9788378051923
powieść
literatura piękna
WFW

Los Angeles. Młody lekarz, imigrant z Czech, dziennikarz meksykańskiego pochodzenia, młode dziewczyny, szukające miejsca w życiu, prawnik ze znanej kancelarii marzący o wielkiej sprawie, wszyscy wplątani w międzynarodowe rozgrywki korporacyjne. Czy uda się wyeliminować najpotężniejszego konkurenta na rynku leków obniżających poziom cholesterolu, niemiecki Pipolay, choćby poświęcając życie kilku osób? I czy uda się komuś w świecie globalnego konformizmu ocalić wartości?
Słońce, plaże, dobre jedzenie, świetne wino, piękne kobiety na wyciągnięcie ręki, szybkie samochody, luksusowe domy – tak niewiele trzeba, by to osiągnąć i porzucić życiowe troski… Kto zwycięży w biegu po wygodne życie?

POLECAJĄ:
Radio Aktywne
PopKultyra.info

źródło opisu: www.wfw.com.pl

źródło okładki: www.wfw.com.pl

Wioleta Sadowska | 2012-05-15
Przeczytana: 15 maja 2012

„Mężczyzna w taki czy w inny sposób zawsze płaci za seks. Zaangażowaniem, opieką, miłością, wiernością, swoim czasem, pieniędzmi”

Marek Żak, warszawski pisarz, który pracował w zagranicznych koncernach farmaceutycznych. „Bieg” to jego trzecia powieść w dorobku literackim. Twórczość autora charakteryzuje się wielką dawką czarnego humoru. W jednej recenzji znalazłam opinię, że jego powieści to pornol. Autor zdecydowanie się z tym nie zgadza. Polecam audycję z jego udziałem w „Kurierze Literackim” w Radiu Aktywnym jak również bloga pisarza.

Na amerykański rynek farmaceutyczny wkroczył niemiecki lek Pipolay, skutecznie obniżający poziom cholesterolu we krwi i w rezultacie zmniejszający ryzyko wystąpienia zawału. Bardzo szybko zdobył dużą część rynku, ku niezadowoleniu rodzimych koncernów farmaceutycznych produkujących podobne leki. Lekarze z kliniki kardiologicznej, która finansowana jest przez konkurencję Pipolayu, doktor Andrzej Soris – Czech z pochodzenia oraz profesor Wolf,...

Sayuri | 2012-05-12
Przeczytana: 05 maja 2012

"Los Angeles. Młody lekarz, imigrant z Czech, dziennikarz meksykańskiego pochodzenia, młode dziewczyny szukające miejsca w życiu, prawnik ze znanej kancelarii marzący o wielkiej sprawie – wszyscy wplątani w międzynarodowe rozgrywki korporacyjne. Czy uda się wyeliminować najpotężniejszego konkurenta na rynku leków obniżających poziom cholesterolu, niemiecki Pipolay, choćby poświęcając życie kilku osób? I czy uda się komuś w świecie globalnego konformizmu ocalić wartości?
Słońce, plaże, dobre jedzenie, świetne wino, piękne kobiety na wyciągnięcie ręki, szybkie samochody, luksusowe domy – tak niewiele trzeba, by to osiągnąć i porzucić życiowe troski… Kto zwycięży w wyścigu po wygodne życie?
Powieść, pełna czarnego humoru, bezlitośnie demaskuje mechanizmy funkcjonowania konsumpcyjnego społeczeństwa, jego hipokryzję i brak etycznego rdzenia." *
Patrząc na okładkę książki można mieć wrażenie, że akcja książki dzieje się w złych, szemranych dzielnicach miast/miasta...