Sobowtór

1 488
1 434
Body Double
Zombek

Identyczne oczy, identyczne włosy, identyczne usta... Interweniująca w Brooklinie policyjna ekipa jest przekonana, że ma przed sobą zwłoki doktor Maury Isles. Tymczasem Maura staje przed nimi - cała i zdrowa, choć zaskoczona, że policyjne wozy blokują dojazd do jej mieszkania. Groźba? Okrutny żart? Przypadek? Żadna z tych możliwości nie wchodzi w rachubę. Straszliwe odkrycie powoduje lawinę...

Groźba? Okrutny żart? Przypadek? Żadna z tych możliwości nie wchodzi w rachubę. Straszliwe odkrycie powoduje lawinę zdarzeń, które mogą doprowadzić do wyjaśnienia serii morderstw dokonywanych przez ostatnie czterdzieści lat na ciężarnych kobietach. I zdradzić wiele o Maurze Isles: o tym, kim jest i skąd pochodzi.

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: skan wykonany dla LubimyCzytać.pl

Dagmara | 2019-08-18

Jak zwykle, Tess Gerritsen mnie nie zawiodła.

Seduce | 2019-08-08
Przeczytana: 29 lipca 2019

#16

Spiderdog86 | 2019-07-29
Przeczytana: 28 lipca 2019

Widać, że z każdym tomem przygód Rizzoli i Isles, autorka się rozwija. Pierwsze tomy miały wciągającą, ale stosunkowo prostą fabułę, ale już w przypadku "Sobowtóra" mamy do czynienia z bardziej misterną intrygą. Co prawda czasami irytuje mnie nikły stopień prawdopodobieństwa, w którym dwa różne wątki ostatecznie się splatają (akurat na rękę autorowi, który chce zaskoczyć czytelnika), ale taki już chyba urok kryminałów i thrillerów :)

sylwia kalig | 2019-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2019

czwarty tom z serii Rizzoli/Isles, ten kto czytał poprzednie części wie, że to dobra seria, ta część poświęcona bardziej dr Isles, poznajemy jej "korzenie" kodu DNA... skąd pochodzi, kim są rodzice...? warto się tego dowiedzieć

Kinga | 2019-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2019

Uff! Zmordowałam...
Przykro to pisać,ale bardzo słabiutka część.
Pozostaje liczyć na to, że kolejna będzie tak dobra jak wcześniejsze.

Sięgając po kolejne tomy cyklu o doktor Isles i detektyw Rizzoli można być pewnym, że oto czekają zarwane noce. No bo jak można oderwać się od tak emocjonującej książki? Jest zagadka, jest napięcie i jest solidna dawka krwi. Nie mogę doczekać się następnego spotkania z tym duetem.

Sobowtór to kolejna powieść Tess Gerritsen z cyklu: Rizzoli&Isles. Główną narratorką jest ponownie doktor Maura Isles.
Fabuła
Po powrocie z konferencji w Paryżu dr Isles zauważa przed swoim domem wiele policyjnych wozów. Okazuje się, że miała miejsce okrutna zbrodnia. W samochodzie stojącym przed jej posesją została znaleziona zastrzelona z zimną krwią kobieta. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że kobieta jest łudząco podobna do Maury. Czyżby Pani Doktor miała Sobowtóra? A może to Maura miała być ofiarą?
W tej części zadajemy sobie pytania o przeszłość Dr Isles. Do tej pory była zwykle dużo bardziej tajemniczą postacią niż Jane Rizzoli. Mimo swojej wybitnej inteligencji wydawała się oziębła i i mało towarzyska. Teraz mieliśmy okazję dowiedzieć się, czemu Maura jest taka zdystansowana.
Rizzoli tymczasem mimo zaawansowanej ciąży, nie rezygnuje z uczestnictwa w śledztwie, co jest oczywiście bardzo w jej stylu. Zauważyłam, że dużo bardziej podobają mi się tomy prowadzone...

Radek | 2019-06-12

Czwarta rewelacyjna część z cyklu powieści o Jane Rizzoli i Maurze Isles. Oprócz kolejnej świetnej intrygi oraz wciągającej i trzymającej w napięciu akcji, to także jeszcze dodatkowo kapitalna końcówka, której w żaden sposób nie można było przewidzieć. Tym samym Tess Gerritsen ponownie udowodniła, że jest w ścisłej czołówce współczesnych autorów powieści kryminalnych.

agazam | 2019-04-05

Kolejny bardzo dobry tom z serii Rizzoli/Isles, jak zwykle zaskakująco porażające zakończenie, wciągająca akcja, która sprawia że ciężko jest oderwać się od książki. Polecam!

Atus87 | 2019-04-01
Przeczytana: 05 marca 2019

Przeczytałam jedynym tchem.. Świetna powieść kryminalna z romansem w tle...