Męska szkoła maszynopisania Kalahari

Tłumaczenie: Tomasz Bieroń
Cykl: Kobieca Agencja Detektywistyczna nr 1 (tom 4) | Seria: Kameleon
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Kalahari Typing School for Men

Jeszcze w Moralności dla pięknych dziewcząt Precious Ramotswe przeniosła siedzibę agencji do warsztatu swojego narzeczonego, pana J.L.B. Matekoniego. Trzeba pomyśleć o weselu - ale kiedy, jeśli w ogóle, wezmą ślub? Mma Ramotswe dostaje intrygujące zlecenia i z właściwą sobie przenikliwością analizuje psychikę swoich klientów. Ale kiedy jej pierwszorzędna asystentka mma Makutsi postanawia rozszerzyć zakres działalności agencji i otworzyć szkołę maszynopisania, sprawy zaczynają się komplikować.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Badhbh | 2014-03-22
Przeczytana: 21 marca 2014

Są książki, które mnie wzruszają, mimo że nie zawierają żadnych dramatycznych zdarzeń. Po prostu ujmujący jest ten świat Botswany, pełen prostych wartości i wiary w drugiego człowieka. Wspaniale jest się dogrzać w promieniach afrykańskiego słońca. Kto spodziewa się mrocznego i krwawego kryminału będzie rozczarowany, kto zaś szuka książki pogodnej i pełnej optymizmu,a zarazem podnoszącej w sposób lekki i inteligentny kwestie ważkie, ten z pewnością będzie urzeczony lekturą. Polecam! :)

Katarzyna Mańkowska | 2016-07-27
Babcia Gąska | 2016-06-24