Lula: syn Brazylii

Wydawnictwo: Biblioteka Iberyjska
ArtZ72

Epizod opowiedziany w tej książce przez Denise Paraná pokazuje siłę związku pomiędzy Lulą a jego matką, miłość jaka łączyła ich, gdy ten stawiał pierwsze kroki w działalności związkowej. Nie dziwi zatem, że postać dony Lindu, kobiety, której celem życia było wychowanie ośmiorga dzieci na porządnych ludzi, ukształtowała człowieka, który jest jednym z najbardziej wpływowych polityków naszych czasów. Dzięki przykładowi, jaki dawała mu matka, Lula zdołał pokonać liczne tragedie i nieszczęścia, które stanęły na jego drodze.
Książka opowiada o dramatycznych wydarzeniach z życia Luli, jak maltretowanie przez ojca alkoholika, wypadek w którym stracił palec oraz śmierć jego pierwszej żony i dziecka. „Lula, Syn Brazylii” ukazuje ważną rolę matki w dorastaniu przyszłego przywódcy oraz opowiada, jak w latach 70. nieśmiały chłopiec wyrósł na najważniejszego brazylijskiego związkowca.

źródło opisu: http://bibliotekaiberyjska.pl

źródło okładki: http://bibliotekaiberyjska.pl