Władysław Król Piłkarz i trener

Okładka książki Władysław Król Piłkarz i trener
Jacek Bogusiak Wydawnictwo: wydano nakładem autora Seria: Historia Łódzkiego Klubu Sportowego biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Historia Łódzkiego Klubu Sportowego
wydano nakładem autora
2016-12-12
2016-12-12
piłka nożna biografia sport Łódź historia

Książka Jacka Bogusiaka nie wpisuje się w dzisiejszy model wydawania niektórych (oczywiście nie wszystkich) biografii piłkarskich. Nie ma tu opisów pozaboiskowych ekscesów i szukania taniej sensacji. Znajdujmy tu za to rzetelne zestawienia statystyczne, dokładne opisy meczów z udziałem Króla jako piłkarza i jako trenera, szereg unikatowych pamiątek i osobistych wspomnień o tym sportowcu oraz solidną bibliografię. Wszystko to efekt niezwykle żmudnej, czasochłonnej, ale napędzanej szczerą pasją pracy Jacka Bogusiaka.
Całość recenzji tutaj https://rfbl.pl/wladyslaw-krol-pilkarz-i-trener-recenzja/

Książka jest częścią serii „Historia Łódzkiego Klubu Sportowego – ikony ŁKS”, ale zapoznać się z nią powinien każdy fan sportu. Śmiało mogą po nią też sięgnąć osoby, które po prostu interesują się życiem w Polsce w pierwszej połowie XX wieku. Bo jest opowieść nie tylko o jednym z najwybitniejszych zawodników i trenerów wspomnianego okresu, ale także znakomicie oddaje ducha tamtych czasów. Wszystko za sprawą unikatowych fotografii, często publikowanych po raz pierwszy, oraz mnóstwa archiwalnych wycinków prasowych. Innymi słowy: opowieść o wyjątkowym sportowcu przedstawiona w wyjątkowy sposób. Teraz nie pozostaje nic innego, jak tylko cierpliwie czekać na drugi tom, który poświęcony będzie przede wszystkim hokejowej pasji głównego bohatera. Świetna sprawa, że w 110. rocznicę urodzin jego ciekawy życiorys zostaje wreszcie przybliżony szerszemu forum czytelników.

Dodaj cytat z książki Władysław Król Piłkarz i trener