Pośród żółtych płatków róż

Wydawnictwo: Filia
Ag2S

Życie zaskakuje nas nieustannie, plącząc i tak już zagmatwane ścieżki naszych losów. Czy zawsze udaje się nam dokonać właściwych wyborów? Czy mamy prawo osądzać innych, skoro nigdy nie znajdziemy się na ich miejscu, nie poznamy motywów ich działań? Jedno jest pewne – każdy wybór pociąga za sobą konsekwencje. I te dobre, i te złe. Ideały okazują się fałszywe, miłość nie zawsze zwycięża, a...

Jedno jest pewne – każdy wybór pociąga za sobą konsekwencje. I te dobre, i te złe. Ideały okazują się fałszywe, miłość nie zawsze zwycięża, a namiętności potrafią doprowadzić nas do zguby.

Lecz takie jest życie, każdego z nas z osobna i wszystkich razem. Jednak na szczęście, pośród płatków róż, każdy z nas może odnaleźć szczęście.

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/260

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/260

Gala | 2017-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2017

Urzekła mnie okładka oraz tytuł . Projekt okładki , odpowiada treści utworu, jak również powtarzającemu się w powieści motywowi żółtych róż, symbolu zdrady.
W trakcie czytania zastanawiałam się czy dużo straciłabym gdybym jednak nie przeczytała tej książki ? Myślę, że nie. Mnóstwo w powieści górnolotnych myśli i frazesów na temat miłości , życia , konsekwencji podejmowanych decyzji. O zdradach bardzo monotematycznie jakby wszyscy nie robili nic innego jak tylko się zdradzali i autorka w jakiś dziwny sposób dawała na to przyzwolenie. Można by pomyśleć, że każdą zdradę można usprawiedliwić, bo w końcu inny właśnie tak postępują. Można zakochać się w niewłaściwy sposób ale wbrew sobie , całemu światu i raniąc przy tym innych ?
Miłość tłumaczy wszystko, każde zachowanie nawet jeżeli szczęście jest okupione kosztem innej osoby, jej krzywdy. Bo w końcu „ życie pisze różne scenariusze a my nie zawsze dokonujemy właściwych wyborów i nie mamy prawa osądzać tych wyborów i moralności...

Kasiek | 2015-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2015

Książka początkowo wydawała mi się całkiem ciekawa, jednak z czasem moje zainteresowanie nią słabło, a moja ocena spadała. Fabuła jest monotematyczna mimo, iż dotyczy losów wielu bohaterów. Temat zdrady przetacza się w kilku wątkach i jest przedstawiony z różnych punktów widzenia. Niby książka o głębokich uczuciach, o miłości, namiętności, wierności, a raczej jej braku, ale nie wywołuje żadnych emocji. Wszystko jest dość płytko potraktowane, dosłownie przedstawione i nie ma tu miejsca na własne domysły. Poza tym nie podoba mi się ukazanie niewierności wobec drugiej osoby jako czegoś oczywistego i powszedniego, a tu przytrafia się to wszystkim bohaterom, dzieląc ich na zdradzających i zdradzanych. Fabuła nie skłoniła mnie do żadnych głębszych przemyśleń, a książka raczej nie zapadnie mi w pamięci.

Pokrecona | 2015-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2015

Książka świetnie napisana. Historia bohaterów z życia wzięta, zapewne każda czytelniczka znajdzie tu coś ze swojej codzienności. Zdrady, kłamstwa, romanse w pracy, czy też tajemnice przedślubne. Tu jest to wszystko idealnie połączone i tworzy wspaniałą lekturę, a tematem przewodnim jest wybaczanie i siła miłości.
"Życie- jest takie piękne, a jednocześnie takie ciężkie"
Polecam!

Tatiasza Aleksiej | 2018-06-06

"Znalezienie celu w życiu wcale nie jest łatwe. Wiąże się to z zagubieniem, spacerem po cmentarzu marzeń, wojnami stoczonymi z sercem i rozumem. Ale warto szukać..."

