Drobne Grzeszki

Cykl: Rodzina Griffinów (tom 3)
Wydawnictwo: BIS
Something sinful
miłość, uczucia

Ujrzana na sali balowej egzotyczna piękność zaprząta myśli lorda Charlemagne’a Griffina bez reszty. Choć nie zostali sobie przedstawieni, pewny siebie arystokrata śmiało prosi tajemniczą damę do tańca. Jak się okazuje, ta piękna Angielka, Sarala Carlisle, do Londynu przybyła po wieloletnim pobycie w Indiach, zaledwie przed tygodniem. Na wskroś przesiąknięta tamtejszymi obyczajami i kulturą, jest traktowana przez wyższe sfery z dystansem. Po krótkiej rozmowie Sarala sprawia na Griffinie wrażenie miłego, acz naiwnego dziewczęcia. Dumny lord zbyt późno dostrzega jej błyskotliwą inteligencję, dzięki której pannie Carlisle udaje się go przechytrzyć w pewnym intratnym przedsięwzięciu handlowym. Daje to początek nie tylko groźnemu zatargowi z cesarzem Chin, ale i wzajemnej fascynacji tych dwojga, z każdym dniem przybierającej na sile…

źródło opisu: [Bis, 2009]

Muminka | 2013-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2013

Smakowita nietuzinkowa historia miłosna. Lady Sarala nie ustępuje w niczym mężczyznom, jest nieustraszona i bulwersuje swoim zachowaniem. Dzieciństwo i młodość spędziła w Indiach, wychowywana nieortodoksyjnie. Gdy na jej drodze staje Charlemagne Griffin, znajduje równego sobie rywala w interesach. Jej spryt rzuca przeciwnika na kolana, a popełniony nietakt- pocałunek zmusza ich do narzeczeństwa.
Wymogi konwenansów są Sarali wstrętne, a Bogu ducha winny narzeczony musi przekonać ją, że są dla siebie stworzeni. Zgrabna intryga, pełna humoru oraz interesujące potyczki damsko-męskie składają się na przyjemna lekturę.

Sakarya | 2015-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2015

Całkiem przyjemny romans. Sarala urodziła się i pierwsze 22 lata żyła w Indiach. Gdy przyjechała do Londynu była ignorowana przez towarzystwo za swoją egzotyczną urodę, na którą wpływała oliwkowa opalenizna i niemodny strój, a po krótkiej wymianie zdań również obcy akcent. Nikt nie wykazał zainteresowania córce hrabiego z wyjątkiem Shaya - drugiego syna Griffinów. Poprosił nieznajomą piękność do tańca i uznając, że jak to z pięknymi kobietami bywa, z pewnością nie grzeszy rozumem, wyznał szczegóły intratnego zakupu ładunku wysokiej jakości jedwabiu prosto z Chin, który miał wpłynąć do portu dnia następnego. I jakież było jego zdziwienie, gdy przybył na umówione z kapitanem statku spotkanie, a ten przekazał mu informację, że sprzedał już ładunek - Sarali. Postanowił więc odzyskać "swoją" własność prowadzą negocjacje z piękną Saralą. Szybko Interesy zaczęły się przeplatać ze sprawami prywatnymi sercowymi, a w młodych nie tylko rosło uznanie dla zdolności negocjacyjnych przeciwnika,...

Iwona | 2013-09-12
Przeczytana: 12 września 2013

Przyjemna choć nie poruszała mnie tak jak druga część losów rodzeństwa Griffinów.
W zasadzie jest wszystko co potrzebne by romans się podobał, powolne "dojrzewanie" do miłości, namiętność, jakaś intryga i niebezpieczeństwo, a tu dodatkowo trochę egzotyki.
Styl pisania pani Enoch zachęca do czytania więc czego chcieć więcej na deszczowy wieczór?

tombraiderka009 | 2012-10-07
Przeczytana: 30 września 2012

Bardzo ciekawy romans. Zabawne konwersacje prowadzone pomiędzy Saralą a Shayem są bardzo interesujące, czasem przyprawią cię o zakłopotanie a czasem rozśmieszą cię do rozpuku.
Końcówka książki jest bardzo wciągająca. Akcja leci, że nie możesz przestać czytać choć na moment.
"Drobne Grzeszki" przypominają trochę serię "Protektorat Parasola", więc jak ktoś czytał to wie, że raczej na książce Suzanne Enoch się nie zawiedzie. I na odwrót ;)

Gosia9101 | 2014-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2014

Jak narazie najlepsza z części o Rodzie Griffinów, ktorą przeczytałam.

Asik92 | 2013-01-01
Przeczytana: 15 maja 2012

Nijaka akcja. Trochę nierealna część z belami jedwabiu. Wkurzający Azjaci.

Shaya znałam z wcześniejszych części i powiem, że niezbyt go lubię. Wydaje się jakiś inny od pozostałych Griffinów.

W Sarali podobało mi się, że pokazała Shayowi, że nie jest głupia, mimo że on tak uważał – w sumie dobrze mu zrobiła kradnąc ten jedwab.

Gab97 | 2014-05-28

Brakowało mi w niej zmysłowości..

doloressa | 2016-11-13
Przeczytana: 10 listopada 2016