Prowincjonalne zagadki kryminalne

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka

W pewnym prowincjonalnym mieście, w pewnej prowincjonalnej kawiarni pan Wincenty (początkujący pisarz), pan Ludwik (człowiek, który wszystko czyta) i pani Jadwinia (demoniczna kelnerka) rozwiązują zagadki kryminalne. Każdą z 40 zamieszczonych tu zagadek można przeczytać do końca i zobaczyć, jak im się to udaje. Można także czytać je tylko do specjalnego znaczka i spróbować rozwiązać zagadkę samemu.

„Prowincjonalne zagadki kryminalne” powstały jako cykl słuchowisk dla Radia Kraków i były prezentowane na antenie przez całe wakacje.

Antonina Turnau - osoba tajemnicza. Zamierza zostać literaturoznawcą, a tymczasem zajęła się literaturą sensacyjną, wzdychając: „Nie mam już co czytać. Muszę sobie coś napisać”.

Michał Rusinek - podejrzana postać. Zajmuje się wykładaniem (na UJ), przekładaniem (książek) i układaniem (limeryków, piosenek, a ostatnio także zagadek kryminalnych).

Cudna_brzoskwinka | 2016-11-02

Pierwsza zagadka mnie rozbroiła – nie potrafię sobie przypomnieć, kiedy to po raz ostatni słyszałam coś równie naciąganego! Druga poraziła prostotą absurdu. Przy trzeciej opadły mi i ręce i spodnie.

Może to się sprawdziło jako cykl słuchowisk (takie małe bzdurki do posłuchania przy myciu naczyń czy obcinaniu paznokci u stóp), ale fani Agathy Christie czy Erle’a Stanleya Gardnera powinni ów zbiorek żenujących zagadek kryminalnych (myślałam, że ta oznaczona numerem 7 jest szczytem idiotyzmu, ale potem było jeszcze gorzej!) omijać szerokim łukiem.

Pożyczcie z biblioteki, żeby się pośmiać (z niedorzeczności) i porządnie zdziwić (że ktoś to w ogóle wydał), ale nie wydawajcie na to pieniędzy!

Loncia | 2011-08-17
Przeczytana: maj 2011

w życiu nie czytałam tak PROWINCJONALNEJ książki.

Sylwia | 2012-03-21
Na półkach: Przeczytane, Kiedyś kupię
Przeczytana: 21 marca 2012

Udało mi się rozwiązać kilka zagadek :). Bardzo fajna książka. Najbardziej przypadł mi do gustu pan Wincenty bo mamy te same twórcze problemy :).

| 2012-05-02
Przeczytana: 21 grudnia 2009

Jedna z moich ulubionych

biedronka826 | 2011-03-11
Przeczytana: 09 marca 2011

Rzadko kiedy zasypiam przy czytaniu książki - przy tej wyjątkowo mi to sprawnie szło.

| 2011-04-08

wielce sympatyczna lektura