Rzeczy utracone. Notatki człowieka posttowarzyskiego

Wydawnictwo: Zwierciadło
7 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
malena

Co łączy muzykę metalową, gry komputerowe, podróże, doświadczenie ojcostwa i świadomość tragizmu bycia w świecie? Literatura na najwyższym poziomie - i postać Łukasza Orbitowskiego. "Rzeczy utracone" to zbiór wpisów z poczytnego internetowego bloga pisarza, mocno zabarwionych codziennością, osobistym doświadczeniem i obserwacją dnia codziennego. Felietony Orbitowskiego momentami są piekielnie...

"Rzeczy utracone" to zbiór wpisów z poczytnego internetowego bloga pisarza, mocno zabarwionych codziennością, osobistym doświadczeniem i obserwacją dnia codziennego. Felietony Orbitowskiego momentami są piekielnie dowcipne, momentami niebiańsko krzepiące, zawsze melancholijnie mądre i napisane lekko i ze swadą. Jeśli kiedyś zastanawialiście się, czy w Internecie można pisać na najwyższym literackim poziomie, ta książka udzieli Wam na to odpowiedzi.
Spowiedź, która nie jest spowiedzią. Dziennik, który nie jest dziennikiem.
Łukasz Orbitowski - urodził się w 1977 roku w Krakowie. W 2002 roku ukończył filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Debiutował na łamach miesięcznika "Science Fiction". Poza wieloma opowiadaniami napisał mnóstwo felietonów (w tym dla „Przekroju” i „Gazety Wyborczej”) i 13 książek. Był nominowany do prestiżowych nagród: Nagrody Literackiej Gdynia oraz Literackiej Nagrody "Nike". Jest laureatem Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska" 2012 oraz Paszportu "Polityki" 2016. Prowadzi program "Dezerterzy" na antenie TVP Kultura.

źródło opisu: Zwierciadło, 2017

źródło okładki: http://ksiegarnia.zwierciadlo.pl

martin | 2017-05-21
Przeczytana: 21 maja 2017

Przeczytane zanim nawet powstała. Wiem, że to brzmi dziwnie, ale powyższa książka jest podrasowanym ekstraktem z bloga, który powstawał na przestrzeni dekady i powstaje nadal. Jakiś czas temu sam sobie zrobiłem taką kisążkę gromadząc w jednym pliku wszystkie wpisy Pana Orbitowskiego. Polecam bloga w pełnym wymiarze, nie tylko w tej okrojonej książkowej wersji. Bardzo dużo tutaj dobrej, ciekawej, głębokiej, ironicznej, humorystycznej, zdystansowanej, szczerej i odważnej prozy. Polecam

Elizavietta | 2017-05-22
adam | 2017-05-19