The Best Bear in all the World
L_Settembrini

Przenieś się do Stumilowego Lasu i znów spotkaj ulubionych bohaterów z dzieciństwa: Kubusia Puchatka, Krzysia, Prosiaczka, Tygryska, Kłapoucha i resztę przyjaciół. Te ciepłe, zabawne historie to ponadczasowe lekcje przyjaźni, pokazujące siłę dziecięcej wyobraźni. Nieważne, czy masz 5 czy 55 lat. Nowe przygody Kubusia Puchatka to obowiązkowa lektura rozchmurzająca w każdym wieku. Oficjalna...

Oficjalna kontynuacja klasycznych opowiadań A.A. Milne’a w wykonaniu najlepszych współczesnych pisarzy dla dzieci z nowymi pięknymi ilustracjami w stylu E.H. Sheparda i w znakomitym tłumaczeniu Michała Rusinka.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Wkp | 2017-04-05

DZIEWIĘĆDZIESIĄTE URODZINY MISIA O MAŁYM ROZUMKU

Tak, Kubuś Puchatek jest z nami już od ponad dziewięciu dekad i cieszy, bawi i wychowuje kolejne pokolenia młodych czytelników oraz widzów. Odkąd Disney zajął się tworzeniem filmów o przygodach mieszkańców Stumilowego Lasu bohaterowie książeczek Milne’a zyskali nowy kształt, z którym przede wszystkim są kojarzeni, jednakże to wciąż literacki pierwowzór pozostaje najważniejszym – i najlepszym – dziełem z serii. Nie zapomnieli o tym wydawcy i autorzy, którzy z okazji przypadających na 2016 rok urodzin misia o małym rozumku przygotowali cztery nowe opowieści o jego perypetiach. Opowieści zabawne, urocze i dostarczające mnóstwo dobrej zabawy, które właśnie ukazują się na polskim rynku.

Mama Kangurzyca przypomina Kubusiowi Puchatkowi, że oto skończył 90 lat i trzeba uczcić tę okazję. Co więcej, nie tylko on jedyny doczekał takiego wieku (a trzeba przyznać, że dziewięćdziesiąt to więcej nawet niż siedem!) i wkrótce zwierzęta z całego...

Opowiastki takie sobie nikt nie dorówna Milne, ale to nie o to chodzi, a raczej o to żeby czcić pamięć mojego ulubionego bohatera za dziecka i teraz czyli Puchatka.. pięknie wydana (faktura papieru) książka z klimatycznymi kolorowymi (co ważne!) obrazkami, cieszy oko.

W posłowiu autorzy wspominają skąd pomysł na opowiadania, i bodaj pierwszy raz mamy cztery pory roku

Małym czytelnikom powinna się podobać, (jeśli chodzi o wydanie bardziej niż wielka księga Naszej Księgarni), dlatego ocena bardzo dobra (bo jest krótko, może też zachęcić do przeczyta klasyki.

Co do mnie cóż brakuje mi rozwinięcia i przesłania, oraz niektórych bohaterów powinno być więcej, ale mi Puchatek towarzyszy już grubo ponad 20 lat i jestem pod tym względem staroświecka, ale jedno jest pewne, mam ogromną frajdę z pokolorowanych obrazków....... choć to pewnie niestety wytwór komputera

astaldohil | 2017-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2017

Dziewięćdziesiąta rocznica "urodzin" Kubusia Puchatka to właściwy moment, by przypomnieć Misiowi o Bardzo Małym Rozumku cztery z jego licznych przygód, które z upływem lat jakoś uleciały mu z pamięci.

W niewielkiej książeczce, podzielonej na cztery powiązane z porami roku części, znaleźć można krótkie nowelki, napisane w hołdzie dla twórczości A. A. Milne. Autorzy stylizują swoje opowiastki tak umiejętnie, że naprawdę czuć tutaj ducha oryginalnych przygód Kubusia Puchatka i jego przyjaciół.

