Moda Vintage

Arkady
2022-02-23
2022-02-23
Ewa Gorządek
moda historia mody vintage projektowanie projektowanie mody wzornictwo

Przepięknie wydana pozycja dla wszystkich miłośników mody z ubiegłych dekad. Nie dość, że wspaniale prezentuje się na półce to również wnętrze cieszy oczy mnogością przykładów dawnie noszonej odzieży które, naprawdę zachwycają. W książce znajdziemy wiele interesujących informacji o stylach, krojach czy motywach które były popularne w danych okresach historii. Ponadto zawiera ona mini poradnik datowania a także, obchodzenia się z odzieżą historyczną co jest bardzo przydatne dla osób chcących zacząć swoją przygodę z modą vintage.

Dzisiaj mam nie lada gratkę dla miłośników mody☺️ Najobszerniejszy przewodnik po modzie vintage Nicky Albrechtsen.

To jest cała historia kobiecego ubioru zilustrowana ponad tysiącem starannie wybranych przykładów od lat dwudziestych aż do osiemdziesiątych XX wieku. Wśród nich nie tylko sukienki i spódnice, ale i wspaniałe dodatki w postaci kapeluszy, butów i torebek.

Jest to próba ukazania tego, jak przeszłość mody kształtuje jej teraźniejszość - co widać na wybiegach a także w stylizacjach wielbicielek mody vintage, takich jak Kate Moss czy Sienna Miller.

Możemy porównać sobie wybitnych projektantów światowej sławy z projektami artystów mniej znanych. Możemy poznać niepowtarzalne wzornictwo oraz ikoniczne elementy mody, np. stanik Marilyn Monroe.

I to co mi się podoba w takich książkach mamy informacje, z których można się dowiedzieć, jak praktycznie stworzyć swoją kolekcję vintage, jak szacować wiek ubrań oraz jak je czyścić i pielęgnować.

Bardzo polecam ❤️

Za egzemplarz dziękuję @wydawnictwoarkady

Jest...

Wiecie, za co kocham modę Vintage? Za to, że kupując daną rzecz, wiem, że jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Zwłaszcza w czasach, gdy blogerzy robią zakupy w tych samych miejscach i ubierają się podobnie. Dzięki rzeczom vintage moja szafa wydaje się wyjątkowa.

Czy wiecie, że najważniejsze elementy stroju Carrie Bradshaw (tiulowa spódniczka, którą oglądamy w czołówce czy ogromne futro),zostały wyszukane przez Patrycję Field w sklepie Vintage? Chyba warto poświecić parę chwil i poszukać swoich perełek.

Na rynku wydawniczym pojawiło się wspaniałe kompendium mody vintage – „Moda Vintage” autorstwa Nicky Albrechtsen, kostiumografki i właścicielki Vintage Labels. Idealny prezent dla projektantów, stylistów i osób kochających historię mody.

Ostatnio Zendaya i Kim Kardashian sięgają do szaf gwiazd Hollywood i prezentują na czerwonych dywanach, ubrania vintage robiąc tym wielką furorę. Ty też możesz zabawić się w modowego detektywa i poszperać w sklepach vintage wyszukując prawdziwe perełki modowe.

Moda vintage wciąż zachwyca.

Moda vintage wciąż zachwyca.

Absolutnie fenomenalne wydanie. Przepiękna oprawa ( sfotografowany przez Drew Gardnera detal ręcznie wykonanej sukni wieczorowej z jedwabnej tafty z lat trzydziestych XX wieku). Kompletny, obszerny i pięknie zilustrowany (zawiera ponad 1300 ilustracji) przewodnik po modzie Vintage. Pierwsza część książki to historia mody od lat dwudziestych, aż do osiemdziesiątych XX wieku. Znalazły się tutaj sukienki, żakiety, bluzki, charakterystyczne hafty, wieczorowe narzutki, jednoczęściowe kombinezony i wiele innych. Druga część obszernie opisuje dodatki do stylizacji począwszy od nakryć głowy, rękawiczek po okulary, paski i torebki. Wiele z nich to zapierające dech dzieła sztuki, pożądane do dziś. Rzeźbione, drewniane pantofle; kolorowe, plecione z wikliny, codzienne torebki; eleganckie okrągłe lub w kształcie rombu oprawki okularów, a do tego klasyczna, jedwabna bielizna z orientalnymi wzorami, niesamowicie kobieca i sensualna. Ostatnia część książki klasyfikuje motywy, które dominowały w modzie. Są nimi chociażby płatki kwiatów (często spotykane na współczesnych sukienkach),tweed charakteryzujący styl country, haftowane koszule i inne...

(cd recenzji na fb)

• Moda