Kresek, Bartek i całkiem zwyczajny początek

Wydawnictwo: EZOP Agencja Edytorska
youstyna

Bartek Kłopotek mieszka na Śląsku z mamą, jej partnerem – Piotrkiem, i jamnikiem Kreskiem w typowym bloku, w sąsiedztwie kopalni. Odkąd Piotrek stracił pracę, rodzina przeżywa trudne chwile. Ojciec Bartka też jest w nowym związku i wkrótce chłopiec dowie się, że będzie miał przyrodnie rodzeństwo. Sytuacja komplikuje się, gdy Bartek poznaje miejscowego włóczęgę, Franciszka. Chłopiec radzi...

Bartek Kłopotek mieszka na Śląsku z mamą, jej partnerem – Piotrkiem,
i jamnikiem Kreskiem w typowym bloku, w sąsiedztwie kopalni.
Odkąd Piotrek stracił pracę, rodzina przeżywa trudne chwile. Ojciec Bartka też jest w nowym związku i wkrótce chłopiec dowie się, że będzie miał przyrodnie rodzeństwo. Sytuacja komplikuje się, gdy Bartek poznaje miejscowego włóczęgę, Franciszka. Chłopiec radzi sobie
z niełatwą rzeczywistością, uciekając w świat fantazji, gdzie jest miejsce
i na potwory, i na tajną bazę królików, ukrytą głęboko pod ziemią. Granica między tym, co realne, a tym, co wymyślone, rozmywa się
i Bartek raz po raz popada w kłopoty. Ale ma na to swój sposób,
zdanie-zaklęcie, powtarzane jak mantra: „Tak właśnie jest, wiem to na pewno”. Ma również wyjątkową wrażliwość, dar obserwacji i poczucie humoru, które sprawiają, że opowiedziana przez niego historia, z pozoru zwyczajna, jest niezwykła i jedyna w swoim rodzaju.

źródło opisu: http://ezop.com.pl/produkty-dla-mlodziezy,produkt,...(?)

źródło okładki: http://ezop.com.pl/produkty-dla-mlodziezy,produkt,...»

awiola | 2017-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2017

"Pamiętajcie, trzeba dbać o drugiego, nieważne, czy człowiek, czy nie-człowiek".

Literatura dla dzieci podana w lekkiej formie i jednocześnie przemycająca wartościowe treści, które młody odbiorca chociaż w małej części przyswoi to element wychowania mający dość duży wpływ na późniejsze postępowanie naszej pociechy. Dlatego też bardzo ważnym jest podsuwanie dzieciom mądrych książek, jakie czytają i z których uczą się świata. Myślę, że propozycja EZOP Agencji Edytorskiej w tej kwestii okaże się trafionym wyborem.

Kasia Nawratek to pochodząca z Katowic, pani architekt, która od dziesięciu lat mieszka za granicą. Najpierw wyjechała na Łotwę, później do Irlandii, aż w końcu osiadła w Anglii, gdzie pracuje wraz z mężem na uniwersytecie w Plymouth. Autorka książki o emigracji pt. "Czerwone piórko'.

Bartek Kłopotek mieszka wraz z mamą i jej partnerem na Śląsku oraz z przyjaznym jamnikiem Kreskiem. Bohater widuje się ze swoim tatą, który układa sobie życie na nowo. Bartek to chłopiec,...

Pola | 2016-11-14

Historia zaczyna się jak w tytule – całkiem zwyczajnie. Głównym bohaterem jest Bartek, który mieszka razem ze swoją mamą, jej partnerem Piotrem i jamnikiem Kreskiem, w bloku, w pobliżu kopalni, gdzieś na Śląsku.

Bartek w oryginalny sposób postrzega świat dookoła siebie. W jego świecie są potwory, są wielkie nory królików pod ziemią i wszystko wygląda zupełnie inaczej niż dla dorosłych. Bartek też nie potrafi kłamać i zawsze mówi prawdę. Nic dziwnego, że co chwila wpada w jakieś tarapaty.

Historia Bartka jest pełna uroku, a jednocześnie dziecięcych smutków i radości. Do tego napisana zgrabnym, ładnym językiem. Czytając, naprawdę miałam wrażenie, jakby sam Bartek opowiadał mi swoje przygody. Przyznam szczerze, że czekam na kolejną część. Będzie, prawda?

więcej: http://bit.ly/2ez2PIw

Unix | 2016-12-28

Na początku książka wydawała mi się nieodpowiednia dla mojego wieku ale po przeczytaniu okazała się w stu procentach w moim typie. Ta książka to czysta wyobraźnia na papierze. Problemy połączone z niezwykłym postrzeganiem świata czynią tę książkę jedyną w swoim rodzaju 😉

Magduska | 2017-03-16
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci