Sobowtór

1 086
Body Double
Zombek

Inne wydania

Identyczne oczy, identyczne włosy, identyczne usta... Interweniująca w Brooklinie policyjna ekipa jest przekonana, że ma przed sobą zwłoki doktor Maury Isles. Tymczasem Maura staje przed nimi - cała i zdrowa, choć zaskoczona, że policyjne wozy blokują dojazd do jej mieszkania. Groźba? Okrutny żart? Przypadek? Żadna z tych możliwości nie wchodzi w rachubę. Straszliwe odkrycie powoduje lawinę...

Groźba? Okrutny żart? Przypadek? Żadna z tych możliwości nie wchodzi w rachubę. Straszliwe odkrycie powoduje lawinę zdarzeń, które mogą doprowadzić do wyjaśnienia serii morderstw dokonywanych przez ostatnie czterdzieści lat na ciężarnych kobietach. I zdradzić wiele o Maurze Isles: o tym, kim jest i skąd pochodzi.

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: skan wykonany dla LubimyCzytać.pl

Paco | 2015-10-09
Na półkach: Przeczytane, Tess GERRITSEN
Przeczytana: 09 października 2015

Tym razem zło podeszło blisko.
Bardzo blisko.
Dało się posmakować kubkami. Powąchać receptorkami.
Posłuchać młoteczkiem i kowadełkiem :)
Jedna z witezianek ma go dotknąć. Poczuć przez skórę.
To, czy będziemy się bać razem z nią, zależy od wielu czynników.
Jak postrzegamy serię Rizzoli – Isles. Czy darzymy panie sympatią.
Zali odpowiada nam medyczna nomenklatura.
Azali wolimy czytać ,,Greya’’ :)
Jeżeli wyżej wymieniony, z jakiegoś powodu nam ,,nie leży’’, a szukamy książki na jedno popołudnie, mamy odpowiedź. Nie jest to zapewne kryminalna ultramaryna, lecz... Walory dreszczowca posiada? Posiada. Skomponowana jest wprawnie? Wprawnie. Możemy miło spędzić czas? Możemy.
No więc, okulary w dłoń :)

Kiwi_Agnik | 2016-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2016

Intrygujący "Sobowtór" tak mnie wciągnął w swoje macki, że nie mogłam oderwać się od czytania. Robiłam oddech - wdech i wydech - i czytałam dalej.

Świetna i bardzo ciekawa fabuła, dobrze prowadzona od początku do końca, nieprzewidywalne wątki, ilość bohaterów nie przytłacza, opisy bez niepotrzebnych przegięć, tak by czytelnik mógł się wczuć w atmosferę kryminalistycznego świata pani Tess i sam swoją wyobraźnią dopisać sobie resztę, dobre zakończenie bez zbędnego użycia nagłych zwrotów akcji, co autorzy często gęsto wykorzystują by nadać swojej książce większego napięcia, a co - mnie - przeważnie irytuje.
Panią doktor Maurę z części na część lubię coraz bardziej i bardzo fajnie, że to ona "gra pierwsze skrzypce".
Jedyne zastrzeżenie: trochę zabrakło mi agenta Dean'a....

Kryminał bardzo dobry.
Przemyślny.
Napięcia idealnie dawkowane.
Sama przyjemność czytania.

Polecam.

Aneta Wiola | 2016-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2016

"Sobowtór" - to kolejna świetna powieść kryminalna Tess Gerritsen. Pisarka już niejednokrotnie udowodniła swój talent. Lektura pochłania, budzi lęk i jednocześnie ciekawość. Nie można się oderwać.

Kiedy doktor Maura Isles wraca z podróży z Paryża tuż przed swoim domem zastaje zamieszanie. Policja przybyła na miejsce zabójstwa przekonana, że ofiarą padła doktor patolog. Gdy okazuje się, że zamordowano kobietę łudząco podobną do Isles rozpoczyna się śledztwo nieznajomej, zmarłej kobiety. Wkrótce na jaw wychodzą nowe fakty z życia Maury, a prawda jest przerażająca. Niebawem pojawiają się nowe szczątki ofiar, śledztwo nabiera nowego kierunku. W tym samym czasie uwięziona, ciężarna kobieta walczy o życie.
Kim tak naprawdę jest doktor Isles? Co ma z tym wspólnego zaginiona kobieta? Kto jest tajemniczą Bestią?

