ŁKS moją pasją... Łódzki Klub Sportowy w fotografii

Wydawnictwo: wydano nakładem autora
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
albumy
kroolu

Oryginalne opracowanie historii jednego z najbardziej zasłużonych klubów sportowych w Polsce - ŁKS Łódź. Na ponad dwustu stronach autor zgromadził wiele starych zdjęć, przedruków z prasy i kopii dokumentów przedstawiających dzieje klubu od jego powstana w 1908 roku do zakończenia II wojny światowej, czyli 1945. W książce znajdziemy nie tylko zdjęcia drużyn oraz zawodów z udziałem zawodników ŁKS, ale również fotografie pucharów zdobywanych przez ŁKS przed wojną, boisk i stadionów na których grał i organizował zawody, a także wojenne zdjęcia zawodników klubu.

źródło opisu: Antykwariat Sportowy

źródło okładki: własne

kroolu | 2017-02-11
Przeczytana: luty 2017

Trudno nie być pod wrażeniem bogactwa materiału zebranego przez autora. Co więcej, każde zdjęcie czy reprodukcja jest opatrzone odpowiednim komentarzem. Dzięki temu burzliwe dzieje przedstawione są w sposób przystępny i wciągający zarazem, bo czytelnik ma ochotę dowiedzieć się dużo więcej o postaciach widniejących na poszczególnych fotografiach.

Na półkach