Szklany pantofelek

Cykl: Magiczne lustro (tom 2)
Wydawnictwo: Feeria
8 (5 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
If the Shoe Fits
baśń, Kopciuszek
Precious

Tej nocy lustro przeniosło nas wprost do bajki o Kopciuszku. Tym razem na pewno niczego już niczego nie popsujemy. Nie ma mowy! Ręce trzymamy przy sobie. O rety! Tylko nie to! Po balu Kopciuszek się potknął i skręcił nogę… i było w tym tylko troszkę naszej winy. Teraz szklany pantofelek nie będzie pasował na opuchniętą stopę, a Książę nie dowie się, że właśnie Kopciuszek jest jego ukochaną, z...

O rety! Tylko nie to! Po balu Kopciuszek się potknął i skręcił nogę… i było w tym tylko troszkę naszej winy. Teraz szklany pantofelek nie będzie pasował na opuchniętą stopę, a Książę nie dowie się, że właśnie Kopciuszek jest jego ukochaną, z którą ma spędzić resztę życia.
Żeby uratować sytuację, musimy jednak wziąć się do roboty. I to szybko! Przecież czas mija nieubłaganie. Jeśli nie zdążymy, historia nie zakończy się słynnym: „i żyli długo i szczęśliwie”.

źródło opisu: Wydawnictwo Feeria, 2017

źródło okładki: http://wydawnictwofeeria.pl/

dobrerecenzje | 2017-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2017

Witacie ponowienie w świecie bajki!
Tym razem przeniesiemy się w…..
A może nie, niestety magiczne lustro chyba się na nas obraziło, ponieważ przestało działać i nie syczy.
Zmartwione rodzeństwo zagłębia się coraz bardziej w rutynie codziennego życia, zapominając tym samym o magicznej przygodzie ze Śnieżką.
Może lustro jest chore?
A może to wszystko to był jeden wielki sen?
Niee, oczywiście, że nie, lustro jest jak najbardziej zdrowe i teraz niespodziewanie przenosi wpadające w kłopoty rodzeństwo do bajkowego świata zamków, balów i magii.
Tym razem oboje trafiają na królewski bal. Wszystko jest pięknie bajkowe, wielka sala, król, królowa, królewicz i jego wybranka tańczący na środku.
Jednak wybija dwunasta i czas ucieczki piękniej nieznajomej.
Powóz odjeżdża, a warz z nim rodzeństwo.
Wiecie już jaka to może być bajka?
Co się stanie, kiedy Kopciuszek okaże się egoistką, matka chrzestna modną dziewczyną i krewną księcia, a myszy w ogóle nie istnieją?
Kłopoty niestety zaczną się...

Alicja Górska | 2017-03-08
Przeczytana: 08 marca 2017

"I tym razem okazuje się, że przedstawione w oryginalnych baśniach pobieżnie charaktery postaci zupełnie inaczej prezentują się w rzeczywistości. Chociaż rodzeństwo bardzo szybko orientuje się, do jakiej opowieści trafili, to specyficzne podejście Kopciuszka do życia i jej sposób wypowiedzi, skutecznie mącą w głowach Abby i Jonaha. Bo czy Kopciuszek nie powinien być najmilszy na świecie? A jej złe siostry najbardziej niesympatyczne? No i czy wróżka chrzestna Kopciuszka w baśniach nie była najbardziej wyrozumiałą i pomocną istotą na świecie? Tymczasem wszystko prezentuje się nieco inaczej. Raz jeszcze Mlynowski zachęca więc młodych czytelników do uważnego śledzenia zdarzeń i wyrywa ich z utartych schematów myślowych, namawiając do patrzenia ponad stereotypami".

katiuszek | 2017-03-19
Przeczytana: 13 marca 2017

W "Szklanym pantofelku" tak samo jak w poprzedniej części czyli w "Najpiękniejszej w świecie" książka nie jest pisana w bardzo dziecinny sposób choć jakby się mogło wydawać to głównie do dzieci jest skierowana. Jest taka "lekka", przyjemna i dodatkowo bardzo zabawna. Dzięki wspaniałej historii i uśmiechowi, który cała treść przywołuje na twarz książkę czyta się błyskawicznie i naprawdę przyjemnie.

Podoba mi się również, że obie książki dzięki cudownej opowieści niosą za sobą jakiś przekaz. Nie są to tylko suche opowiastki czytane dla zabicia czasu ale książkami, które niosą za sobą jakiś morał. Tak jak pierwsza część "Najpiękniejsza w świecie" mówiła o tym, aby działać i mieć odwagę spełniać swoje marzenia tak "Szklany pantofelek" pokazuje, aby działać samodzielnie i nie czekać, aż ktoś poda nam wszystko na tacy.

Myśleliście, że po wydarzeniach z Najpiękniejszej w świecie Abby i Jonah maja już dość baśniowych przygód? No to się grubo myliliście. To rodzeństwo znów wkracza do akcji! Tym razem magiczne lustro przenosi ich do świata Kopciuszka, gdzie przez przypadek wszystko dzieje się na opak. I prawie nie ma w tym winy dzieci przybyłych z innej rzeczywistości. Prawie... Abby i Jonah ponownie muszą ratować sytuację i pomóc baśniowej księżniczce w osiągnięciu swojego "długo i szczęśliwie". Czy jednak tym razem jest to możliwe?

Sarah Mlynowski po raz kolejny zaskakuje swoim niekonwencjonalnym podejściem do tematu. Ostatnim razem mieliśmy okazję poznać historię Królewny Śnieżki, teraz wkraczamy do świat Kopciuszka... gdzie Kopciuszek nie jest wcale taką niewinną dziewczynką, jak wszyscy myśleli.

Autorka ponownie kreuje niesamowite postaci z charakterem. W baśniowe bohaterki (w tym przypadku w Kopciuszka) wplata odrobinę ludzkości i sprawia, że nie są tak idealne, jak przedstawiają je znane...

Pensive_Angel | 2019-01-26
Weronika Mądrzak | 2018-10-07