Historyjki napisane z charakterystycznymi dla twórczości Milne lekkością i humorem, zostały zgrabnie przełożone na język polski przez Michała Rusinka przy zachowaniu nazewnictwa wprowadzonego przez Irenę Tuwim w pierwszych polskich wydaniach z roku 1938. Rusinek bardzo ładnie oddał specyfikę tego, najlepiej przez nas zapamiętanego, stylu pani Tuwim.

Wszystkie te zabiegi mające w sprawić, iż "Nowe Przygody Kubusia Puchatka" będą zbiorkiem opowiadań możliwie najbliższym stylistycznie względem...

yllla | 2017-04-20
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

Pierwsza książka o Kubusiu Puchatku została wydana w 1926 roku, czyli Kubuś ma już ponad 90 lat!
Z okazji jego 90-tych urodzin wydano książkę "Nowe przygody Kubusia Puchatka". Opowiada ona o przygodach Misia o małym rozumku, o których nawet on sam zapomniał.

"Nowe przygody Kubusia Puchatka" to oficjalna kontynuacja opowiadań A.A. Milne'a. Cztery nowelki, które weszły w jej skład, zostały napisane przez najlepszych współczesnych, brytyjskich pisarzy dla dzieci: Paula Bright'a, Briana Sibleya, Jeanne Willis, Kate Saunders. Każde opowiadanie pokazuje Stumilowy Las w innej porze roku. Kolorową jesienią Puchatek zbyt mocno przejął się rolą Krzysia jako świętego Jerzego walczącego ze smokiem. Białą zimą w Stumilowym Lesie pojawił się dobrze wychowany pingwin, który potrzebował ośmielenia. Pachnącą wiosną przyjaciele pomogli Kłapouchemu, któremu wydawało się, że w Stumilowym Lesie pojawił się jeszcze jeden osiołek i czai się na jego oset. A ciepłym latem Puchatek dowiedział się, że...

emik84 | 2017-06-18

Książka ta jest zbiorem czterech opowiadań, których autorami są czołowi współcześni brytyjscy pisarze: Paul Bright, Brian Sibley, Jeanne Willis oraz Kate Saunders.

Książka nie jest dość gruba za to na jej kartach najmłodsi znajdą naprawdę fantastyczne historyjki obrazujące najróżniejsze przygody mieszkańców Stumilowego Lasu. W końcu oprócz Kubusia Puchatka mieszkają w nim również jego przyjaciele Tygrysek, Prosiaczek, Królik, Mama Kangurzyca ze swym Maleństwem, Kłapouchy, Pan Sowa i oczywiście chłopiec Krzyś. Wraz z bohaterami mali czytelnicy odwiedzą Stumilowy Las o każdej z czerech pór roku. Jesienią będą zastanawiać się nad tym jak wyglądają smoki i czy któryś przypadkiem nie pojawi się w ich okolicy, bo tego na pewno by nie chcieli. Przy okazji Kłapouchy dokona wielkiego, jak się wszystkim wydaje, znaleziska... Zima zaskoczy wszystkich mieszkańców swoim nagłym przybyciem. Poza śniegiem w Lesie pojawi się jeszcze ktoś. Przybysz okaże się bardzo nieśmiałym, ale przy okazji...

kp0018 | 2017-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2017

Kubuś ma już 90 lat!!

„Nowe przygody Kubusia Puchatka” to gratka dla małych i dużych. To podróż w mniej lub bardziej odległe czasy naszego dzieciństwa. To wehikuł czasu, który przenosi nas w lata beztroski. Cudownie było wrócić do Stumilowego Lasu, gdzie czas jakby się zatrzymał.

