Wstrząs septyczny. znieczulenie z użyciem niskich przepływów

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
8320032083
zdrowie, medycyna

W książce w sposób zwięzły przedstawiono etiopatogenezę oraz postępowanie kliniczne we wstrząsie septycznym. Położono nacisk na praktyczne rozwiązywanie problemów klinicznych, w tym racjonalne użycie leków wazopresyjnych. Omówiono również zasady znieczulenia z użyciem niskich przepływów. Ta technika znieczulenia zyskuje na popularności z przyczyn zarówno ekonomicznych (zmniejszenie zużycia drogich anestetyków wziewnych), jak i ekologicznych (mniejsze zanieczyszczenie atmosfery). Odbiorcy: lekarze specjalizujący się w anestezjologii i intensywnej terapii, lekarze anestezjolodzy.