Prawdziwe barwy

Tłumaczenie: Aleksandra Jagiełowicz
Cykl: Gwiezdne Wojny: Komandosi Republiki (tom 3) | Seria: Star Wars: Gwiezdne Wojny
Wydawnictwo: Amber
True colours

Trwa bezlitosna Wojna Klonów. Komandosi Republiki muszą pogodzić się z gorzką prawdą - Separatyści nie są ich jedynym wrogiem. Narastająca groźba stawia pod znakiem zapytania zwycięstwo Republiki, a żołnierze Oddziału Omega dokonują odkrycia, które zachwieje ich lojalnością. Granice pomiędzy wrogami a przyjaciółmi zacierają się, wszyscy stają twarzą w twarz z nowym nieprzyjacielem. Ich serca i umysły pełne są zwątpienia. Prawda jest ulotną iluzją - tylko nadchodzące piekło odkryje prawdziwe barwy obu stron.

źródło opisu: [Amber, 2009]

Pasztetowelove | 2015-04-05
Przeczytana: luty 2015

Komandosi Republiki są naprawdę wzruszające.
Więź pomiędzy takim wspaniałym człowiekiem, jak Skirata, a klonami - którymi Kaminoanie niezbyt się przejmowali - jest po prostu piękna. :) Jedna z trzech książek, które mnie wzruszyły, a pierwsza, nad którą tak często płakałam.

Moogwai89 | 2016-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2016

Jeśli komuś podobały się dwa wcześniejsze tomy, to nie będzie zawiedziony po lekturze trzeciej części. Mi cykl "Komandosów Republiki" nie przypadł do gustu. Jest nudny i przegadany. "Prawdziwe barwy" nie są tu wyjątkiem. Sam okres wojen klonów nie jest dla mnie zbyt wciągający, a sposób pisania Karen Traviss nie zachęca do dalszej lektury. Czuje się jakbym czytał gwiezdnowojennego Harlequina.

Piotrek | 2012-09-10
Przeczytana: 10 września 2012

Znów Karen Traviss i znów słaby ton serii. Dużo ględzenia, mało akcji, może pod koniec książki... Czasem mi się wydaje że Komandosi Republiki w wydaniu autorki, są po prostu zniewieściali w swym zachowaniu.
Co prawda tym razem jest lepsza intryga niż w tomie poprzednim, ale nadal wątki uczuciowe, romanse a nawet ciąże chyba odbiegają sporo od prowadzonej ofensywy Republiki przeciw Separatystom.

Dominik | 2012-08-09

Uwielbiam wszystkie książki z serii 'Komandosi Republiki'. Bardzo zżyłem się z bohaterami, świetne przygody i Wojny Klonów opowiedziane ze strony żołnierzy. Jestem wielkim fanem Karen Traviss. :)

No o ile "Bezpośredni kontakt" był w miare krótki i się sporo działo, a "Potrójne Zero" było mocno wciągające to tu niektóre rzeczy są już jakby oczywiste, a po pewnym czasie wszystko się dłuży i dłuży, aż w końcu lekko nudzi. No ale powiem fajne. Bo fajne są relacje między bohaterami wszystkimi i się dzieje mimo wszystko sporo, lecz rozciągnięte w czasie. I jest śledztwo które daje kilka informacji, które można przemyśleć mając kilka informacji z opowiadań i innych powieści. Jak ktoś wie co i jak to może połączyć fakty w spójną całość, którą kulminacją jest kolejna część (a przynajmniej w znaczeniu informacji).

dask | 2014-07-23
Przeczytana: 22 lipca 2014

Harequin w uniwersum gwiezdnych wojen?
Raczej tak. Przetrwałem tę książkę, kto sobie odpuścił poprzednie książki z seriii tej autorki, spokojnie może i tę mieć nie przeczytaną.

MistrzSeller | 2012-04-01
Przeczytana: 2010 rok

3 tom serii jest tak samo słaby jak drugi. Zero klimatu z gry na której oparta jest ta seria. Mało akcji, dużo nie potrzebnego ględzenia o tym jak źli są Jedi.

Daniel | 2013-07-28
Przeczytana: 17 lipca 2013

Raczej nudna książka. Ciekawa tematyka, ale brak jakiegoś głównego motywu, co powoduje, że czyta się ją bardzo ociężale. Nie polecam.

thorin | 2016-11-29
asinek84 | 2016-11-27