Niebiańska randka i inne odmiany flirtu

Tłumaczenie: Ewa Horodyska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Z fotelem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Heavenly Date and Other Flirtations
randka, flirt

Przypadkowe randki i romantyczne zbiegi okoliczności prowadzą nieraz do dziwnych związków, o których autor opowiada z właściwym sobie przewrotnym humorem i ironią, dzięki którym jest porównywany z Roaldem Dahlem. Alexander McCall Smith jest mistrzem nieoczekiwanych rozwiązań, zadziwia błyskotliwą obserwacją poczynań ludzkich, które często są szokujące i destrukcyjne, a jednak zawsze mają swój zabawny aspekt.

Nobliszka | 2016-08-16

Zaczęłam czytać kiedyś toto, oderwałam się od tegoż aby zaparzyć herbatę i już do tegoż nie wróciłam. Minęło dobrych parę latek, podrosłam, zakasałam rękawy, rozmasowałam sobie kark, kilka głębokich oddechów i zabrałam się ponownie do przerwanej onegdaj czynności. Tylko gdzie ja ją przerwałam? Zdecydowałam się zacząć od początku, wiem, trochę niekonwencjonalna decyzja, cóż jestem szalona, przyznaję się bez bicia.

Po rozpoczęciu lektury (po raz wtóry:) zachodzę w głowę, czemóż toto przerwałam, przecież to świetna zabawa, styl niewymuszony, trochę pod krawatem i przewidywalny ale utrzymany w dobrym tonie. Wszystkie opowiadania (bo to opowiadania są właśnie) są zajmujące, z mało przewidywalną puentą ale nieprzekombinowane, takie że w życiu mogłyby się dziać. Miłości jest tutaj trochę, i rozczarowań i pomyłek i zdrad nawet ale każda opowieść niesie ze sobą jakąś nadzieję, pozytywną nutę, szanse na przyszłość i pewność, ze nic nie idzie na marne.

Skończyłam z uśmiechem na ustach:)

bazylia | 2013-11-10
Przeczytana: czerwiec 2006

Dziewięć opowiadań - lekkich, zaskakujących w wymowie, zabawnych...
Polecam, kiedy poszukujecie czegoś tylko na chwilę dla rozrywki i poprawy humoru.

Lina | 2016-04-08

Jeśli się lubi McCalla Smitha - a ja przepadam za jego książkami - ta książka pewnie rozczaruje.

Dociekliwy_Kotek | 2011-03-06
Na półkach: Przeczytane, LGBT w tle
Przeczytana: listopad 2008

Książka ta jest dla mnie o tyle ważna, że jedno z tych opowiadań jest perwersyjne w fantastycznie niewinny sposób i stanowi dla mnie niewyczerpane źródło inspiracji… chociaż odkąd przeczytałam je po raz pierwszy minęło dobrze ponad szesnaście miesięcy.

muszka-pietruszka | 2015-02-09
Przeczytana: październik 2014

Bardzo lubię autora, ale ta książka należy do jego słabszych. Opowiadania bez wdzięku i polotu, za który tak go cenię. Jakby trochę zabrakło pomysłu. Ale piękny język i poczucie humoru pozostały.

Asia Śliwińska | 2016-07-09
Leila | 2016-05-07