Tak jak pisałam "Sobowtór" jest bardzo ciekawą lekturą. Mrożąca krew w żyłach historia, która pozostaje w pamięci na długo. Pierwsza połowa chociaż była dość ciekawa, jednak mnie...

Karol | 2015-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2015

Muszę się chyba przyzwyczaić że książki Pani Gerritsen czyta się jednym tchem. Znowu bez marnowania czasu pomijamy wstęp i od samego początku znajdujemy się w oku cyklonu. Podoba mi się powrót do zabiegu z pierwszej książki tego cyklu, a mianowicie tych przerywników gdzie na chwilę mamy okazje bliżej poznać mordercę. W tym wypadku była to co prawda jego najnowsza zdobycz, ale wciąż takie przeskakiwanie między toczącym się śledztwem a kobietą która czeka na ratunek to świetne posunięcie. Wydawałoby się że to miejsce na oddech, ale nic mylnego - to tylko jeszcze większa dawka emocji.

Cieszyłem się gdy w ostatnim tomie Maura wreszcie awansowała na bohaterkę pierwszoplanową i cieszę się teraz gdy w ramach nadrabiana straconego czasu autorka poświęciła jej historii lwią część książki. Dowiadujemy się więcej o przeszłości Królowej Zmarłych, a tymczasem ciężarna Rizzoli przemyka gdzieś tam w tle wciąż wykonując swoją pracę. Podoba mi się też tempo w jakim Gerritsen powoli popycha ku...

Stokrotka | 2017-07-16
Przeczytana: 10 lipca 2017

Doktor Maura Isles wraca z Paryża po tygodniowej Międzynarodowej Konferencji Patologii Sądowej. Przed swoim domem zastaje ekipę policyjną oraz tłum zszokowanych sąsiadów. Wszyscy dziwnie się zachowują i jeszcze dziwniej na nią patrzą…
„Sobowtór” Tess Gerritsen to znakomity thriller, czyli taki, który trzyma w napięciu i zaciekawia, ma ponadto nietuzinkową kryminalną intrygę. Gerritsen posiada umiejętność łączenia wszystkich wątków w spójną całość, nie ma u niej nic niewnoszących dialogów czy schematycznych sytuacji. Wszystko jest przemyślane w najdrobniejszych szczegółach, a przeszłość logicznie splata się z teraźniejszością. Powieści tej autorki zawsze czyta mi się znakomicie. Jak do tej pory seria Rizzoli/Isles mnie nie zawodzi.

„Bądź świadom każdego ranka, że możesz nie przeżyć dnia. I każdego wieczoru, że możesz nie przeżyć nocy.”

Kiedy Maura Isles wraca z Paryża, zastają pod swoim domem policyjne radiowozy. Rizzoli i inni policjanci wpatrują się w nią, jakby zobaczyli ducha. Okazuje się, że pod jej domem została zastrzelona kobieta, która… wyglądała dokładnie tak jak ona. Co więcej – obie mają tę samą datę urodzenia, ten sam wzrost, tę samą grupę krwi. Badania DNA wykazują, że zamordowana kobieta jest siostrą doktor Isles. Obie zostały adoptowane jako niemowlęta. Sprawą zajmuje się Jane Rizzoli. Maura natomiast zaczyna szukać swojej biologicznej matki. I znajduje ją. Kobieta odsiaduje wyrok za zamordowanie dwóch kobiet… Jaka jest prawdziwa rodzina doktor Isles? Kto zabił jej siostrę? A może to ona miała być celem?

