Serce Buddy

2017-03-28
2017-03-28
9788380620223
Sebastian Musielak
thich nhat hanh budda uważność

Pierwsza część jest w porządku, dla laika, który nic nie wie o buddyzmie. Mnie jednak trochę nużyła. Druga cześć to koszmar. Ciągle powtórzenia tego samego. Przekartkowałem ostatnie kilkadziesiąt stron, bo przeraziła mnie myśl o tym, ile czasu mógłbym zmarnować na czytaniu tego.

Najlepsza książka w tematyce buddyzmu jaką do tej pory przeczytałem. Wszystko jest objaśnione prostym językiem, obrazowane przykładami z życia, co jeszcze bardziej ułatwia jej odbiór. Znakomita pozycja dla zainteresowanych tematem buddyzmy bez większej o nim wiedzy. Minusem dla mnie było powtarzanie się kilkukrotnie niektórych rzeczy, jednak okazuje się chyba, że buddyzm już sam w sobie taki jest.

Zbiór odpowiedzi i podpowiedzi na pytanie - czym jest i do czego służy ludzkie serce? Przepis na rozwiania wszelkich wątpliwości co do narządu, który w naszym kraju utożsamiany jest ze zbiornikiem uczuć i nierzadko traktowany jak relikwia. Polecam lekturę sesjami, aby wynieść jak najwięcej z każdym rozdziałem dzieła mistrza Thich Nhat Hanh'a

Bardzo dobra książka dla każdego, kto pragnie zgłębiać tajniki Buddyzmu, także pod kątem filozoficznym. Zdecydowanie polecam!

Nie będę opisywał drogi,która przywiodła mnie do Buddyzmu.Powiem tylko,że była
długa i choć oczywista dla mnie,to jednak pena wahań i niepewności.Ale nie o tym.
Książka opisuje podstawy nauki Buddy.Jest to myśl ,która ma nas wieść do życia
szczęśliwego.To jest jedno z założeń myśli Buddy.Życie szczęśliwe i cnotliwe.Bo
"zbawienie"(celowo napisałem w cudzysłowie)leży w naszej mocy.W Buddyzmie nie ma
Boga.Na wykładach z Filozofii Wschodu Pani Doktor mówiła:"Każdy jest kowalem swego losu."Przez brak-Boga,Buddyzm nazywa się religią nieteistyczną.
Czy brak-Boga jest dla człowieka czymś dobrym czy czymś złym?To kwestia sporna,o ile można takie pytanie stawiać.Bo Bóg Osobowy to Miłość,Dobro,
Zrozumienie,Łaska,itp.A tak,życie wieczne bez Boga...Czy w świecie Zachodu można to pojąć?Bo może jest lepiej umrzeć na zawsze i cały(z ciałem i duszą)niż żyć wiecznie bez Boga?

Nie będę opisywał drogi,która przywiodła mnie do Buddyzmu.Powiem tylko,że była
Książka opisuje podstawy nauki Buddy.Jest to myśl ,która ma nas wieść do życia
szczęśliwego.To jest jedno z założeń myśli Buddy.Życie szczęśliwe i cnotliwe.Bo
"zbawienie"(celowo napisałem w cudzysłowie)leży w...

książka totalna, najlepsza ze wszystkich książek jakie czytałam o buddyjskiej filozofii.
Przeczytana po raz trzeci.
Znowu stałam się trochę lepszym człowiekiem.

Przeczytana po raz trzeci.
Znowu stałam się trochę lepszym człowiekiem.

• Buddyzm
  • 03. Pap+