Toksykologia Współczesna

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
8320034450
Toksykologia, Medycyna,
zdrowie, medycyna

Trucizny od dawna towarzyszyły człowiekowi w życiu codziennym, ale w miarę rozwoju cywilizacji znacznie rozszerzyło się ich działanie na organizm człowieka. Współczesna nauka zajmuje się toksykologią poszczególnych związków chemicznych oraz ich wykorzystaniem w praktyce. te zagadnienia w Toksykologii współczesnej omawiają prof. W. Seńczuk i współautorzy, uwzględniając najnowszy stan wiedzy oraz normy i standardy prawne obowiązujące w Polsce po wejściu do Unii Europejskiej.

źródło opisu: Wyd. PZWL 2006

źródło okładki: Wyd. PZWL