Nowe przygody Kubusia Puchatka

Okładka książki Nowe przygody Kubusia Puchatka Paul Bright, Alan Alexander Milne, Kate Saunders, Jeanne Willis Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Nowe przygody Kubusia Puchatka
Paul BrightAlan Alexander Milne Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Kubuś Puchatek (tom 4) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Kubuś Puchatek (tom 4)
The Best Bear in all the World
Znak emotikon
2017-03-27
2017-03-27
Michał Rusinek
Inne

Nie jest to jakość oryginału, ale jest to bardzo dobra lektura. Najlepsze według mnie jest pierwsze opowiadanie, przy którym kilka razy zaśmiałem się w głos. Pozostałe słabsze, ale wyszło to dużo lepiej niż "Powrót do Stumilowego Lasu". Polecam wszystkim miłośnikom Misia o Bardzo Małym Rozumku

Jako ogromna fanka Kubusia Puchatka i nie mogłam przejść obok tego tytułu obojętnie,planowałam go przeczytać już od chwili ogłoszenia jego premiery, ale jak każda książka, która trafia w moje ręce musiała swoje odczekać. Ale chociaż trochę to trwało i moje wewnętrzne dziecko musiało trochę poczekać, aż w końcu po tę książkę sięgnę i ją przeczytam to po tej lekturze jest jak najbardziej usatysfakcjonowane. Okazało się, że „nowe przygody Kubusia Puchatka” zostało niesamowicie wydane i ilustracje w tej książęce ani trochę nie odstają od tych z poprzednich lat, są przepiękne, klimatyczne i ogromnie cieszą oko. Cztery nowe historyjki, które ofiaruje ta książka są naprawdę słodkie i bardzo ciekawe, bo pojawiają się w nich rzeczy, takie jak: smoki, pingwiny, przeprawa na Nil, których przed lekturą ani trochę się nie spodziewałam, a były naprawdę atrakcyjne i wciągające, bo ja sama wyczekiwałam jak te historyjki się potoczą, więc jak cieszyły mnie, to i pewnie ucieszą każdego małego fana Kubusia, i chociaż brakowało mi w nich takiego poczucia, że znam je z dzieciństwa i dzięki nim mogę przenieść się w czasie, to i tak dobrze się przy nich bawiłam.

W tych dzikich czasach, jakie aktualnie mamy, ta książka to duchowa enklawa radości i niczym nieskalanego szczęścia.
Cztery ciepłe, niewinne, słodko naiwne opowiadania o znanych i kochanych przyjaciołach ze Stumilowego Lasu, napisane i ilustrowane w oryginalnym stylu Milne'go i Sheparda. Z Puchatkiem, Prosiaczkiem i Krzysiem przeżyjemy cztery przygody umiejscowione w czterech porach roku. Książka jest wspaniale wydana, lektura "Nowych przygód" to dzika rozkosz literacka najwyższej jakości!

W całym swoim życiu nigdy nie wpadła mi żadna z "części" Kubusia Puchatka w formie papierowej. Dotychczas wszystko co z nim związane było filmem - zarówno animacje jak i film aktorski. Dlatego z racji iż wpadło w ręce całkiem ładne wydanie tej książki uznałam - spróbuję. I przepadłam! Kocham, kocham i jeszcze raz kocham! Czyta się lekko, ilustracje dodają niesamowity klimat (chociaż Tygrysek wygląda .... źle). Czytałam z zapartym tchem, ciesząc się sama do siebie i z pewnością kupię jeszcze "wydanie główne"!

Na półkach: , , , , , , , ,

Lektura obowiązkowa!
Ciepła, wspaniała, niezbyt długa książeczka.
Oficjalna kontynuacja klasycznych opowiadań A.A. Milne’a w wykonaniu najlepszych współczesnych pisarzy dla dzieci z pięknymi ilustracjami w stylu E.H. Sheparda i w przyzwoitym tłumaczeniu Michała Rusinka.

Lektura obowiązkowa!
Ciepła, wspaniała, niezbyt długa książeczka.

Czytałam synowi przed spaniem po trochu. Fifi ma dwa lata i nie wiem ile z tego zrozumiał, ja ubawiłam się świetnie :)

Z okazji dziewięćdziesiątych urodzin Kubusia Puchatka wydano bardzo sympatyczną książeczkę. Cztery nowe opowiadania czterech różnych autorów zdecydowanie nie rozczarowują, choć może nie osiągają mistrzostwa pierwowzoru. Jest to świetny sposób na mądre i przyjemne spędzenie czasu z dzieckiem. Wracamy do tego samego miejsca i bohaterów, którzy nic się nie zmienili mimo czasu, który upłynął. W książce znajdziemy również sporo bardzo ładnych ilustracji w klimacie tych oryginalnych, odznaczających się jednak nieco odmiennym stylem, a nie tylko naśladujących te stare. Na samym końcu trochę zdjęć i kilka zdań od każdego z autorów na temat inspiracji. Książeczka trochę za cienka, bo jednak apetyt rośnie w miarę czytania, a to mniej niż 140 stron z dużą ilością obrazków i po skończeniu usłyszałem, że mam czytać od początku ;)
A czy Ty zainwestujesz 30 zł i parę godzin czasu w uśmiech swojego dziecka?

Kubuś Puchatek, lat 90. Ile? Czy to więcej niż siedem, czy mniej? A w ogóle, czy to dużo?
Kto mógłby się nad takimi pytaniami zastanawiać? Myślenie przyspiesza trawienie (może nie u każdego, lecz u Puchatka z pewnością),a czas tak szybko mija przy natężaniu umysłu, przy liczeniu, czy zastanawianiu się, że nie wiadomo kiedy i znowu burczy w brzuchu i trzeba owo zadumanie przerwać i sięgnąć Po Małe Co Nieco. I nawet jeśli w tym główkowaniu pomaga Prosiaczek, to nic nie da się w tej kwestii zadziałać.
Ale 90 lat i urodziny, to w końcu okazja do fety i spotkania i do pałaszowania wszystkiego, co się tylko na stole zmieści. A, że przy owym stole zasiadają sami przyjaciele, to już nadarza się wielka, wielka okazja do wspomnień.
A co można wspominać?... Najlepsze przygody, jakie przyszły wraz ze zmianą pór roku. Mamy Lato, Jesień, Zimę i długo oczekiwaną Wiosnę. Jest walka ze smokiem, czy choćby wielkie poszukanie Przyprawy Nilu, która nie wiadomo w czym może być schowana, ani tym bardziej, jak wygląda czy smakuje. Ale najwspanialsze w tej książce są dwie rzeczy - powrót ukochanych mieszkańców Stumilowego lasu i... wspaniałe tłumaczenie pana Rusinka.

POLECAM w CIEMNO

Szkoda, że nowe przygody są tak krótkie! Z chęcią poczytałbym wielkie tomiszcze na kilkaset stron o przygodach żółtego pluszaka. To moje dzieciństwo, mój świat, moje wspomnienia! Puchatku, uwielbiam Cie!

• Dla dzieci
  • 2017