Podstawy badań społecznych

The Basics of Social Research
978-83-01-15155-3
metodologia
Len

Podręcznik do metodologii badań społecznych

Aesir | 2011-09-23
Przeczytana: 21 stycznia 2011

Swobodny język wykładowcy akademickiego, oznacza najczęściej nadmiar skomplikowanych, dostępnych rozumieniu wyłącznie dziewiątego kręgu uniwersyteckiego piekiełka słów, jednakże nie w przypadku profesora Earl'a Babbie'go. Autor wypowiada się w tak trudny sposób, jak potrafi tylko żołnierz Marine.
Ekstensywna ilościowo panorama metodologiczna znakomicie koresponduje z wysokim poziomem jakościowej formy prezentacji zagadnień, które podjęte zostały w tym podręczniku. Prosty język byłego żołnierza Amerykańskiej Piechoty Morskiej, zintegrowany z akademicką precyzją opisu poszczególnych subdziedzin socjologii kwantyfikowalnej i deskryptywnej, czynią tę książkę warunkiem sine qua non zaliczenia przedmiotu Metody Badań Społecznych.
Niepowetowanymi walorami dydaktycznymi podręcznika są diatoniczny porządek treści - od najprostszych do najtrudniejszych problemów, a także wyjaśnianie poprzez przykłady, które czerpie autor m.in. z własnych badań, zaś wyświetlone zarówno pod postacią...

Drogin | 2014-05-06
Przeczytana: 09 sierpnia 2010

Korzystałem z niej przy pisaniu pracy socjologicznej. Bardzo mi się przydała książką.

betondp | 2016-02-02
książek: 1905