Historie zawarte w tej książce napisane przez 4 autorów w niczym nie odbiegają od oryginału. Miś nadal jest Misiem o Bardzo Małym Rozumku, Prosiaczek nadal wszystkiego się boi, a mój ukochany Kłapouchy ciągle jest najbardziej Ponurym Osiołkiem :)

Świetnie się bawiłam podczas tej lektury. A moja 4-letnia córeczka kilkukrotnie chciała wysłuchać historyjek ze Stumilowego Lasu – to chyba najlepsza rekomendacja dla książki.

patrykjanczak93 | 2017-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2017

Jako już duże dziecko z pewnością inaczej patrzę na tę pozycję. Wierzę jednak, że dzieci czytając ją będą zachwycone przygodami poczciwego, starego misia. Z pewnością jest to dobry powrót Kubusia. Zastanawiam się, czy będzie kontynuacja chociażby z okazji stulecia Kubusia...

Dominika Rutkowska | 2017-05-12
Przeczytana: 12 maja 2017

Dwie rzeczy są pewne… Nie, nie śmierć i podatki, choć pewnie to też, ale coś innego. Za dokładnie 100 dni kończę 25 lat oraz nigdy nie przestanę kochać bajek.
Tak, to prawda. Niektóre historie nie są tylko dla dzieci, mają drugie niedostrzegalne przez nie dno. Tylko dorośli mogą się w nim przejrzeć. Tak jest w przypadku „Małego księcia” czy też w Kubusiu Puchatku, który jest przedmiotem mojej pisaniny. Miś o Małym rozumku na pewno nauczy Nas Czegoś Niezwykłego. To idealna rozrywka dla całej rodziny: dzieci, rodziców czy dziadków. Każde pokolenie znajdzie tu coś dla Siebie. To starsze pewnie zwróci tez uwagę, że książeczka ma kilku autorów. To nie A. A.Milne i E. H. Shepard, lecz cztery osoby: Paul Bright, Brian Sibley, Jeanne Willis oraz Kate Saunders. Każda z nich napisała jedno opowiadanie, po jednym na porę roku. Także mamy to przygody zwierzątek ze Stumilowego Lasu i Krzysia kolejno od jesieni do lata. To świetny pomysł, ponieważ może czytać poszczególne historie z osobna...

Madziunia | 2017-05-09
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 08 maja 2017

Fajny powrót do Stumilowego Lasu choć na chwilkę :)

Jacek | 2017-06-24
Przeczytana: 28 maja 2017

Zacząłem to czytać na dobranoc swojemu dwuletniemu synowi, ale musiałem dokończyć sam, bo już przy pierwszym rozdziale usłyszałem "a poczytasz mi tą starą książkę o Puchatku?".

Niestety muszę przyznać mu rację. Oryginalne książki Milne'a są arcydziełem, a "Nowe przygody..." to zwykłe naśladownictwo, bez cienia oryginalności. W dodatku nieudolne, bo poza tym, że mamy tych samych bohaterów, silących się na mówienie tym samym językiem, niewiele udało się uchwycić z ducha oryginału. Brakuje Puchatka przechadzającego się beztrosko po lesie i życzącego wszystkim szczęśliwego czwartku, brakuje trafnych i zabawnych powiedzonek typu "im bardziej zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było". Brakuje mruczanek, pojawia się raptem jedna w całej książce, w dodatku krótka i brzmiąca bardzo mało "mruczalnie". A przede wszytkim brakuje tego ciepła, którym przepełnione były oryginalne książki, i które sprawiało, że tak dobrze czuliśmy się w Stumilowym Lesie.

Najmocniejszą stroną...

Patronaty tygodnia

Czego można spodziewać się w tym tygodniu? Bądźcie gotowi na niespodzianki. Najbliższe dni przyniosą wyczekiwaną premierę powieści Jo Nesbø z serii o Harrym Hole, kontynuację bestsellera „Miłość w czasach zagłady”, powrót pewnego misia i poruszające opowieści obyczajowe o przezwyciężaniu trudów i smutków. Polecamy!