Wieczność bez ciebie

Okładka książki Wieczność bez ciebie Bożena Gałczyńska-Szurek
Okładka książki Wieczność bez ciebie
Bożena Gałczyńska-Szurek Wydawnictwo: Szara Godzina kryminał, sensacja, thriller
Szara Godzina
2017-04-18
2014-09-15

"Wieczność bez Ciebie" to pełna tajemnic opowieść zanurzona w przeszłości. Klimat tak bliskiego mi Roztocza i pięknej "Padwy północy" - Zamościa. Współczesny Zamość jest świadkiem zagadkowego morderstwa, które pociąga za sobą lawinę zdarzeń. Planowany ślub zamożnego arystokraty i pięknej pani prawnik kryje za sobą niechlubną tajemnicę sprzed stu lat...

Jest to moja druga książka tej autorki którą przeczytałem z przyjemnością. Jest to niezwykła powieść osadzona w przepięknym renesansowym Zamość oraz otaczającym go Roztoczem. W tym otoczeniu autorka przedstawia nam losy środowiska arystokratycznego. Akcja rozgrywa się w czasie obecnym ale jest ściśle powiązana z tragedia która wydarzyła się 100 lat wcześniej. Powieść czyta się dobrze i szybko, polecam do przeczytania.

Książki "Wieczność bez ciebie" autorstwa Bożeny Gałczyńskiej-Szurek wysłuchałam w formie audiobooka z przyjemnością📖😀
Klara i Jorgos dostali zaproszenie na ślub, przyjeżdżają do Zamościa aż z Grecji. Ale także w odwiedziny do cioci Barbary Kowalskiej, której Klara nie widziała 10 lat.
Barbara 70-letnia pani profesorowa jest wdową i ona otrzymuje zaproszenie od matki przyszłego pana młodego. Chociaż są tylko znajomymi.
Hrabia Adam Sokolski-bogacz żeni się z młodziutką Kamilą, co wzbudza zdziwienie otoczenia.
Gościem weselnym jest także 80-letni kuzyn Adama- Rudolf Sokolski, który umiera w hotelu po wypiciu Coca coli, razem ze swoim ukochanym psem Szatanem.
Śledztwo w tej sprawie prowadzi były uczeń pani profesorowej Barbary- komisarz Paweł Kaliski.
Okazuje się, że bratanica Barbary- Klara jest agentką Interpolu i psychologiem policyjnym.
Komisarz prosi ją o pomoc w przesłuchaniach.
Na jaki ślad ich to naprowadzi?
Dlaczego Barbara pali na cmentarzu znicze, nie tylko na grobie swojego męża, ale i na nieznajomym nagrobku?
Jakie tajemnice z przeszłości wyjdą na jaw?
Czy Rudolf nagle umarł, czy to było zaplanowane morderstwo?
Skąd taki tytuł książki?
Na odpowiedzi na te pytania zapraszam do lektury książki, polecam📖📚🧡

,,Wieczność bez ciebie'' myli tytułem, dopiero po głębszej refleksji można odnaleźć drobne powiązanie. Zbrodnia w arystokratycznej rodzinie okraszona smaczkami klimatycznego Zamościa z własnymi tradycjami i wierzeniami, co trochę dodaje ,,gęsiej skórki''. Sposób przedstawienia charakterów postaci był trochę monotonny, przy jednej postaci powtarzało się ciągle to samo słowo: ,,ironizował'' i tym podobne, ale warsztat to nie wszystko! Pomysł zawarty w tej książce ,,sprzedaje'' przepis na zbrodnię doskonałą, dlatego polecam!

Ciekawa historia zacnego rodu bez zbędnego wplatania wątków miłosnych, choć to miłość jest tematem historii. Fajnie i szybko się czyta.

Po prostu udany kryminał. Jest tajemniczo i fajna sceneria. Dużo gwiazdek za pomysł i umiejscowienie akcji.

Początek mnie od razu wciągnął. Scena z cmentarza wieczorową porą jest niesamowita. Dalej jest już tylko ciekawiej. Do miasta przybywa intrygująca wszystkich para, hrabia Adam i jego narzeczona, by właśnie na Roztoczu wziąć ślub. Sielskość przygotowań do planowanej ceremonii przerywa ciąg dramatycznych zdarzeń. Okazuje się, że uczucie młodych nie jest akceptowane i dodatkowo budzi demony przeszłości. Sytuacja sie coraz bardziej komplikuje, trudno się od powieści oderwać. Koncepcje rozwiązań, które powstają w głowie się nie sprawdzają. Kryminał w roztoczańskich klimatach jest ekscytującą opowieścią o niechcianej miłości i jest też zwyczajnie ciekawy. Zrozumie mnie każdy, kto lubi poznawać ciekawostki z różnych dziedzin życia, bo można się z tej powieści wiele dowiedzieć. Żywa akcja i fajne dialogi. To jest drugie wydanie tej książki. Mnie się bardziej podoba okładka pierwszego.

Powieść bardzo dobra, w moim guście. Ciekawa narracja, ostro zarysowani bohaterowie, a przede wszystkim konkretna fabuła. Dobre tempo i książka skutecznie zachęca do odwiedzenia wschodu Polski. To wielka zaleta, w moim przekonaniu, bo tamte regiony są trochę mało znane. Jest wprawdzie nieco melodramatycznie, ale akcja sensacyjna bez zarzutu. Taki styl może się podobać, lub nie. Mnie się bardzo podoba. Inne niż grecka seria autorki, ale też super.

Druga próba przeczytania książki tej autorki i ...poległam.
Tego nie da się czytać.
Jak zwykle- drewniane dialogi, brak autentyczności, irytująca postać głównej bohaterki.
Książka dla panien podkuchennych.

Druga próba przeczytania książki tej autorki i ...poległam.
Tego nie da się czytać.
Książka dla panien podkuchennych.

O czym jest ta książka? Za bardzo nie wiem. Jakoś nie umiałam się nad nią skupić. Dla mnie coś w niej nie grało. Jedyne co zapamiętałam po skończeniu lektury to urokliwy Zamość.

• Audiobooki
  • Polscy autorzy

Dodaj cytat z książki Wieczność bez ciebie