Współczesne doktryny polityczne

Okładka książki Współczesne doktryny polityczne Roman Tokarczyk
Okładka książki Współczesne doktryny polityczne
Roman Tokarczyk Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
572 str. 9 godz. 32 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo:
Wolters Kluwer Polska
Data wydania:
2010-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2010-01-01
Liczba stron:
572
Czas czytania
9 godz. 32 min.
Język:
polski
ISBN:
9788326402968
Średnia ocen

6,0 6,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
174
158

Na półkach:

W porównaniu z późniejszymi wersjami książki, wydanie z 1984 r. posiada bardziej rozbudowane rozdziały o marksizmie i osobny rozdział o myśli futurologicznej, co było też powodem dla którego po nie sięgnąłem. Niestety, praca jest solidnie zaprawiona marksistowską poprawnością polityczną, a idee niektórych wymienianych myślicieli autor przedstawia w sposób tak bełkotliwy, że odnosi się wrażenie jakby sam nie wiedział o czym pisze, a czytelnikowi nie pozostaje z jego wywodu nic poza samymi nazwiskami. Na niekorzyść pracy działa też np. błędne przytaczanie tytułów prac obcojęzycznych w bibliografii i nazwisk autorów tych prac, co da się chyba wytłumaczyć ich ówczesną niedostępnością dla autora. Zabawne jest, że autor starając się zestawiać ze sobą np. zachodnie i marksistowskie krytyki faszyzmu, obnaża mimowolnie intelektualną impotencję bloku sowieckiego, który nie był w stanie wydać z siebie nic poza (spisanymi jeszcze przed II wojną światową) bełkotliwymi wywodami Georgi Dymitrowa i drętwymi deklaracjami sowieckich encyklopedii i oświadczeń III Międzynarodówki. Generalnie, praca stronnicza, nachalnie dydaktyczna (w duchu reżymowego sowieckiego marksizmu, czyli np. z wyrzekaniem na "morderczy fanatyzm" Frakcji Czerwonej Armii),ze sporą ilością błędów rzeczowych (np. zaliczanie Karla Poppera do konserwatywnych liberałów),napisana bełkotliwym stylem. Z drugiej strony, jest też sporo interesujących informacji - ale nie o doktrynach skrajnej lewicy, ale o teoretykach państwa dobrobytu, kapitalizmu ludowego itp. Tym niemniej, można sobie z czystym sumieniem odpuścić i sięgnąć po coś rzetelniejszego.

W porównaniu z późniejszymi wersjami książki, wydanie z 1984 r. posiada bardziej rozbudowane rozdziały o marksizmie i osobny rozdział o myśli futurologicznej, co było też powodem dla którego po nie sięgnąłem. Niestety, praca jest solidnie zaprawiona marksistowską poprawnością polityczną, a idee niektórych wymienianych myślicieli autor przedstawia w sposób tak bełkotliwy, że...

więcej Pokaż mimo to

avatar
7
1

Na półkach:

Książka pierwotnie wydana za głębokiej komuny, ale wielokrotnie wznawiana i uaktualniana przez samego autora, także po 1989 roku. Dlatego wcale nie trzeba podchodzić do niej z rezerwą właściwą wydawanym w tamtych czasach książkom o treściach politycznych i historycznych.
Świetna synteza najważniejszych doktryn, poprowadzona w zadziwiająco jasny i bardzo ułożony sposób. Ceni się też przystępny język autora, pozbawiony akademickiego zadęcia; oraz jego neutralność w prezentowaniu niejednokrotnie kontrowersyjnych, czy wręcz chorych poglądów i doktryn.
Ze względu na oczywisty ogrom tematu, książka ta jest dla zainteresowanych raczej wstępem i wyznacznikiem kierunku dalszych poszukiwań, aniżeli pełnym kompendium wiedzy. Warto!

Książka pierwotnie wydana za głębokiej komuny, ale wielokrotnie wznawiana i uaktualniana przez samego autora, także po 1989 roku. Dlatego wcale nie trzeba podchodzić do niej z rezerwą właściwą wydawanym w tamtych czasach książkom o treściach politycznych i historycznych.
Świetna synteza najważniejszych doktryn, poprowadzona w zadziwiająco jasny i bardzo ułożony sposób. Ceni...

więcej Pokaż mimo to

avatar
144
20

Na półkach: ,

Jak na lata w których została wydana to napisana bardzo dobrze, zwięźle i w miarę obiektywnie.

Jak na lata w których została wydana to napisana bardzo dobrze, zwięźle i w miarę obiektywnie.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    30
  • Przeczytane
    27
  • Posiadam
    11
  • Teraz czytam
    2
  • Koniecznie przeczytać
    1
  • Rok 2012
    1
  • Z pogranicza krytki
    1
  • 2017
    1
  • Studia (2009-2012)
    1
  • Biblioteka
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Współczesne doktryny polityczne


Podobne książki

Przeczytaj także