Polityka i seks

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
poezja
awiola

Tom aforyzmów i wierszy autora znanego czytelnikom z powieści pt. Bieg, Globalne ocieplenie, Szczęśliwy w III Rzeszy oraz Gwałt w Nowym Jorku.

źródło opisu: https://wfw.com.pl/

źródło okładki: https://wfw.com.pl/

awiola | 2017-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2017

"Co motorem jest faceta?
Wiemy, wiemy. To kobieta.
Bo magiczne jej działanie?
Budzi jego pożądanie".

Polityka i seks to dwie, bardzo pokrewne składowe naszego życia, mające cechy wspólne – upajają, dają władzę nad drugim człowiekiem, prowadzą do uzależnienia, dają przyjemność, są w końcu grą – ciała, słów i gestów. Grę słów, znaczeń i kontekstów zastosował także Marek Żak, którego okładka tomiku poezji już na samym początku wprawia w lekką konsternację.

Marek Żak, rocznik 1953 to absolwent Politechniki Warszawskiej na Wydziale Chemicznym, oraz międzynarodowych studiów podyplomowych. W przeszłości pisał felietony do "Przeglądu Technicznego", obecnie zaś jego praca zawodowa związana jest z przemysłem farmaceutycznym. Autor zadebiutował w 2010 r. powieścią pt. "Szczęśliwy w III Rzeszy", która wzbudziła niemało kontrowersji. Posiada w swoim dorobku literackim już pięć książek.

"Polityka i seks" to pierwszy tomik poezji autora składający się z czterdziestu dziewięciu wierszy...

AnnaSikorska | 2017-04-26

Marek Żak to pisarz, z którego twórczością po raz pierwszy miałam kontakt już w 2010 roku, kiedy zadebiutował kontrowersyjną powieścią „Szczęśliwy w III Rzeszy”. Jego niezwykła umiejętność kreślenia prostego obrazu, spojrzenia na patriotyzm z innej perspektywy niż bohaterskich żołnierzy ginących na polach bitwy, poruszający problem przymusowych wyjazdów do pracy do III Rzeszy i dbanie tam o swoje życie wywołała sporo szumu i oburzenia, a mnie zachwyciła. Kontynuacja tej książki, „Szczęśliwy w Ameryce” poruszyła kolejne ważne, ale przemilczane problemy społeczne. Trzecia książka idealnie wpisywała się w krąg powieści o życiu osób pracujących dla przemysłu farmaceutycznego. „Bieg” bardzo ładnie obnaża procesy rządzące rynkiem. Natomiast „Globalne ocieplenie” pozwala na wejście w świat nauki, rozwiązywania zagadek i po raz kolejny porusza problem obcości oraz akceptacji. Ostatnia książka to „Gwałt w Nowym Jorku” będąca studium problemów społecznych w formie opowiadań. Pisarz swoją...

Evia | 2017-08-06
Kamila Głowacka | 2017-04-02