Projekt marzeń

Tłumaczenie: Anna Zielińska
Wydawnictwo: Świat Książki
Blueprints
Marczewek

Niektórym kobietom instynkt podpowiada, jak pewne rzeczy funkcjonują i jak je naprawić, gdy zawodzą Caroline MacAfee, uzdolniony mistrz stolarski i jej córka, Jamie, architektka. Obie są twarzami programu „Gut It!”, serii poświęconej renowacji domów, produkcji lokalnej telewizji i ważnymi osobami w rodzinnej firmie MacAfee Homes. Dla Caroline praca i umiejętność nawiązywania kontaktu z widzami...

Caroline MacAfee, uzdolniony mistrz stolarski i jej córka, Jamie, architektka. Obie są twarzami programu „Gut It!”, serii poświęconej renowacji domów, produkcji lokalnej telewizji i ważnymi osobami w rodzinnej firmie MacAfee Homes. Dla Caroline praca i umiejętność nawiązywania kontaktu z widzami stanowi źródło satysfakcji. Jest załamana, gdy dowiaduje się (dzień po swych pięćdziesiątych szóstych urodzinach ), że stacja telewizyjna życzy sobie, aby Jamie przejęła rolę gospodyni programu. Cios nie mógł paść w gorszym czasie.
Życie Jamie zmienia się z dnia nadzień, gdy krótko po wiadomości o awansie na prowadzącą program „Gut It!”, ojciec i jego nowa żoną giną w wypadku samochodowym, osieracając dwuletniego synka. Jamie przyzwyczajona do unormowanego, zaplanowanego życia, zmaga się z problemami, jakich przysparza dwulatek tęskniący za rodzicami, narzeczony, który nie widzi w ich związku miejsca dla dziecka, nowa miłość majacząca na horyzoncie i praca, która, gdy zaniedbana, może podkopać pozycję MacAfee Homes i zniszczyć popularność „Gut It!”.
Kim jestem? –to pytanie stawiają sobie obie kobiety, gdy plany, na których budowały swe życie nagle wymagają korekty. Kiedy znika lojalność, decyzje wiszą w powietrzu i kuszą nowe związki, zarówno matka jak i córka muszą się przyjrzeć sobie na nowo oraz odbudować wzajemne relacje.

źródło opisu: https://www.swiatksiazki.pl/ksiazki/projekt-marzen...(?)

źródło okładki: https://www.swiatksiazki.pl/ksiazki/projekt-marzen...»

książek: 1958
Julka | 2018-01-28
Przeczytana: 27 stycznia 2018

Głównymi bohaterkami są Caroline i Jamie - matka i córka - wspólnie pracujące przy programie "Gut it!" w lokalnej telewizji. W pewnym momencie ich plany życiowe - zawodowe i prywatne - na których budowały swoją przyszłość wywracają się do góry nogami, znika wzajemna lojalność, kontrowersyjne decyzje wiszą w powietrzu, kuszą nowe związki... Zarówno matka jak i córka muszą się przyjrzeć sobie na nowo oraz odbudować wzajemne relacje.
Można przeczytać, ale niekoniecznie.

Thea | 2018-03-06
Na półkach: 2018, Przeczytane

Spore rozczarowanie. Właściwie sama nie wiedziałam, do czego zmierza autorka. Bohaterowie irytujący, a Caroline przechodziła samą siebie w egoiźmie i niedojrzałości. Można przeczytać ale ja osobiście nie poleciłabym tej książki nikomu

Emilia | 2018-03-06
Przeczytana: 02 marca 2018