Kiedy moja siostra śpi

Okładka książki Kiedy moja siostra śpi
Barbara Delinsky Wydawnictwo: Świat Książki literatura piękna
siostra śpiączka

Oficjalne recenzje i

Rodzinne tajemnice

790 186 98

Bardzo poruszająca i trudna powieść. Robin jest młodą, utalentowaną biegaczką, odnoszącą sukcesy i wygrywającą maratony. Pewnego dnia podczas treningu doznaje zawału serca, w wyniku którego zapada w śpiączkę...
Autorka pokazuje nam, jak tragedia wpływa na wzajemne relacje w rodzinie. Nie brakuje tu skrajnych, trudnych emocji. Na jaw wychodzą też fakty, które mają wpływ, na całą rodzinę.

Piękna, poruszająca..

Piękna, poruszająca..

Od pewnego czasu wstając codziennie dziękuję za to, że mogłam to po prostu zrobić, że został mi darowany kolejny dzień. Nie, nie jestem schorowana, ani znów tak bardzo stara... Robin też nie była.
No właśnie - któż wie ile przed nami dni?
Gdzieś zasłyszane zdanie, że na to, jaka będzie nasza śmierć, zapracowujemy przez całe swoje życie, jak najbardziej pasuje do podsumowania tej powieści.
Jeszcze dwa tematy zasługują na głębsze zastanowienie...
Czyż nie byłoby wspaniale uszczęśliwić kogoś po swojej śmierci? Mamy tyle do dania. Dosłownie.
I jeszcze: Czy naprawdę znamy swoich bliskich? A może jest jeszcze czas, aby bliżej ich poznać? Trzeba jednak pamiętać, że każdy człowiek ma prawo do swojego własnego życia, swoich wyborów, swoich tajemnic. Szczególnie ciężko to zrozumieć rodzicowi dorosłych bądź prawie dorosłych dzieci.
Lektura tej książki wzbogaciła mnie o kilka przemyśleń oraz życiowych podsumowań i pozwoliła na bliższe poznanie siebie i życia.

No właśnie - któż wie ile przed nami dni?

Bardzo dobra książka o uczuciach i więziach rodzinnych. Opowiada o dziewczynie, która zapada w śpiączkę. W tym czasie okazuje się, że nawet jej własna siostra nie zdążyła jej dobrze poznać. Wzruszająca i dobrze napisana opowieść.

Mogłoby się wydawać, że taki tytuł sielankowy więc fajna książka. Książka ciekawa lecz tu sen oznacza śpiączkę. Historia opowiada o kobiecie, która mdleje w trakcie biegów. Niestety często tak się zdarza, że sportowcy chorują na serce i o tym nie wiedzą.

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:

Książkę przeczytałam w ramach...

Przejmująca książka chwytająca za serce, w której ukazane są losy rodziny zżytej, która na pozór wie o sobie wszystko. Jednak jak się okazuje wypadek najstarszej córki, siostry, sportsmenki, ujawnia skrywane od lat tajemnice, które już na zawsze wszystko zmienią i już nic nie będzie takie jak się wydawało.
Wzruszająca historia rodziny, przeżywającej dramat niespodziewanej utraty bliskiej osoby, dramat związany z podejmowaniem decyzji o życiu i śmierci, dramat z poznawania siebie i swojej rodziny na nowo, ale i radość wynikająca z silnych więzi, które łączą mimo wszystko. Fikcja, ale wcale nie tak mało realna.

Sięgając po książkę nie zawiodłam się i czytałam ja z przyjemnością.

Wzruszająca historia rodziny, przeżywającej dramat niespodziewanej...

Smutna i poruszająca historia dwóch sióstr, która mogła przytrafić się każdemu z nas. Warto przeczytać by zdać sobie sprawę, że życie bywa ulotne i kruche.

Historia rodzinnnej tragedii w której młoda utalentowana biegaczka doznaje zawału serca i zapada w śpiączkę.Powieść pokazuje jaką wartość stanowi rodzina mimo nieporozumień w obliczu tragedii potrafi dojść do pojednania i walczyć o wszystko.Nie brakuje emocji ,zaskakujących wydarzeń i siostrzanej miłości Polecam.

Bardzo poruszająca opowieść. Przyjemnie i szybko się czyta, ciężko jest się od tej książki oderwać. Poznajemy różnie tajemnice, rozterki, problemy rodziny Snow. Da się zauważyć po wypadku Robin wielkie zmiany w zachowaniu Molly i ich matki. Książka pokazuje jaka tragedia musi się stać, żeby przyznać się przed sobą do wielu błędów i wybaczyć sobie oraz dorosnąć do wielu ciężkich decyzji. Bardzo współczuje rodzinie Robin, musieli podjąć bardzo ciężką decyzję, ale niestety życie pisze różne scenariusze i chociaż było im ciężko starali się to zrozumieć. Przyznam, że do samego końca miałam nadzieję, że Robin jednak się obudzi i, że będzie happy and. Niestety tak się nie stało, aczkolwiek bardzo mnie wzruszyła scena ostatniego pożegnania z Robin, kiedy już postanowili a właściwie Jej mama postanowiła ją rozłączyć od aparatury. Bardzo polecam! Bardzo dobra lektura.

Piękna historia o miłości, trudnych wyborach, tajemnicach rodzinnych. Dobrze się czyta, daje do myślenia, czego chcieć więcej? Polecam.

Barbara Delinsky Kiedy moja siostra śpi Zobacz więcej
Barbara Delinsky Kiedy moja siostra śpi Zobacz więcej