Sobowtór

Okładka książki Sobowtór
Tess Gerritsen Wydawnictwo: Albatros Cykl: Rizzoli/Isles (tom 4) Seria: Anatomia zbrodni kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
2004-01-01
Jerzy Żebrowski
Tess Gerritsen thriller powieść medyczna Anatomia zbrodni Rizzoli & Isles

6 tom, a ja dalej jestem zakochana w tej serii. Nie mogłam się oderwać i zaskoczyła mnie. Niewątpliwie będę kontynuować!

Kompletnie nie moja bajka. Im dalej, tym gorzej. Na początku bardzo mi się podobało, a później? Irytujące zmiany głównych bohaterów, idiotyczne zmiany kochanków (trudno mi było się połapać), co książka to nowa próba zabójstwa Maury, do tego przewidywalne historie a czasem nawet nie można tu mówić o kryminale, a bardziej o... sensacji i romansidle.
Książki do poczytania,...

Zachęcona przez koleżankę sięgnęłam po książkę. Nie mogę powiedzieć, że jestem rozczarowana. To po prostu nie jest rodzaj kryminału który do mnie przemawia. Nie ma tutaj pogłębionych motywów, rysów psychologicznych. Sama akcja może wciągnąć.

Ginie siostra Maury. Szok, bo jest bardzo do niej podobna. Nikt nie wiedział o jej istnieniu. Ich matka to morderczyni i chwyta kobiety w ciąży a potem sprzedaje dzieci. Z tego żyje wraz z partnerem.
Akcja, zaskoczenia i wciąga jak wir.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejna mistrzowska opowieść Gerritsen.
Idealne połączenie strachu i podniecenia.
Z kilkoma naprawdę mrożącymi krew w żyłach momentami.
Tym razem jest znacznie więcej Maury niż Jane.
To na niej mroczne sekrety z przeszłości odciskają swoje piętno.
Kolejno odkrywane tajemnice potęgują niepokój.
Tess napisała książkę przyprawiającą o gęsią skórkę.
I znalazła we mnie nowego...

Akcja zaczyna się gdy przed domem Maury zostają znalezione zwłoki kobiety, Anny Jessop, która wygląda tak samo jak nasza Pani doktor. Ze względu na to uderzające podobieństwo wysuwa się teza, że ofiara musiała być spokrewniona z Maurą. Testy DNA potwierdzają, że kobiety były siostrami. Śledztwo prowadzi detektyw Jane Rizzoli, która jest w zaawansowanej ciąży. Jednak zagadka...

Kolejna świetna książka Tess Gerritsen odkrywająca tajemnice morderstw, prosektorium i dająca możliwość poznania dalszych losów bohaterów. Zaczynałam czytać serie Rizzoli, mając w pamięci pierwszego audiobooka, którego autentycznie bałam się słuchać "Klub Mefista". Wtedy, kilka lat temu autentycznie bałam się i wylaczalam przed snem. Teraz jest to świetna lektura kryminalna...

Fajnie się czytało :)

Świetna pozycja. W tej części w dużej mierze skupimy się na dr. Maurze i jej życiu oraz historii.

Książka świetna, tak wiele niesamowitych przygód głównej bohaterki , którą tym razem jest lekarz patolog Maura Isles . Niewiarygodna historia ale skłaniająca do refleksji.Już czekam na następne tomy z serii * Anatomia zbrodni*

7 704
    2 842