Autobiografia Jogina

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dziedzictwo duchowe Paramahansy Joganandy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Ravi
8,43 (35 ocen i 7 opinii)
tłumaczenie
Anna Łobocka-Oleksowicz
Autobiography of a Yogi
978-83-7229-227-8
filozofia i etyka
AleksaZ

W ciągu stu lat, które minęły od jego urodzin, Paramahansę Joganandę uznano za wybitnego przywódcę duchowego XX wieku. "Autobiografia jogina" znalazła się na liście stu najwartościowszych książek stulecia w dziedzinie duchowej; została przetłumaczona na 18 języków i uznana na całym świecie za klasyczne dzieło literatury religijnej. Jogananda, nazywany ojcem jogi na Zachodzie, opisuje swoje doświadczenia w kontakcie ze współczesnymi świętymi i oświeconymi mistrzami indyjskimi oraz nauki, które u nich pobierał. Z naukową dokładnością wyjaśnia działanie subtelnych, lecz ścisłych praw, których znajomość umożliwia joginom dokonywanie cudów oraz opanowanie ciała i umysłu. Głęboko inspirująca, książka ta jest zarazem pełna ciepłego humoru i niezwykłych postaci, do których zalicza się także sam Autor.
"Autobiografia jogina" to pasjonująca opowieść o poszukiwaniu prawdy, a jednocześnie obszerne wprowadzenie do całej nauki i filozofii jogi, ukazujące podstawową jedność wielkich religii Wschodu i Zachodu. Wydana po raz pierwszy w 1946 r., została potem poprawiona i uzupełniona przez Paramahansę Joganandę przed jego odejściem w 1952 roku. Autor dodał dużą część tekstu, w tym ostatni rozdział. Obecne wydanie zawiera ponadto dodatkowe 20 stron fotografii.

źródło opisu: okładka

• Oddam ci słońce
  • Z jednym wyjątkiem
  • Fangirl
  • 450 stron
  • Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
  • Alan Stoob, łowca nazistów
  • Czarny świt

8,06 (270 ocen i opinii)
450 stron
Patrycja Gryciuk

8,14 (7 ocen i opinii)
Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
Andrew Motion

7,91 (11 ocen i opinii)
Alan Stoob, łowca nazistów
Saul Wordsworth

Złączeni
Carol Cassella

6 (3 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Sanderka1985 | 2014-08-01
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 01 sierpnia 2014

Doskonała książka dla każdego kto zaczyna swoją "przygodę" z jogą, ale nie tylko... To również historia życia niesamowitego człowieka, który poświęcił swoje życie jodze i nauczaniu jej na zachodzie. Jogananda opowiada swoją historię od momentu prawie narodzin, poprzez spotkanie ze swoim guru, spotkania z innymi wybitnymi joginami oraz podróżą do Stanów i założenie tam szkół jogi. Polecam wszystkim.

Miroslaw | 2013-07-08
Przeczytana: 07 lipca 2013

Dla mnie, człowieka, który nigdy specjalnie nie drążył zagadnień kultury indyjskiej, książka ta podobnie jak wcześniej przeczytana mitologia regionu, to niesamowite odkrycie i zachęta to dalszych badań i poszukiwań. Niesamowite życie Paramahansy Joganandy, a raczej opisy jego spotkań z niesamowitymi ludźmi otwiera okno nie tylko na wagę jogi w kulturze, na mistycyzm i zgłębianie religijne świata na niesamowitym poziomie, pozwala też spojrzeć w innym świetle na chrześcijaństwo, hinduizm, i kwestie religii i wartości w ogóle. Bardzo ciekawe przeżycie. Polecam.

| 2013-02-02

Książka zmienia postrzeganie rzeczywistości. Polecam!

chemicalemon | 2015-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2015

W pełni satysfakcjonująca lektura. Pogodna i otwierające nowe spojrzenie na świat. Po lekturze naszła mnie smutna refleksja, jak w naszej kulturze spłycany jest hinduizm. Przed przeczytaniem tej książki nie zdawałam sobie sprawy, jak głęboka i piękna jest ta religia, i jak wiele wspólnego można w niej znaleźć z chrześcijaństwem. Więcej powinno być takich pozycji, pokazujących ile wspólnego mają w sobie religie i kultury świata. Jeśli masz otwarty umysł, szczerze polecam lekturę!

Dedi86 | 2013-09-26

Świetna książka! Z pewnością wrócę do niej nie jednokrotnie! :)

Janmax | 2014-05-09
Przeczytana: 08 maja 2014

Odpowiedzi na pytania na które zwykli ludzie nie są w stanie odpowiedzieć, to największa zaleta tej książki.
Książka nie dla każdego, bo nie każdy może strawić tyle duchowości,
cudów, Boga i abstrakcyjności.

Mi osobiście bardzo się podobała,
choć nie ukrywam były nudniejsze rozdziały.

Rixiu | 2013-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2013