Bardzo lubię książki pani G.Gargaś:)
Ta obraca się wokół zdrady, niedomówień, tajemnicach, popełnianiu błędów, dokonywaniu nie zawsze dobrych wyborów. Akcja toczy się spokojnie, ale emanuje emocjami tymi pozytywnymi ale i negatywnymi. Bohaterowie bardzo dobrze przedstawieni jak żywi, z wadami i zaletami. Samo życie...
Podobała mi się:)

andzia12 | 2015-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2015

To już kolejna książka autorstwa G. Gargaś, która przeczytałam. I tak jak w przypadku pozostałych, tak i " Pośród żółtych płatków róż" oceniam bardzo wysoko.
Tym razem autorka poruszyła problemetykę zdrady przez jednego z małżonków. Lub bycia kochanką. Każda z bohaterek przeżywa rozterki i musi dokonać własciwego wyboru. I ponownie zaufać. Albo je odbudować, gdy okazuje się, że istnieją tajemnice, o których nikt nie mówił do czasu...
Książka o życiu...
Polecam!

miki24gr | 2015-01-24
Przeczytana: 23 stycznia 2015

No ładne, ładne..., ale nic nadzwyczajnego. Przez pryzmat tej powieści niejedna osoba może spojrzeć na swoje życie i postępowanie. Historia, jakich wiele, jakie codziennie dzieją się obok lub z naszym udziałem.
Raziło mnie to, że podczas czytania nie zostało już miejsce na własne przemyślenia, bo wszystko było podawane dosłownie i łopatologicznie, nie podobała mi się płytkość bohaterów. Książkę czyta się łatwo i szybko, i jakby mimochodem. Raczej nie zapamiętam jej na dłużej, chociaż całkiem miło spędziłam przy niej czas.

Joanna | 2017-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2017

Jaka fajna ta książka. Zapalalam sympatia do autorki od pierwszej strony. Tak pisze ciekawie o milosci. O trudnej milosci i jeszcze trudniejszych wyborach życiowych. Ale takie jest życie

Karolina Król | 2018-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2018

Życie zaskakuje nas nieustannie, plącząc i tak już zagmatwane ścieżki naszych losów. Ciekawa książka o niedokończonych miłościach, rozpadzie małżeństwa, odrodzeniu się na nowo po stracie bliskiej osoby, wybaczeniu zdrady.. Pośród żółtych płatków róż to opowieść trzech tak różnych od siebie kobiet, ale łączy je jedno, miłość. Miłość, która nie zawsze jest dobra i nie zawsze zwycięża. Zuzanna, Asia i Milena, bohaterki książki z którymi na prawdę warto przejść przez to całe pobojowisko. Zachęcam do czytania, ta książka ląduje u mnie na półce.

Asiek | 2015-10-13
Przeczytana: 13 października 2015

Tę książkę zdecydowanie za szybko się czyta. ;) Bardzo przyjemna propozycja na chłodne jesienne wieczory. Polecam.

To już moje drugie spotkanie z powieścią Pani Gabrieli Gargaś i nie zawiodłam się na niej, wręcz odwrotnie pozytywnie zaskoczona jestem,bo bardzo prostym, lekkim i przyjemnym językiem jest napisana.
Opowiada o bohaterach, którzy zostali zdradzeni,historia bardzo prawdziwa pisana z życia wzięte o zdradach,kłamstwach, nie wierności partnerów, romansach w pracy oraz też tajemnice przedślubne.
Są tu też dylematy życiowe,wybory, które dokonujemy nie zawsze właściwe, dobre dla nas. Życie to nie bajka, a w miłości nigdy nie jest różowo i nie będzie takie jakie byśmy chcieli.
Powieść przejmująca, cudowna przeczytana przez ze mnie w jeden wieczór pochłonęłam szybko bardzo mnie urzekła chwytająca za serce ciekawa,świetna powieść.