Praktykowanie potęgi teraźniejszości

Wydawnictwo: Biblioteka Nowej Ziemi
Practicing the Power of Now
978-83-61897-04-0
filozofia i etyka
AleksaZ

We wstępie do niniejszej książki Eckhart Tolle pisze: "Od czasu pierwszego wydania w 1997 roku, "Potęga Teraźniejszości" wywarła wpływ na zbiorową świadomość, w sposób, w jaki nie byłem w stanie sobie wyobrazić. Książka została przetłumaczona na piętnaście języków, a ja codziennie otrzymuję e-maile od czytelników z całego świata. Piszą jak bardzo odmieniło się ich życie, kiedy weszli w...

We wstępie do niniejszej książki Eckhart Tolle pisze:
"Od czasu pierwszego wydania w 1997 roku, "Potęga Teraźniejszości" wywarła wpływ na zbiorową świadomość, w sposób, w jaki nie byłem w stanie sobie wyobrazić. Książka została przetłumaczona na piętnaście języków, a ja codziennie otrzymuję e-maile od czytelników z całego świata. Piszą jak bardzo odmieniło się ich życie, kiedy weszli w kontakt z zawartymi w niej naukami. Wielu czytelników, którzy pisali do mnie, wyraziło życzenie, aby praktyczne aspekty nauk zawartych w "Potędze Teraźniejszości" zostały wyrażone w bardziej przystępnej formie, tak by mogły być użyteczne w codziennej praktyce. Ta prośba stworzyła impuls do napisania tej książki".

Książka "Praktykowanie Potęgi Teraźniejszości" to niezwykły przewodnik po głównych naukach Eckharta Tolle uznawanego za jednego z największych współczesnych nauczycieli duchowych. Najlepiej jest czytać poszczególne fragmenty wolno i bez pośpiechu. Słowa tej książki, podobnie jak jej pierwowzoru mają moc budzenia wewnętrznej Obecności. Zaproponowane ćwiczenia, medytacje i nauki mają pomóc uzyskać głęboki spokój, równowagę i harmonię. Ich celem jest rozbudzenie nowego stanu świadomości i utrzymanie go w codziennym życiu. Książka w niezwykle prosty, a jednocześnie głęboki sposób pokazuje sposoby prowadzenia wyzwolonego życia, w którym nie zadajemy już bólu, ani sobie ani innym.

źródło opisu: www.nieznany.pl

źródło okładki: www.empik.com

zuszka | 2016-03-29
Przeczytana: 29 marca 2016

Polecam bardzo każdemu, kto czuje, że coraz trudniej podołać codzienności. Każdemu, kto ma odczucie, że stres zaczyna mieć coraz większą władzę nad nami.
Warto jednak najpierw sięgnąć po „Potęgę teraźniejszości” tegoż autora - w niej bowiem szczegółowo opisany jest fenomen teraźniejszości i jej znaczenie.

Polecam tą książkę każdemu. Czytać ją przynajmniej raz w miesiącu. Tolle piszę rzeczy proste a jednocześnie niebywałe. Pragnę aby każdy, każdy bez wyjątku poczuł to czego doświadczyłem ja po jej przeczytaniu ponieważ odczucie jest po prostu niesamowite i niewyobrażalnie piękne. Poczucie bycia TERAZ, zaakceptowania wszystkich i wszystkiego jest prosta a z drugiej strony trudna w dzisiejszych czasach pełnego rzeczy które rozpraszają stan. Naturalny stan jak się okazuje. Każdy z Was tego doświadczy i będzie wiedział o czym mówię jeśli tylko raz i przez małą chwilę spróbuję i doświadczy tego o czym piszę Tolle. Poczucie piękna, pokoju i miłości które wypełnia całą przestrzeń. To po prostu prawda o której zapomnieliśmy. PPT to nie tylko podpowiedzi jak osiągnąć ten stan ale również proste wytłumaczenie zasad kierujących wszechświatem, życiem. Zasad przed którymi się bronimy, złościmy, nie potrafimy zaakceptować. Zamiast się poddać, pozwolić przepłynąć, wyciągnąć wnioski. Każdy ma swoją...

Marija | 2019-02-14
Na półkach: Przeczytane, Rozwój, Polecam
Przeczytana: 14 lutego 2019

Szczerze polecam wszystkim poszukującym i otwartym umysłom :)

Amy711 | 2018-04-05
Przeczytana: 01 kwietnia 2018

Największa siła drzemie w naszej psychice. To właśnie dzięki niej niemożliwe staje się możliwe. Niestety, zamiast cieszyć się chwilą bardzo często zagłębiamy się w przeszłość bądź wybiegamy w przyszłość. Na jedno nie mamy już wpływu a drugie jeszcze się nie wydarzyło. Tu i teraz jest najważniejsze i właśnie "TERAZ" powinniśmy celebrować. Po przeczytaniu książki "Praktykowanie potęgi teraźniejszości" postanowiłam baczniej przyglądać się poczynaniom mojego umysłu, który poprzez wyuczone reakcje sprawiał, że zachowywałam się jak swego rodzaju robot. Teraz doceniam każdą chwilę... Polecam

Rafał | 2015-09-15
Przeczytana: lipiec 2015

POLECAM!! Książka genialna w swojej prostocie! Jednak zachęcam zdecydowania, do przeczytania najpierw pierwszej części z tego cyklu, czyli Potęgi teraźniejszości!

ravenstag | 2016-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2016

Właściwie to tylko powtórka/skrót znakomitej "Potęgi Teraźniejszości".

Pozycja nieobowiązkowa.

Mateusz | 2019-01-06