”. Tomasz Budzyński to poeta i malarz, wokalista zespołu „Siekiera”. W 1985 roku założył zespół „Armia”, z którym koncentruje i nagrywa piosenki do dziś.

Książka to swego rodzaju wywiad poprzez który artysta oddaje chwałę samemu Bogu. We wczesnych latach młodości, jak sam mówi o sobie „w ogóle nie chodził do kościoła”, a kiedy jednak wrócił do niego, dziękuje Bogu, że poznał miłość swojego życia-obecną żonę Natalię. Chrześcijaństwo jak mówi Tomasza przyjaciel, to nie „rurka z kremem” nie da się pójść za Jezusem bez ryzyka. Słowo Boga jest jak miecz obosieczny- jednym ostrzem tnie i rani, a drugim goi. Kiedy żona Natalia poroniła w drugim miesiącu ciąży, Tomasz powiedział: „Bóg dał i zabrał niech będzie błogosławione Jego imię” Tomasz mówi o sobie, że jak był młody brał narkotyki, pił alkohol, palił papierosy, pił wywar z makówek, palił trawę jako czternastolatek, dlatego dziś przestrzega swoje...

Renata | 2017-03-12
Przeczytana: 11 marca 2017

Z wielkim wzruszeniem czytałam o miłości do żony ... Gdzie teraz są tacy mężczyźni?
Wywiad - rzeka o miłości w całej jej okazałości - miłość małżeńska, rodzicielska, przyjaźń, wiara, nawrócenie.

Agnieszka | 2016-04-08
Przeczytana: 07 kwietnia 2016

Książkę czyta się jednym tchem. Opisywane przez Budzyńskiego relacje - z Bogiem, z ukochaną żoną, z dziećmi tchną nie tylko autentyczną miłością, ale też dają nadzieję - coś takiego jest możliwe :). Ciekawym uzupełnieniem wywiadu-rzeki są reprodukcje dzieł malarskich artysty. Polecam - ku pokrzepieniu serc :).

pani_róża | 2016-03-23
Przeczytana: marzec 2016

A ja nakarmiłam się tą książką... Dziękuję Bogu za dobre słowo przychodzące, jak zwykle, we właściwym czasie.

Jakub | 2017-09-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2017

Ta książka jest naprawdę o miłości. I o drodze do wiary w Boga - czyli też o miłości.
Tomasz Budzyński w bardzo szczerym, chciałoby się powiedzieć wręcz intymnym, wywiadzie opowiada o swojej żonie, dzieciach, muzyce, koncertach i o Bogu. Opowiada naturalnie, bez zbędnego patosu, ale jednocześnie w chwytający za serce sposób. Jak ktoś nie lubi się wzruszać, niech nie czyta.

Joanna1969 | 2017-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2017

Książka jest ciekawa,dobrze napisana,nie nuży,nie denerwuje,wszystkiego jest w sam raz:o miłości do żony,o religii,o poglądach autora na różne sprawy.
Podobała mi się i polecam ją do przeczytania.