Wybrane zagadnienia z pediatrii, tom I

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
zdrowie, medycyna

Pierwszy tom podręcznika pediatrii, którego autorami są specjaliści z Instytutu Pediatrii Collegium Medicum UJ, adresowany jest głównie do studentów medycyny. W sposób wyczerpujący i usystematyzowany przedstawiono w nim zasady badania fizykalnego dziecka w różnych okresach jego rozwoju, a na podstawie aktualnie obowiązujących zaleceń podano zasady żywienia zdrowego i chorego dziecka oraz zasady profilaktyki w pediatrii. Ponadto w kolejnych rozdziałach omówiono semiotykę, a także stany naglące w pediatrii. Przejrzysty układ podręcznika ułatwia korzystanie z niego.

Eufrozyna | 2014-01-24
nearith | 2015-12-09