Serce Buddy

Seria: Wschód Zachodowi
Wydawnictwo: Rebis
THE HEART OF THE BUDDHA'S TEACHING. New revised ed
9788380620223
thich nhat hanh, budda, uważność
filozofia i etyka
sil

Jak przekształcić cierpienie w spokój ducha, radość i wolność: Cztery Szlachetne Prawdy, Szlachetna Ośmiostopniowa Ścieżka oraz inne podstawowe nauki buddyjskie. Thich Nhat Hanh, którego Martin Luther King nazwał „apostołem pokoju”, przedstawia w tej książce podstawowe nauki buddyzmu i przystępnie ukazuje, jak je rozumieć i wprowadzać w życie. Nie zachęca czytelnika do przyjęcia dogmatów...

Thich Nhat Hanh, którego Martin Luther King nazwał „apostołem pokoju”, przedstawia w tej książce podstawowe nauki buddyzmu i przystępnie ukazuje, jak je rozumieć i wprowadzać w życie. Nie zachęca czytelnika do przyjęcia dogmatów religijnych, lecz po prostu uczy korzystać z narzędzi, które pozostawił Budda, by pomóc nam odnaleźć spokój. Poetycki język autora tchnie głęboką mądrością, która pozwala bez lęku spojrzeć na cierpienie i zrozumieć, że może ono być źródłem współczucia, miłości i radości – cech prawdziwego oświecenia. Serce Buddy to prawdziwa skarbnica myśli buddyjskiej dla każdego: laika i fachowca.

"Thich Nhat Hanh otwiera nam oczy na związek osobistego, wewnętrznego spokoju ducha z pokojem na Ziemi"
– jego świątobliwość Dalajlama XIV

"Thich Nhat Hanh to prawdziwy poeta"
– Robert Lowell

Thich Nhat Hanh, mistrz zen, działacz na rzecz pokoju na świecie, autor 35 książek, w tym Living Buddha Living Christ oraz wydanych przez REBIS Śmierci nie ma, lęku nie ma i Nauk o miłości, kandydował do Pokojowej Nagrody Nobla. Obecnie mieszka w Plum Village, ośrodku medytacyjnym we Francji, który sam założył, i podróżuje po całym świecie, nauczając sztuki „uważnego życia”.

źródło opisu: https://www.rebis.com.pl/

źródło okładki: https://www.rebis.com.pl/

wiesia | 2017-04-26

książka totalna, najlepsza ze wszystkich książek jakie czytałam o buddyjskiej filozofii.

Turysta | 2017-10-29
Przeczytana: 29 października 2017

Nie będę opisywał drogi,która przywiodła mnie do Buddyzmu.Powiem tylko,że była
długa i choć oczywista dla mnie,to jednak pena wahań i niepewności.Ale nie o tym.
Książka opisuje podstawy nauki Buddy.Jest to myśl ,która ma nas wieść do życia
szczęśliwego.To jest jedno z założeń myśli Buddy.Życie szczęśliwe i cnotliwe.Bo
"zbawienie"(celowo napisałem w cudzysłowie)leży w naszej mocy.W Buddyzmie nie ma
Boga.Na wykładach z Filozofii Wschodu Pani Doktor mówiła:"Każdy jest kowalem swego losu."Przez brak-Boga,Buddyzm nazywa się religią nieteistyczną.
Czy brak-Boga jest dla człowieka czymś dobrym czy czymś złym?To kwestia sporna,o ile można takie pytanie stawiać.Bo Bóg Osobowy to Miłość,Dobro,
Zrozumienie,Łaska,itp.A tak,życie wieczne bez Boga...Czy w świecie Zachodu można to pojąć?Bo może jest lepiej umrzeć na zawsze i cały(z ciałem i duszą)niż żyć wiecznie bez Boga?

sofixx1504 | 2017-10-12
bajkjo | 2017-04-03