Nie mogłam się powstrzymać przed przeczytaniem tej książki jednym ciągiem. Pytania mnożą się z każdą strona… A odpowiedzi brak. I jeszcze więcej pytań. Tajemnice na każdym kroku. Już sam...

jamczyk | 2017-03-26
Przeczytana: 25 marca 2017

Dalsze przygody duetu patologiczno-policyjnego, tym razem pozwalające lepiej poznać życie doktor Maury Isles. Dobra lektura na jeden wieczór.

Tess Gerritsen znów mnie nie zawiodła. Akcja może nie jest tym razem super dynamiczna, teoretycznie bardzo szybko dowiadujemy się kto i co, ale za to praktycznie do końca nie wiadomo gdzie jest morderca i dlaczego zabija. Wyjaśnienie wszystkich zagadek jest zaskakujące i co najważniejsze - wszystkie elementy do siebie pasują i nie ma niewygodnych, pominiętych szczegółów.

Trochę denerwujące jest zbytnie rozczulanie się nad przeszłością Maury, jednak miała ona kluczowe znaczenie w tej części, więc pewnie tak musiało być. Ale Rizzoli szarżującej na przestępców w takim stanie, w jakim była przez całą książkę, wyobrazić sobie za nic nie mogłam :)

Tych kilka minusików sprawiło, że książkę oceniam trochę niżej niż poprzednie części, jednak nadal jest to bardzo dobry i trzymający w napięciu thriller.
Od razu sięgnęłam po następną część, w końcu musiałam się dowiedzieć jaki będzie wynik zakładów przeprowadzanych przez kolegów Rizzoli :)

Książkę oczywiście polecam.

Pinacolada | 2016-06-20
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Kryminał
Przeczytana: 20 czerwca 2016

Kolejny świetny thriller, który trzyma w napięciu do ostatniej strony. Duet Rizzoli & Isles uzależnia, ja już jestem uzależniona od twórczości Pani Tess. W tej części autorka odkłada na dalszy plan detektyw Rizzoli i skupia się na doktor Isles. Przedstawia nam pochodzenie doktor Maury, niestety historia rodziny jest osnuta wieloma zabójstwami, krwią niewinnych ludzi. Bardzo wciągnęła mnie ta historia do ostatnich stron nie wiedziałam do końca kto okaże się mordercą i czy doktor Maura na pewno pochodzi z tak okropnej rodziny, których członków nazywają Bestiami.Cóż rodziny się nie wybiera oraz pochodzenie nie jest od nas w żaden sposób uzależnione. Czasami łatwiej żyć w nieświadomości niż odkryć najgorsze sekrety, które nas dotyczą.Czytając książkę, co chwile miałam na cielę gęsią skórkę a na policzkach wypieki. Książkę wręcz połknęłam na jeden raz :)Rewelacja jak zawsze polecam :)

gwiazdka | 2014-07-11
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 11 lipca 2014

Po przeczytanej kilka dni temu „Dolinie umarłych" czułam pewne rozczarowanie, dlatego z pewnym wahaniem brałam do ręki kolejny tytuł Tess Gerritsen, no ale „Sobowtór" okazał się jedną z lepszych książek autorstwa wspomnianej pani. Książka rozkręca się już od pierwszych stron, od razu autorka wskazuje na sprawcę, tylko tyle, że czytelnik nie wie, gdzie tego sprawcę może umieścić. Pojawia się także wiele innych tajemnic, które wymagają rozwiązania, gdzieś tam istnieje sugestia, że będą one w jakiś sposób ze sobą powiązane, tylko że nie wiadomo, czy wszystkie można wrzucić do jednego worka. Rozwiązania zaś, a nie jest tono jedno, potrafią zaskoczyć. Całość jest naprawdę ciekawa i wciągająca. Książkę czyta się z zapartym tchem, a napisana jest lekkim i przystępnym językiem, do tego dochodzą dobrze wykreowani bohaterowie, którzy, ze względu na swoje indywidualne cechy, nie stapiają się w jedną bezimienną postać. Nie czytałam jeszcze wielu książek Gerritsen, ale po „Sobowtórze"...