Zaproszenie do grzechu

Tłumaczenie: Dorota Jankowska-Lamcha
Cykl: Rodzina Griffinów (tom 2)
Wydawnictwo: BIS
Invitation to Sin
grzech, romans, Enoch

Lord Zachary Griffin jest mile widzianym gościem w domu Witfeldów, gdyż jego towarzystwo może ułatwić siedmiu córkom – pannom na wydaniu – znalezienie odpowiednich pretendentów do ręki. A dla lorda Zachary’ego towarzystwo siedmiu zalotnych dziewcząt jest niecodziennym przeżyciem, tym bardziej, że powłóczyste spojrzenia pięknej Caroline mile łechcą jego męską próżność. Nie zdaje sobie on jednak sprawy, że za tymi spojrzeniami nie kryje się pociąg do jego osoby, lecz zainteresowanie jego arystokratyczną fizjonomią jako obiektem wartym sportretowania. Bowiem pod warunkiem przedstawienia portretu arystokraty Caroline może się dostać do prestiżowej pracowni malarstwa, a to jest jej największym marzeniem. Wkrótce jednak zaczynają ją nawiedzać zupełnie inne marzenia, a sztuka miłości okazuje się równie atrakcyjna jak sztuki plastyczne.

źródło opisu: [Bis, 2008]

Lord Zachary Griffin za namową najstarszego brata księcia Melbourne ma towarzyszyć ciotce Gladys Tremaine w podróży do Bath. Ale starsza pani ma w zanadrzu zdecydowanie inny pomysł i tak zamiast do pierwotnego celu docierają do posiadłości Whitfeldshire, by odwiedzić jej dawną znajomą.

Edmund Witfeld – ekscentryczny wynalazca ma sporą i jakże kochaną oraz bardzo hałaśliwą gromadkę córek, a dokładnie w liczbie 7. Sześć z nich nie myśli o niczym innym jak o zamążpójściu, ale nie najstarsza z nich. Najrozsądniejsza Caroline marzy o karierze profesjonalnej malarki, ale by spełnić to marzenie, musi namalować portret kogoś z arystokracji i tym samym dostać się do prestiżowej szkoły w Wiedniu. A któż nie byłby lepszym kandydatem do pozowania niż sam lord Zachary Griffin?

Jak zareaguje na tą nietypową propozycję nasz bohater? Czy niewinne spotkania w celu tworzenia portretu staną się wkrótce wyjątkowo płomienne i obiecujące? Jak zakończy się znajomość pomiędzy Zacharym a Caroline? Jak...

Przyjemny i świetny romans wyśmienicie się czytało na poprawę humoru i dla relaksu przeczytałam uśmiałam się bardzo przy niej.
Dobra akcja, bohaterowie wspaniali przypadli mi do gustu czasem lubię coś lekkiego dla odmiany przeczytać.

Iwona | 2013-09-11
Przeczytana: 10 września 2013

Jak przystało na kobiece czytadełko jest lekkie i przyjemne, a do tego niesamowicie wciągające i chwytające za serce.
Po przeczytaniu pierwszej książki z cyklu o rodzinie Griffinów (Niesforne serce), nie spodziewałam się rewelacji i w tej powieści, a sięgnęłam po nią jedynie z sentymentu do autorki mając ciągle w pamięci cykl Lekcje miłości, którego jestem wielbicielką. Jednak tutaj wszyscy bohaterowie od razu przypadli mi do gustu, a w Zacharym Griffinie sama się zakochałam;) :)

Asik92 | 2013-01-01
Przeczytana: 19 lutego 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Urocza książka - akcja może nie na miarę Pullitzera, ale ma w sobie coś. Podobało mi się rozwiązanie ze spędzaniem czasu z wszytskimi siostrami Caroline - ona to nie miała lekkieog życia z nimi.

Zachary to mój ulubiony Griffin, mimo że okłamywał ich wszystkich - ale co się dziwić, gdy chciał byc traktowany ze wzgledu na siebie, a nie na tytuł brata i nazwisko.

Aysha | 2013-09-24
Przeczytana: 18 października 2011

Według mnie fabuła bardzo fajna. Akcja dzieje dużo wcześniej. Wspaniale przedstawia perypetie młodych dam w zamierzchłych czasach. Na pewno godna uwagi książka, polecam:>

Gosia9101 | 2014-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2014

Przyjemnie się czyta, pisane łatwym, lekkim językiem.
Książka na zabicie nudnego popołudnia bądź wieczoru:)

fantaghirooo | 2017-06-10
Dorotka Łukiewicz | 2017-05-01