8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788361190707
zdrowie, medycyna
Octopus

KSIĄŻKA ZAWIERA SZCZEGÓŁOWE OPISY OBEJMUJĄCE PATOGENEZĘ, EPIDEMIOLOGIĘ, OBJAWY KLINICZNE, METODY ROZPOZNAWANIA, TERAPIE ORAZ SPOSOBY ZAPOBIEGANIA NAJCZĘŚCIEJ WYSTĘPUJĄCYCH CHORÓB PRZENOSZONYCH PRZEZ RÓŻNE GATUNKI KLESZCZY.

źródło opisu: AUTORSKI

źródło okładki: ZDJĘCIE AUTORSKIE

Octopus | 2017-04-14
Przeczytana: 12 kwietnia 2017

Świetna pozycja, w której każda z wybranych jednostek chorobowych przenoszonych przez różne gatunki kleszczy, opisana jest przystępnie. Począwszy od coraz częstszej u nas (niestety) babeszjozy psów, aż po egzotyczne, choć w związku z ociepleniem klimatu zbliżające się infekcje jak gorączka plamista Gór Skalistych.
Przyda się w podręcznej biblioteczce nie tylko lekarzom, czy studentom medycyny weterynaryjnej, ale także zootechnikom, hodowcom oraz posiadaczom psów i kotów, zwłaszcza tam, gdzie choroby te występują endemicznie.

Na półkach