Ślubna ucieczka

Tłumaczenie: Aleksandra Januszewska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Romans Historyczny". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
The Weddind Escape
978-83-241-2995-9
ucieczka, Annabelle, Jack

Uciekła z własnego ślubu. Wdarła się do cudzego powozu. I odjechała z zupełnie obcym mężczyzną... Amelia nigdy nie podejrzewała, że jest zdolna do takich wybryków. Lecz nie chce wychodzić za mąż bez miłości. Bunt przeciw konwenansom rzuca ją w ramiona nieznajomego. Jednak niedoszły pan młody nie puści płazem doznanego upokorzenia?

WampirkaJustynka | 2014-09-24
Przeczytana: 23 września 2014

Przyjemnie i szybko się czyta. Rodzina Kent jest naprawdę przezabawna i to bez wyjątku. Podoba mi się to, że mamy tu młodą bogatą amerykankę i przystojnego Jacka Kenta. Jedyny minus jaki mogę przyznać to zakończenie. Jak dla mnie jest jakieś takie nie zakończone. Nie wiem czy rodzina Amelii poznała prawdę na temat jej uczuć względem Jacka? I czy się z tym pogodzili? Pod koniec jej rodzice pokazali, że nie są takimi snobami jednak nic więcej nie wiem. Mam nadzieję, że w innych częściach z tej serii będzie o tym jakaś wzmianka. Tak czy inaczej polecam przeczytanie "Ślubnej ucieczki".

Amelia i Jack różnili się nie tylko charakterem, czy poglądami. Dzieliło ich również pochodzenia. Amelia była bogatą młodą damą, wychowaną w luksusie i zbytku. Nie musiała starać się, aby coś mieć: wystarczyło, że szepnęła słówko, a jej polecenia i zachcianki były spełnione. Ale nie znaczy to, że była rozpieszczona: była mądra i rozważna. Jack był dorosły, miał za sobą bardzo złe doświadczenia, które teraz ukształtowały go i jednocześnie sprawowały kontrolę nad dalszymi jego poczynaniami. Do wszystkiego musiał dojść sam. Jego firma okupiona była latami ciężkiej, morderczej pracy. Towarzystwo nie tolerowało go.

Amelia została niemalże zmuszona do poślubienia starego księcia. Był to zwykły kontrakt handlowy: jej ojciec da mu pieniądze, a starzec da jej tytuł, tak upragniony przez jej rodziców. Niestety, nikt nie przewidział, że panna Belford jednak się zbuntuje i nie wyjdzie za księcia, a Jack Kent mimowolnie pomoże jej w tym.

Dobry romans z odrobiną akcji, która zaciekawi...

renka | 2014-02-09
Na półkach: Przeczytane, Historyczne, 2014
Przeczytana: 09 lutego 2014

średnia, ale jak już się zaczęło czytać, to jakoś szło. Gdyby można było to dałabym 4 z plusem. Taki tam sobie romans historyczny, a właściwie kostiumowy... czytałam już kilka pozycji tej autorki, ta jakaś lekko słabsza.

Patrycja Leszczyńska | 2010-11-05
Przeczytana: 2010 rok

Piękny romans historyczny, w którym główną rolę odgrywa pochodzenie i status. Ale do czasu.
Szczerze polecam!

Ewa | 2016-09-05