Okładka książki Autobiografia Jogina

Autobiografia Jogina

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dziedzictwo duchowe Paramahansy Joganandy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
filozofia i etyka
typ
papier
AleksaZ
8.37 (30 ocen i 6 opinii)

Opis książki

W ciągu stu lat, które minęły od jego urodzin, Paramahansę Joganandę uznano za wybitnego przywódcę duchowego XX wieku. "Autobiografia jogina" znalazła się na liście stu najwartościowszych książek stulecia w dziedzinie duchowej; została przetłumaczona na 18 języków i uznana na całym świecie za klasyczne dzieło literatury religijnej. Jogananda, nazywany ojcem jogi na Zachodzie, opisuje swoje doświadczenia w kontakcie ze współczesnymi świętymi i oświeconymi mistrzami indyjskimi oraz nauki, które u nich pobierał. Z naukową dokładnością wyjaśnia działanie subtelnych, lecz ścisłych praw, których znajomość umożliwia joginom dokonywanie cudów oraz opanowanie ciała i umysłu. Głęboko inspirująca, książka ta jest zarazem pełna ciepłego humoru i niezwykłych postaci, do których zalicza się także sam Autor.
"Autobiografia jogina" to pasjonująca opowieść o poszukiwaniu prawdy, a jednocześnie obszerne wprowadzenie do całej nauki i filozofii jogi, ukazujące podstawową jedność wielkich religii Wschodu i Zachodu. Wydana po raz pierwszy w 1946 r., została potem poprawiona i uzupełniona przez Paramahansę Joganandę przed jego odejściem w 1952 roku. Autor dodał dużą część tekstu, w tym ostatni rozdział. Obecne wydanie zawiera ponadto dodatkowe 20 stron fotografii.

źródło opisu: okładka

Opinie czytelników
Sanderka1985 | 2014-08-01
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 01 sierpnia 2014

Doskonała książka dla każdego kto zaczyna swoją "przygodę" z jogą, ale nie tylko... To również historia życia niesamowitego człowieka, który poświęcił swoje życie jodze i nauczaniu jej na zachodzie. Jogananda opowiada swoją historię od momentu prawie narodzin, poprzez spotkanie ze swoim guru, spotkania z innymi wybitnymi joginami oraz podróżą do Stanów i założenie tam szkół jogi. Polecam wszystkim.

Miroslaw | 2013-07-08
Przeczytana: 07 lipca 2013

Dla mnie, człowieka, który nigdy specjalnie nie drążył zagadnień kultury indyjskiej, książka ta podobnie jak wcześniej przeczytana mitologia regionu, to niesamowite odkrycie i zachęta to dalszych badań i poszukiwań. Niesamowite życie Paramahansy Joganandy, a raczej opisy jego spotkań z niesamowitymi ludźmi otwiera okno nie tylko na wagę jogi w kulturze, na mistycyzm i zgłębianie religijne świata na niesamowitym poziomie, pozwala też spojrzeć w innym świetle na chrześcijaństwo, hinduizm, i kwestie religii i wartości w ogóle. Bardzo ciekawe przeżycie. Polecam.

| 2013-02-02

Książka zmienia postrzeganie rzeczywistości. Polecam!

Dedi86 | 2013-09-26
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Świetna książka! Z pewnością wrócę do niej nie jednokrotnie! :)

Janmax | 2014-05-09
Przeczytana: 08 maja 2014

Odpowiedzi na pytania na które zwykli ludzie nie są w stanie odpowiedzieć, to największa zaleta tej książki.
Książka nie dla każdego, bo nie każdy może strawić tyle duchowości,
cudów, Boga i abstrakcyjności.

Mi osobiście bardzo się podobała,
choć nie ukrywam były nudniejsze rozdziały.

Rixiu | 2013-11-02

103. rocznica
  • Katarzyna Berenika Miszczuk
    26. rocznica
    urodzin
    - Latanie... jest jak pierwsza miłość. Jak zakochanie. Nie umiałem znaleźć porównania, dopóki cię nie spotkałem.
  • Stefan Darda
    42. rocznica
    urodzin
    W towarzystwie przyjaciela nie istnieje coś takiego jak niezręczna cisza.
  • Stefania Grodzieńska
    100. rocznica
    urodzin
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Walter Kirn
    52. rocznica
    urodzin
    Szybkie przyjaźnie to nie jedyne, jakie zawieram, ale najlepsze. Bo ci ludzie znają życie dużo lepiej niż moi bliscy.
  • Frederik Pohl
    1. rocznica
    śmierci
    może dojrzałość polega na tym, że chce się tego, czego się samemu chce, a nie tego, co inni ci każą chcieć
  • Stanisław Grochowiak
    38. rocznica
    śmierci
    Wolność dla wszystkich. Giniemy za wolność. Najwyższą wartość człowieka jest wolność.Chyba tylko wrodzone poczucie złego smaku pozwoliło ludzkości na aż tak natrętne nadużywanie nic nie znaczącego liczmanu. Dodajmy do tego, że w imię tejśce wolności, owszem, więziono, gilotynowano i brano w jasyr ca... pokaż więcej
  • Viktor E. Frankl
    17. rocznica
    śmierci
    To, że jako istoty ludzkie jesteśmy wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju, wyróżnia nas spośród innych, nadając sens naszej egzystencji i wpływając w jednakowy sposób na naszą pracę twórczą, jak i na naszą zdolność do miłości. Kiedy uświadomimy sobie, że nie da się zastąpić jednego człowieka drugim, ro... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku