Kantyczka

Tłumaczenie: Robert Lipski
Cykl: Pięcioksiąg Cadderly'ego (tom 1) | Seria: Forgotten Realms
Wydawnictwo: ISA
Canticle

Wysoko w spokojnych Górach Śnieżnych leży mało znana uczelnia dla bardów, kapłanów, kleryków oraz innych spragnionych wiedzy. Ukryty wśród swoich kolegów, uczeń-kapłan o imieniu Cadderly musi ujarzmić wyzwoloną, pochłaniającą dusze esencję chaosu, zanim jego własne bractwo zwróci się przeciwko niemu. Cadderly musi użyć wiedzy, którą opanował, i zejść w głąb katakumb, aby ocalić swoich braci i... siebie.

"Kantyczka" jest pierwszą z serii powieści pod wspólnym tytułem "Pięcioksiąg Cadderly'ego", rozgrywającej się w świecie fantasy Forgotten Realms firmy Wizards of the Coast. R.A. Salvatore jest również autorem takich bestsellerów, jak "Trylogia Mrocznego Elfa", "Trylogia Doliny Logowego Wichru" i wielu innych.

źródło opisu: [Wydawnictwo ISA, 2004]

Dreddenoth | 2015-05-28
Przeczytana: 02 maja 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka trochę nudnawa z początku napędza się dzięki ciekawie wprowadzonej intrydze, sam triumwirat i kult tajemniczy kult Talony zdają się wewnętrznie podzieleni. Sam Cadderly jest strasznie ofermowaty jak na kapłana owszem uczy się i teoretycznie zna doktryny jednak jest bardziej wynalazca niż kapłanem. Bardzo zainteresowała mnie postać Brajina pochodził z odległej krainy gdzie jego pan pół-bóg a nawet czasami wspominany jako bóstwo został pokonany a on sam musiał uciekać. Od razu skojarzył mi się Zhengi, choć wprost nie jest napisane że chodzi o niego jednak wszystko na to wskazuje

Łukasz | 2014-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2014

Rozkręca się bardzo powoli, a gdy akcja staje się ciekawa i wartka przychodzi szybki koniec. Książka sama w sobie jest napisana podobnym językiem co Legendy Drizzta i w podobnym stylu i nie są to jedyne podobieństwa które można dostrzec. Ciężko ją nazwać wystarczająco zachęcającą aby sięgnąć po drugi tom.

Haubert | 2016-05-31
Przeczytana: 31 maja 2016

Początkowo dużo opisu, który nie wprowadza akcji, ale jednak przydaje się później, przez co długo się czyta. Jednak gdy w 1/5 książka zaczyna się akcją, czyta się dobrze do samego końca. Ciekawie wprowadza na kolejny tom.

Dariusz | 2012-06-20
Przeczytana: 18 czerwca 2012

Dobra, nie jest taśmociągiem jak dideka mrocznego elfa, dlatego daje się przeczytać. Poza tym pięcioksiągiem Cadderly pojawia się jeszcze 3 razy w twórczości Salvatore'a. Może również będzie w nowych księgach o Drizztcie, ponieważ pan Robert napisał już Neverwinter- czyli 24 księgę o Drizztcie Do'Urdenie.

SzczepanIF | 2012-03-30
Przeczytana: 01 kwietnia 2006

Zainspirowała mnie do niejednej sesji RPG swego czasu ;)

aneheli | 2013-10-23
Przeczytana: 01 stycznia 1993

Czytałem dość dawno ale pamiętam że byłem pod wrażeniem

Druzil | 2013-02-17
Przeczytana: 17 czerwca 2005

Kapitalna jak cały 5-cio ksiąg ! =)

lukchmielus | 2011-04-06

Najlepsza saga Salvatore.