Okładka książki Autobiografia Jogina

Autobiografia Jogina

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dziedzictwo duchowe Paramahansy Joganandy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
filozofia i etyka
typ
papier
AleksaZ
8,36 (33 ocen i 6 opinii)

Opis książki

W ciągu stu lat, które minęły od jego urodzin, Paramahansę Joganandę uznano za wybitnego przywódcę duchowego XX wieku. "Autobiografia jogina" znalazła się na liście stu najwartościowszych książek stulecia w dziedzinie duchowej; została przetłumaczona na 18 języków i uznana na całym świecie za klasyczne dzieło literatury religijnej. Jogananda, nazywany ojcem jogi na Zachodzie, opisuje swoje doświadczenia w kontakcie ze współczesnymi świętymi i oświeconymi mistrzami indyjskimi oraz nauki, które u nich pobierał. Z naukową dokładnością wyjaśnia działanie subtelnych, lecz ścisłych praw, których znajomość umożliwia joginom dokonywanie cudów oraz opanowanie ciała i umysłu. Głęboko inspirująca, książka ta jest zarazem pełna ciepłego humoru i niezwykłych postaci, do których zalicza się także sam Autor.
"Autobiografia jogina" to pasjonująca opowieść o poszukiwaniu prawdy, a jednocześnie obszerne wprowadzenie do całej nauki i filozofii jogi, ukazujące podstawową jedność wielkich religii Wschodu i Zachodu. Wydana po raz pierwszy w 1946 r., została potem poprawiona i uzupełniona przez Paramahansę Joganandę przed jego odejściem w 1952 roku. Autor dodał dużą część tekstu, w tym ostatni rozdział. Obecne wydanie zawiera ponadto dodatkowe 20 stron fotografii.

źródło opisu: okładka

Opinie czytelników
Sanderka1985 | 2014-08-01
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 01 sierpnia 2014

Doskonała książka dla każdego kto zaczyna swoją "przygodę" z jogą, ale nie tylko... To również historia życia niesamowitego człowieka, który poświęcił swoje życie jodze i nauczaniu jej na zachodzie. Jogananda opowiada swoją historię od momentu prawie narodzin, poprzez spotkanie ze swoim guru, spotkania z innymi wybitnymi joginami oraz podróżą do Stanów i założenie tam szkół jogi. Polecam wszystkim.

Miroslaw | 2013-07-08
Przeczytana: 07 lipca 2013

Dla mnie, człowieka, który nigdy specjalnie nie drążył zagadnień kultury indyjskiej, książka ta podobnie jak wcześniej przeczytana mitologia regionu, to niesamowite odkrycie i zachęta to dalszych badań i poszukiwań. Niesamowite życie Paramahansy Joganandy, a raczej opisy jego spotkań z niesamowitymi ludźmi otwiera okno nie tylko na wagę jogi w kulturze, na mistycyzm i zgłębianie religijne świata na niesamowitym poziomie, pozwala też spojrzeć w innym świetle na chrześcijaństwo, hinduizm, i kwestie religii i wartości w ogóle. Bardzo ciekawe przeżycie. Polecam.

| 2013-02-02

Książka zmienia postrzeganie rzeczywistości. Polecam!

Dedi86 | 2013-09-26

Świetna książka! Z pewnością wrócę do niej nie jednokrotnie! :)

Janmax | 2014-05-09
Przeczytana: 08 maja 2014

Odpowiedzi na pytania na które zwykli ludzie nie są w stanie odpowiedzieć, to największa zaleta tej książki.
Książka nie dla każdego, bo nie każdy może strawić tyle duchowości,
cudów, Boga i abstrakcyjności.

Mi osobiście bardzo się podobała,
choć nie ukrywam były nudniejsze rozdziały.

Rixiu | 2013-11-02

Kalendarium literackie
  • Ena Lucia Portela
    42. rocznica
    urodzin
    Ćwiczyła na przyszłość, żeby jak najlepiej wykonywać zawód, który wybrała. - Aktorka? - zapytała Yadelis. - Tajna agentka? - zapytałam ja. Nie, nic z tych rzeczy. Aktorki i tajne agentki odtwarzają scenariusze napisane przez innych. Ona chciała tworzyć swoje własne scenariusze, snuć swoje własne kła... pokaż więcej
  • Eleanor Hodgeman Porter
    146. rocznica
    urodzin
    Widzisz, chciałam mieć lalkę i tatuś o nią poprosił, ale kiedy nadesłano zebrane dary, nie było w nich ani jednej lalki, tylko małe, drewniane inwalidzkie kule. I wtedy to się zaczęło.[...] Należy we wszystkim zawsze dojrzeć jakąś dobrą stronę i cieszyć się z niej, obojętnie jaką. I graliśmy w to od... pokaż więcej
  • Tomasz Lew Leśniak
    37. rocznica
  • Brandon Sanderson
    39. rocznica
    urodzin
    Życie ponad śmiercią. Siła ponad słabością. Podróż ponad celem.
  • Jean-Louis Fournier
    76. rocznica
    urodzin
    Nie ma nic trudniejszego, jak zrobić coś, co jest niepodobne do niczego.
  • Paolo Giordano
    32. rocznica
    urodzin
    Już się nauczył, że wyborów dokonuje się w kilka sekund, a ich skutków doświadcza się przez resztę życia.
  • Richard Hammond
    45. rocznica
  • Jean Genet
    104. rocznica
    urodzin
    Ciotki to wielkie immoralistki.
  • Emily Jane Brontë
    166. rocznica
  • Virginia Cleo Andrews
    28. rocznica
    śmierci
    Miłość nie zawsze przychodzi, kiedy się tego chce. Czasami się po prostu przydarza mimo naszej woli".
  • Frans Gunnar Bengtsson
    60. rocznica
    śmierci
    Dać mężczyźnie miecz, to jak dać kobiecie zwierciadło. Nie mają już wtedy oczu dla niczego innego.
  • Ned Vizzini
    1. rocznica
    śmierci
    - Jeśli teraz wyjdziecie, Gilliam pozwoli wam dołączyć do załogi, ahoj! Przeżyjecie wspaniałe morskie przygody!
    - Przygody? - krzyknął Brendan. - Przestrzeliłeś mi ucho, koleś!
    - Wybacz - powiedział Gilliam. - Jeśli to jakieś pocieszenie, w zeszłym roku straciłem pośladek!

Znajdź nas na Facebooku