Łagodzenie bólu. Metody niefarmakologiczne

Wydawnictwo: MT Biznes
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
zdrowie, medycyna

W 1989 roku Jan Sadler, w następstwie przebytej operacji kręgosłupa, zaczęła odczuwać przewlekły ból. Wszelkie konwencjonalne metody leczenia oraz przepisywane przez specjalistów leki nie były skuteczne. zamiast pogodzić się z życiem, któremu towarzyszy nieustanne cierpienie, Jan porzuciła pracę nauczycielki języka angielskiego i rozpoczęła wnikliwe badania nad możliwościami samoleczenia. Wykorzystując swoje umiejętności pedagogiczne, stworzyła specjalne programy oparte na samodzielnie opracowanych technikach, które pomagają innym cierpiącym osobom radzić sobie z bólem i jego osłabiającymi skutkami.Autorka pokazuje, jak poprzez zmianę swojego stosunku do bólu możemy zmniejszyć własne cierpienie. Przewlekły ból sprawia, że nasza uwaga jest nieustannie skupiona wokół cierpienia, powodując bolesną reakcję zwrotną, która wzmacnia naszą percepcję cierpienia, tworząc błędne koło. Jeżeli w reakcji na ból zastosujemy technikę relaksacyjną i przyjmiemy postawę pełną akceptacji, to nasze cierpienie osłabnie zarówno w wyniku braku negatywnej percepcji, jak i dzięki rozluźnieniu obejmującemu bolesną okolicę. W książce łagodzenie bólu: metody niefarmakologiczne Jan Sadler przybliża łatwe w zastosowaniu techniki, które dostarczają wsparcia i wiedzy, potrzebnych, by przerwać cykl bólu począwszy od relaksacji, wizualizacji i technik oddechowych, po wyznaczanie celów, budowanie poczucia własnej wartości oraz postępowanie w sytuacjach zaostrzania się bólu. Dwudziestopięcioletnie zmagania autorki z własnym cierpieniem oraz szesnastoletnie doświadczenie w zakresie nauczania technik radzenia sobie z bólem zaowocowało książką pełną praktycznych ćwiczeń i rad, które otwierają przed Czytelnikiem szansę na lepsze życie.

Margof | 2015-06-30
Na półkach: Przeczytane, Naukowe
Przeczytana: 25 czerwca 2015

Część metod fajnych i przydatnych, znanych mi skądinąd. Część metod mocno ocierająca się o potocznie znane sposoby radzenia sobie z bólem lub o NLP. To co razi w książce to zupełny brak źródeł z których podawane są wyniki badań, odniesień do fachowej literatury. Całość warta do przejrzenia

Na półkach