Wyzwanie czytelnicze LC

Pani Czterdziestu Żywiołów

Wydawnictwo: Genius Creations
9788379952021

Załoga debrisowca „Demeter” składa się zaledwie z dwóch osób: najlepszego w swoim mniemaniu pilota w galaktyce Erwina Dexmore’a i genialnej w mniemaniu wszystkich inżynier Kariny Wulf. Mimo że różnią się oni od siebie jak supernowa od czarnej dziury, stanowią zgrany zespół, zdolny wykonać nawet najniebezpieczniejsze misje w najodleglejszych zakątkach galaktyki. Biznes kwitnie, a reputacja załogi „Demeter” właściwie nie mogłaby już być lepsza.

Wszystko zmienia się, kiedy w trakcie jednej z podróży natrafiają na legendarny okręt piracki, „Panią Czterdziestu Żywiołów”. Rozpoczyna się pościg aż po horyzont zdarzeń i ucieczka do równoległych wymiarów. A to dopiero początek…

źródło opisu: https://geniuscreations.pl

źródło okładki: https://geniuscreations.pl

veinylover | 2018-10-23
Przeczytana: 23 października 2018

Książka ma w sobie coś niepokojącego.
Sama akcja dynamiczna, momentami można się pogubić w uniwersum stworzonym przez autora nie do końca przedstawionym czytelnikowi precyzyjnie. Zapewne sam autor w swojej głowie ma to jakoś poukładane, jednak czytelnik nie do końca.
Z mojej perspektywy za dużo w tym elementów zahaczających o fantasy, zwłaszcza w tym elemencie skoku do 11 wymiarowej superprzestrzeni sprowokowanym przez pewną sztuczną inteligencję. Czasem za duży rozmach wprowadzający zbyt dużo elementów sprawia wrażenie chaosu. Nic nie wiemy o organizacji tak zwanego życia społecznego w tym uniwersum, wiemy tylko, że funkcjonują tam debrisowcy i piraci ścigani przez jakąś bliżej nieokreśloną siłę. Jakieś władze czegoś? Czego?
Jeśli autor zdecyduje się kontynuować opowieści z pobieżnie nakreślonego uniwersum w tej książce, będzie miał szansę to wszystko, co niedopowiedziane - dookreślić. Tego bym sobie życzył. O ile to się może udać przy takim rozmachu.
Bardzo dużo zapożyczeń z...

Książki | 2018-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2018

Mam mieszane uczucia co do tej konkretnej pozycji. Nawet ciężko mi nazwać ją książką, gdyż ta powinna posiadać jakiś jeden lub kilka wątków, a tutaj jest to raczej zbiór opowiadań/zleceń załogi statku "Demeter". Oczywiście te zlecenia z dalszego etapu powieści mają pewne mrugnięcia okiem i wspomnienia wcześniejszych ale praktycznie można je czytać nie znając poprzednich. Jak już dacie szansę tej pozycji to miejcie dużo wyrozumiałości dla pilota oraz jego wielu [naprawdę wielu], odniesień do filmów typu "Gwiezdne Wojny" czy "Star Trek", szczególnie na początku, później albo on z tym przystopował albo ja się przyzwyczaiłem. Problemem tej książki jest również całkowity brak zakończenia. Mam szczerą nadzieję, że autor ma w planach wydać nowy zbiór zleceń i tym razem zakończy ją w inny sposób niż ten znany fanom Star Treka. Wiecie o co mi chodzi ;)

Podsumowując. Jest to ciekawa propozycja dla osób mających niewiele czasu gdyż poszczególne zlecenia/rozdziały, można czytać niezależnie i...

Krystian Denka | 2018-10-11
Przeczytana: 11 października 2018

Przyjemna lektura rodem z kosmosu, jeśli ktoś chce odlecieć i poczuć chwile grozy, razem z dwójką dobrze wyeksponowanych, uzupełniających się postaci. Raz planetoida, zadupie kosmosu, a raz kilometrowy wielkolud, który zasłania okna w Demeter.
Smuga tajemnicy, która rozwiewa się i układa w elementy do siebie pasujące. Dobre tempo zachowane przez autora. Dynamit i statyka. Kilka razy dałem się wciągnąć; jako że lektura napisana przystępnie, wyjaśnia wiele elementów utworzonego świata, zachowuje dla siebie drobinki niepewności, można pochłonąć książkę w jeden wieczór, a mi było szkoda. Czym więcej czytałem, tym bardziej żałowałem.
Wyczuwalna lekka melancholijność, trochę pustka w kosmosie. Może ze względu na dość krótką fabułę. Same wątki "opowiadaniowe" łączyły się w jedną całość, bo każda z nich miała w sobie wspólny pierwiastek.
Nutka humoru, jednemu może przypaść do gustu, drugiemu niekoniecznie.
Autor zgrabnie operuje językiem, czyta się płynnie ze względu na konsekwencję...

kowalmj | 2018-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2018

Czytało się przyjemnie, ale dla fanów technicznego SF nie jest to chyba polecana pozycja. Książka jest przygodowa, awanturnicza. Kosmos to sceneria, jak dziki zachód.

Ollsen | 2018-09-07
Przeczytana: 07 września 2018

Całkiem przyjemna książka, choć moim zdaniem przejścia między niektórymi wątkami są z dużymi niedopowiedzeniami to jednak fantazji autorowi nie można odmówić. Wręcz przeciwnie widać, że wyobraźnię autor ma bogatą. To typowa "kosmiczna" fantastyka i jest tam mnóstwo całkiem nowych nieistniejących określeń, które świetnie pasują do fabuły. Ogólnie to czuję niedosyt bo uważam, że w tej książce był dużo większy potencja i gdyby ją bardziej "dopieścić" była by świetna.

Andromeda | 2018-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2018

Nie gustuje w polskich autorach ale ta książka jest rewelacyjna, oczywiście jeśli ktoś lubi kosmiczne przygody :)

Heros | 2018-10-23
Przeczytana: 21 października 2018

Klisze, klisze, klisze. Zamiast rasowej powieści dostajemy zbiorek trzech luźno powiązanych nowelek. Postacie infantylne, dialogi drewniane, narracja chaotyczna prowadzona w męczący sposób, opisy mało plastyczne, uniwersum wtórne i zarysowane zdawkowo (podejrzewam, że po uszczegółowieniu byłoby pozbawione sensu). Pomysły odgrzewane dziesiąty raz z mikrofali, humor wątpliwej próby, nachalne nawiązania do Gwiezdnych Wojen. Próby dotknięcia poważniejszej tematyki zahaczającej o eschatologię - żałosne. Zapewne jest to książka adresowana do targetu YA, lecz mam nadzieję, że polskie nastolatki oczekują lepszego rzemiosła, bo ta pozycja nie sprawdza się nawet jako czysta rozrywka. Nie chcę się dłużej pastwić: rozczarowanie roku. Lepiej zjeść pizzę niż wydać pieniądze na tę książkę.

superhp | 2019-01-13
kris81CK | 2018-11-18