Serce Buddy

9788380620223
Sebastian Musielak
Wschód Zachodowi
thich nhat hanh budda uważność

Najlepsza książka w tematyce buddyzmu jaką do tej pory przeczytałem. Wszystko jest objaśnione prostym językiem, obrazowane przykładami z życia, co jeszcze bardziej ułatwia jej odbiór. Znakomita pozycja dla zainteresowanych tematem buddyzmy bez większej o nim wiedzy. Minusem dla mnie było powtarzanie się kilkukrotnie niektórych rzeczy, jednak okazuje się chyba, że buddyzm...

Zbiór odpowiedzi i podpowiedzi na pytanie - czym jest i do czego służy ludzkie serce? Przepis na rozwiania wszelkich wątpliwości co do narządu, który w naszym kraju utożsamiany jest ze zbiornikiem uczuć i nierzadko traktowany jak relikwia. Polecam lekturę sesjami, aby wynieść jak najwięcej z każdym rozdziałem dzieła mistrza Thich Nhat Hanh'a

Bardzo dobra książka dla każdego, kto pragnie zgłębiać tajniki Buddyzmu, także pod kątem filozoficznym. Zdecydowanie polecam!

Nie będę opisywał drogi,która przywiodła mnie do Buddyzmu.Powiem tylko,że była
długa i choć oczywista dla mnie,to jednak pena wahań i niepewności.Ale nie o tym.
Książka opisuje podstawy nauki Buddy.Jest to myśl ,która ma nas wieść do życia
szczęśliwego.To jest jedno z założeń myśli Buddy.Życie szczęśliwe i cnotliwe.Bo
"zbawienie"(celowo napisałem w cudzysłowie)leży w...

książka totalna, najlepsza ze wszystkich książek jakie czytałam o buddyjskiej filozofii.
Przeczytana po raz trzeci.
Znowu stałam się trochę lepszym człowiekiem.

• Buddyzm
  • 2018