Uśmiech losu

Wydawnictwo: Poligraf
Capricorn

Autor pragnie pozostać anonimowy. Dla wielu współpracujących z nim firm i osób zajmujących prominentne stanowiska wiadomość o jego przeszłości byłaby dużym wstrząsem. „Uśmiech losu” to autentyczna opowieść, oparta na przeżyciach autora, szczera do bólu. Ciągłe konflikty z prawem, życie na krawędzi – to bagaż doświadczeń, z którym niewielu by sobie poradziło. Co najważniejsze, niewielu...

„Uśmiech losu” to autentyczna opowieść, oparta na przeżyciach autora, szczera do bólu. Ciągłe konflikty z prawem, życie na krawędzi – to bagaż doświadczeń, z którym niewielu by sobie poradziło. Co najważniejsze, niewielu potrafiłoby z tym ciężarem normalnie żyć. Środowisko więzienne to jednak ciągle pewna egzotyka dla osób po tej normalnej stronie muru, to świat, który przeraża, ale jednocześnie budzi ciekawość. Ponadto bogactwem przeżyć bohater mógłby obdarzyć wiele osób. Nie brak tu także szczegółów z jego życia erotycznego. Dodaje to jednak pikanterii, a przygody te są często prezentowane z humorem i ze swadą.
„Uśmiech losu” może stać się ciekawostką na rynku wydawniczym. Zdaniem wielu będzie to jedna z najmocniejszych pozycji tej wiosny.

źródło opisu: http://wydawnictwopoligraf.pl/815/wiktor/usmiech-losu.html

źródło okładki: http://wydawnictwopoligraf.pl/815/wiktor/usmiech-losu.html

Czytadło | 2017-05-04
Przeczytana: kwiecień 2017

W zasadzie to nie wiem jak ocenić tę książkę. Pod względem językowym jest bardzo słaba, zawiera mnóstwo (w wielu momentach niepotrzebnych) wulgaryzmów.
Książki czytam szybko, ale tę, pomimo małej objętości, męczyłam przez kilka dni.
Część opowiadająca o pobytach w zakładach karnych byłaby niezła gdyby: została odpowiednio zredagowana, wybrane historie zostałyby rozwinięte, a inne pominięte. Za to druga część, przedstawiająca życie po więzieniu to moim zdaniem totalna pomyłka.Spowodowała, że nie byłam w stanie przyznać dodatkowej gwiazdki.

Książkę czytałam również w komunikacji miejskiej. Pan siedzący obok mnie czytał ze mną i co chwilę się zaśmiewał. Na koniec dodał z uśmiechem, że to fajna książki.
Chyba nie o takie reakcje chodziło autorowi.

Albert | 2017-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2017

Brakuje tu miejsca na litość, nie ma czasu na rodzinę i opiekę nad dziećmi - jest rajd po sądach i zakładach karnych. Strach to największy wróg, baczna obserwacja i wtopienie się w otoczenie to podstawa przetrwania.

Andrzej | 2017-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2017

Jeśli lubicie opowieści Masy, które są teraz bestsellerami, to i ta przypadnie wam do gustu. Ładny styl, wiele zwrotów akcji, interesujące wydarzenia. Moim zdaniem książka powinna odnieść sukces i na to zasługuje.

Capricorn | 2017-04-17
Przeczytana: 14 kwietnia 2017

"Wiktor" - obecnie człowiek sukcesu, przedsiębiorca, osoba podkreślająca swoje szczęśliwe życie rodzinne i satysfakcjonujący status majątkowy. Wcześniej - częsty pensjonariusz zakładów penitencjarnych, a w przerwach między wyrokami - osoba prowadząca niefrasobliwy tryb życia z dużym udziałem alkoholu. "Uśmiech losu" to wspomnienia autora dotyczące głównie owego czasu. Analizując tę powieść od strony językowej, trudno się zachwycić - częste powtórzenia, nadmierne posługiwanie się wykrzyknikami, itd. Od strony fabuły - również przeciętnie, nie doczekamy żadnego punktu zwrotnego, żadnej przemiany wewnętrznej bohatera. W zamian otrzymujemy sporą dawkę mało chlubnych historii, o których zapewne ich bohaterowie chcieliby zapomnieć, łudząc się, że skoro wszystko to działo się w czasach, gdy niczego nie publikowało się w Internecie / na Facebooku, to epizody te odeszły w zapomnienie. Nic z tego. "Wiktor" Wam je przypomni - i będą to zarówno krępujące szczegóły Waszej budowy anatomicznej,...

Steppenwolf | 2018-03-27
Salamati | 2017-11-07