Czary mary (słuchowisko)

Tłumaczenie: Feliks Netz
Wydawnictwo: Polskie Radio S.A.
Varázs - Színmű
Wioletta

TEATR POLSKIEGO RADIA W JEDYNCE Informacje o audycji: W cyklu Wielka Klasyka: Sándor Márai – „Czary mary” Tłumaczenie - Feliks Netz, Adaptacja i reżyseria - Andrzej Piszczatowski Realizacja akustyczna - Andrzej Brzoska, Opracowanie muzyczne - Marian Szałkowski Obsada: Karolina Gruszka – Estella, Jan Englert – Krystian, Kazimierz Kaczor – Rex, Krzysztof Banaszyk – Maharama, Stanisław Brudny...

TEATR POLSKIEGO RADIA W JEDYNCE

Informacje o audycji:

W cyklu Wielka Klasyka: Sándor Márai – „Czary mary”

Tłumaczenie - Feliks Netz, Adaptacja i reżyseria - Andrzej Piszczatowski
Obsada: Karolina Gruszka – Estella, Jan Englert – Krystian, Kazimierz Kaczor – Rex, Krzysztof Banaszyk – Maharama, Stanisław Brudny – Pietro
opis red.: Teatr Polskiego Radia zaprasza na polską prapremierę dramatu „Czary mary” Sandora Máraiego w pierwszym polskim przekładzie tej sztuki dokonanym przez Feliksa Netza. „Czary mary” to historia osadzona w środowisku cyrkowców. Zmęczony życiem i sztuką sześćdziesięcioletni magik Krystian (w tej roli znakomity Jan Englert) poślubia młodą wychowankę cyrku, Estellę (Karolina Gruszka). Nowe życie, jakie chce rozpocząć u boku młodej kobiety, ma różnić się od tego, które po latach sukcesów i triumfów, przyniosło rozczarowanie. Jednak młoda kobieta kryje pewną tajemnicę, która wpłynie na dalsze losy bohaterów. W sztuce Máraiego, obok fabularnych wątków, znajdziemy refleksję nad sztuką i jej istotą. A może raczej – nad sztuką i jej współczesnym upadkiem. Krystian boleje nad zepsuciem gustów, powszechnie uprawianym kuglarstwem...
Słuchowisko zostanie nadany w systemie dźwięku przestrzennego Dolby Pro Logic II, do obioru za pomocą kina domowego z włączonym dekoderem tego systemu. Dla słuchaczy nieposiadających kina domowego jakość odbioru stereo bez zmian.

źródło opisu: http://sluchowiska.ugu.pl/index.php?c=info&id=3044

źródło okładki: http://ujkonyvek.hu/Marai-Sandor.Varazs

Wioletta | 2017-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2017

On, ona i on. Dwudzieste urodziny jej, podstarzały iluzjonista, od dwóch miesięcy mąż, chce podarować jej dom. Nieposkromiona Estella, jej skóra i włosy chcą... No właśnie. O miłości i poświęceniu. O życiu cyrkowca.
"Pewnego dnia każdy czarodziej musi złamać czarodziejską różdżkę. (...) Nie chce już żadnych czarów, bo... poznał ludzi."

Pavvvel | 2017-06-13
Tohverus | 2017-02-28