The Best Bear in all the World
L_Settembrini

Przenieś się do Stumilowego Lasu i znów spotkaj ulubionych bohaterów z dzieciństwa: Kubusia Puchatka, Krzysia, Prosiaczka, Tygryska, Kłapoucha i resztę przyjaciół. Te ciepłe, zabawne historie to ponadczasowe lekcje przyjaźni, pokazujące siłę dziecięcej wyobraźni. Nieważne, czy masz 5 czy 55 lat. Nowe przygody Kubusia Puchatka to obowiązkowa lektura rozchmurzająca w każdym wieku. Oficjalna...

Oficjalna kontynuacja klasycznych opowiadań A.A. Milne’a w wykonaniu najlepszych współczesnych pisarzy dla dzieci z nowymi pięknymi ilustracjami w stylu E.H. Sheparda i w znakomitym tłumaczeniu Michała Rusinka.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Wkp | 2017-04-05

DZIEWIĘĆDZIESIĄTE URODZINY MISIA O MAŁYM ROZUMKU

Tak, Kubuś Puchatek jest z nami już od ponad dziewięciu dekad i cieszy, bawi i wychowuje kolejne pokolenia młodych czytelników oraz widzów. Odkąd Disney zajął się tworzeniem filmów o przygodach mieszkańców Stumilowego Lasu bohaterowie książeczek Milne’a zyskali nowy kształt, z którym przede wszystkim są kojarzeni, jednakże to wciąż literacki pierwowzór pozostaje najważniejszym – i najlepszym – dziełem z serii. Nie zapomnieli o tym wydawcy i autorzy, którzy z okazji przypadających na 2016 rok urodzin misia o małym rozumku przygotowali cztery nowe opowieści o jego perypetiach. Opowieści zabawne, urocze i dostarczające mnóstwo dobrej zabawy, które właśnie ukazują się na polskim rynku.

Mama Kangurzyca przypomina Kubusiowi Puchatkowi, że oto skończył 90 lat i trzeba uczcić tę okazję. Co więcej, nie tylko on jedyny doczekał takiego wieku (a trzeba przyznać, że dziewięćdziesiąt to więcej nawet niż siedem!) i wkrótce zwierzęta z całego...

yllla | 2017-04-20
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

Pierwsza książka o Kubusiu Puchatku została wydana w 1926 roku, czyli Kubuś ma już ponad 90 lat!
Z okazji jego 90-tych urodzin wydano książkę "Nowe przygody Kubusia Puchatka". Opowiada ona o przygodach Misia o małym rozumku, o których nawet on sam zapomniał.

"Nowe przygody Kubusia Puchatka" to oficjalna kontynuacja opowiadań A.A. Milne'a. Cztery nowelki, które weszły w jej skład, zostały napisane przez najlepszych współczesnych, brytyjskich pisarzy dla dzieci: Paula Bright'a, Briana Sibleya, Jeanne Willis, Kate Saunders. Każde opowiadanie pokazuje Stumilowy Las w innej porze roku. Kolorową jesienią Puchatek zbyt mocno przejął się rolą Krzysia jako świętego Jerzego walczącego ze smokiem. Białą zimą w Stumilowym Lesie pojawił się dobrze wychowany pingwin, który potrzebował ośmielenia. Pachnącą wiosną przyjaciele pomogli Kłapouchemu, któremu wydawało się, że w Stumilowym Lesie pojawił się jeszcze jeden osiołek i czai się na jego oset. A ciepłym latem Puchatek dowiedział się, że...

astaldohil | 2017-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2017

Dziewięćdziesiąta rocznica "urodzin" Kubusia Puchatka to właściwy moment, by przypomnieć Misiowi o Bardzo Małym Rozumku cztery z jego licznych przygód, które z upływem lat jakoś uleciały mu z pamięci.

W niewielkiej książeczce, podzielonej na cztery powiązane z porami roku części, znaleźć można krótkie nowelki, napisane w hołdzie dla twórczości A. A. Milne. Autorzy stylizują swoje opowiastki tak umiejętnie, że naprawdę czuć tutaj ducha oryginalnych przygód Kubusia Puchatka i jego przyjaciół.

Historyjki napisane z charakterystycznymi dla twórczości Milne lekkością i humorem, zostały zgrabnie przełożone na język polski przez Michała Rusinka przy zachowaniu nazewnictwa wprowadzonego przez Irenę Tuwim w pierwszych polskich wydaniach z roku 1938. Rusinek bardzo ładnie oddał specyfikę tego, najlepiej przez nas zapamiętanego, stylu pani Tuwim.

Wszystkie te zabiegi mające w sprawić, iż "Nowe Przygody Kubusia Puchatka" będą zbiorkiem opowiadań możliwie najbliższym stylistycznie względem...

kp0018 | 2017-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2017

Kubuś ma już 90 lat!!

„Nowe przygody Kubusia Puchatka” to gratka dla małych i dużych. To podróż w mniej lub bardziej odległe czasy naszego dzieciństwa. To wehikuł czasu, który przenosi nas w lata beztroski. Cudownie było wrócić do Stumilowego Lasu, gdzie czas jakby się zatrzymał.

Historie zawarte w tej książce napisane przez 4 autorów w niczym nie odbiegają od oryginału. Miś nadal jest Misiem o Bardzo Małym Rozumku, Prosiaczek nadal wszystkiego się boi, a mój ukochany Kłapouchy ciągle jest najbardziej Ponurym Osiołkiem :)

Świetnie się bawiłam podczas tej lektury. A moja 4-letnia córeczka kilkukrotnie chciała wysłuchać historyjek ze Stumilowego Lasu – to chyba najlepsza rekomendacja dla książki.

patrykjanczak93 | 2017-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2017

Jako już duże dziecko z pewnością inaczej patrzę na tę pozycję. Wierzę jednak, że dzieci czytając ją będą zachwycone przygodami poczciwego, starego misia. Z pewnością jest to dobry powrót Kubusia. Zastanawiam się, czy będzie kontynuacja chociażby z okazji stulecia Kubusia...

urban_astronaut | 2017-04-23
malineczka74 | 2017-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2017
Alexandra902 | 2017-04-22
Domi | 2017-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2017
Ksiazkowyzakatek | 2017-04-20
Patronaty tygodnia

Czego można spodziewać się w tym tygodniu? Bądźcie gotowi na niespodzianki. Najbliższe dni przyniosą wyczekiwaną premierę powieści Jo Nesbø z serii o Harrym Hole, kontynuację bestsellera „Miłość w czasach zagłady”, powrót pewnego misia i poruszające opowieści obyczajowe o przezwyciężaniu trudów i smutków. Polecamy!