Kalecznicy

Wydawnictwo: Mamiko

Jest to historia ludzi okaleczonych duchowo i przez fakt ów kaleczących innych. Drobne epizody o zabarwieniu zarówno kryminalnym, jak i uczuciowym, oplatają wątek główny. Toksyczne relacje i trudne zmagania się z własną tożsamością tworzą opowieść o nieco diabolicznym wymiarze.

źródło opisu: www.wiaczewska.pl

źródło okładki: www.mamiko.pl

korcia | 2017-05-06
Przeczytana: 24 kwietnia 2017

Ogólnie oceniam ten zbiorek bardzo pozytywnie, historia zmusiła mnie do wysiłku umysłowego i skłoniła do refleksji, filozoficznych rozważań nad życiem, człowiekiem, jego wyborami, ale też nad sprawiedliwością, złem i zakłamaniem. Z tej niewielkiej książeczki wyłania się znacznie większa treść, niż wskazywały na to jej rozmiary. Tytuł „Kalecznicy” chociaż zaskakujący, to świetnie pasuje do opisanych tu historii, do ich bohaterów. Jestem przekonana, że gdy za jakiś czas wrócę do tej opowieści, to będę w stanie wyłuskać z niej więcej, spojrzę na nią z innej perspektywy, łatwiej będzie mi skupić się na całości a nie na poszczególnych elementach układanki, co bynajmniej nie oznacza, że pierwsze spotkanie mnie w jakikolwiek sposób rozczarowało. Było świetne, chociaż mam wrażenie, że sporo jeszcze przede mną do odkrycia i przeanalizowania.

Iliana | 2017-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2017

Zapewniam, że każdy czytelnik będzie tę prozę odczytywał inaczej, na swój sposób, bo każdy znajdzie w niej co innego. Dla jednych będzie to historia tragicznej miłości, dla innych historia o ludziach, których życiowe ścieżki w pewnym momencie się ze sobą splotą. Jedno jest pewne, bohaterowie mikro opowiadań Karoliny Wiaczewskiej traktują człowieka z wielu aspektów. Autorka przygląda mu się z każdej strony, zagląda w jego serce, duszę, myśli i słowa. Wymiar moralistyczny prozy jest ściśle powiązany z zachowaniem i psychiką człowieka, które tworzą jedną całość – pewnego szczebla studium psychologicznego człowieka.

Karolina Wiaczewska jest absolwentką Wydziału Filozofii. Śpiewaczka operowa, kształciła swój głos w Polsce i Szwajcarii. Laureatka konkursu literackiego „Kryminalny Olsztyn 2014”. Pasjonatka historii. Debiut „Kalecznicy” uważam za absolutnie fenomenalny. Na tych zaledwie kilkudziesięciu stronach autorka pokazuje nam formę zupełnie niecodzienną, z głębokim wywodem i...

Radepi | 2017-08-01
Przeczytana: 30 stycznia 2017