Esencja

Wydawnictwo: Self Publishing
7 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
koko

Na świat przybywają dwie antagonistyczne siły w postaci esencji: serca i umysłu. Gotowe są stoczyć ze sobą walkę na śmierć i życie, nie przebierając w środkach. W ich konflikt uwikłani zostają doświadczony przez los wojownik, niezwykle defensywnie usposobiony generał oraz utalentowana złodziejka. Esencja to bezkompromisowa powieść fantasy spod znaku magii i miecza pełna rozmachu, krwawej akcji i czarnego humoru.

źródło opisu: https://www.lideria.pl/esencja_p300017689.html

źródło okładki: https://www.lideria.pl/esencja_p300017689.html

Czytelniczy zamęt | 2017-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2017

Set, który dawno temu stracił wszystko na czym mu zależało, ma szansę to odzyskać. A to za sprawą nieznanej mocy, która czasami przejmuje mu ciało i umysł. Moc ta ma na imię Lili. Warunkiem odzyskania przez Seta to co stracone, jest wędrówka w wyznaczonym przez Lili kierunku.
Zez, młoda złodziejka chce uciec od swojego dotychczasowego życia. Nie udaje jej się to, trafia do więzienia, gdzie filetowanie to ostatni etap kary. Cud jednak sprawia, że staje się córką cesarza.
Generał Fed, mądry i utalentowany strateg podejmuje się dowodzenia w nierównej walce.
Wszyscy trzej bohaterowie w pewnym momencie się spotykają. Co ich łączy? Czym jest esencja umysłu i esencja serca?

" - Nie posiadam postaci, ty natomiast posiadasz w sercu moją esencję.
Dzięki temu manifestuję swoją wolę w przestrzeni twego umysłu
i panuję nad twoim ciałem. Tyle.(...)"

Opinia:

No powiem Wam, że się nie spodziewałam. Zazwyczaj sięgam po książki znanych autorów, żeby się zbytnio nie zawieść. Wiadomo, że nie...

Marta Zagrajek | 2017-06-26

Książka Krzysztofa Bonka może na początku zniechęcać swoim językiem, w którym używana jest bardzo często wulgarność. Po kilkudziesięciu stronach da się do tego przyzwyczaić. Po następnych - widzimy, że to celowy zabieg ze strony autora i inne postaci mają już swój odrębny styl, aczkolwiek nie tak drastycznie, jak w innych powieściach.

Ciekawy jest sam koncept, który przedstawia w "Esencji" autor. Esencje serca i umysłu zostają poddane personifikacji. Ich metody osiągnięcia swoich celów nie różnią się tak bardzo między sobą, ale widać różnice, które wynikają z ich "charakterów".

Na początku ciężko mi się czytało "Esencję", ale jak wciągnęła mnie fabuła, to sprawa potoczyła się dość szybko. Po parunastu pierwszych stronach miałam przeczucie, że to będzie książka o mordobiciu. Na szczęście okazało się, że nie tylko o tym. Podobał mi się humor użyty na łamach powieści, choć czasem miałam wrażenie, że jest trochę pociągnięty na siłę.

Mamy kilkuosobową narrację i ten zabieg...

Konrad | 2017-09-07
Frusia | 2017-08-29