Pierścionki

Seria: Kolekcja Danielle Steel
Wydawnictwo: Amber
The Ring
Agnieszka

Trudno się oprzeć tej wciągającej opowieści o miłości, nienawiści, ideologii i rodzinnym fatum, jakie zawisło nad losem młodziutkiej Ariany. Wojenny romans jej matki, pięknej Kassandry von Gotthard, skończył się tragicznie: gdy jej kochanka zabili hitlerowcy, popełniła samobójstwo. Ojciec Ariany, bogaty bankier, próbuje chronić córkę przed nazistowskim koszmarem, jaki przeżywa świat. Niestety, to nie koniec rodzinnych nieszczęść. Chowana w cieplarnianych warunkach Ariana zostaje pozostawiona sama sobie.

źródło opisu: Amber, 2011

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/pierscionki-b/

Joanna | 2016-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2016

przeczytałam i nie mogę uwierzyć że napisała to Steel. miłe zaskoczenie. ogólnie lubię tę autorkę, ale jej książki są pisane tak przewidywalnie, według utartego schematu. a tu proszę... taka odmiana. książka przedstawia trzy pokolenia i ich życie związane z II wojną światową. tak inaczej przedstawiona historia. super

mroźny_poranek | 2014-02-07
Przeczytana: 2002 rok

Zdecydowanie to jedna z lepszych książek Danielle Steel, które przeczytałam.
Niezwykle wzruszająca i wciągająca.
Przedstawia losy niemieckiej rodziny, żyjącej w wojennych i jakże trudnych czasach.
Książka do tego stopnia mnie porwała, że do dziś pamiętam treść, chociaż czytałam ją dawno temu.

betina360 | 2017-12-05
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Steel, 2017
Przeczytana: 05 grudnia 2017

Piekna opowiesc o pokoleniu pewnej niemieckiej rodziny w czasach wojny i po nich. Trudno sie od tej ksiazki oderwac tak wciaga i stwarza taki klimat ze mozna sobie wybrazic te piekne suknie ktore wtedy noszono a takze trudy zycia ludzi ceniacych sobie dom i rodzine. Ta niemiecka dosc bogata rodzina przeszla bardzo wiele lecz ich dzieci sie nie poddaly i sprawily ze nastepne pokolenie mialo kawal pieknej historii i moglo wzrastac w wolnym i pieknym kraju otoczeni miloscia bliskich.

comique | 2016-02-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 09 lutego 2016

Historia Niemki, która mimo tego, że pochodziła z bogatej rodziny bardzo cierpiała podczas II wojny światowej. Początek świetny i wzruszający, dużo opisów wojny oraz zachowań faszystowskich żołnierzy. Niestety druga część to splot szybkich wydarzeń, a końcówka "przesłodzona".

Piotr | 2016-08-12

To było moje pierwsze spotkanie z Danielle Steel. Autorka zabiera czytelnika w podróż do Berlina lat trzydziestych i czterdziestych XX wieku. Tutaj poznajemy losy Kassandry i jej rodziny na tle rządów faszystowskich w Niemczech, jak również powojenne dzieje bohaterów powieści. To co uderza to może nie zbyt mocno akcentowane dotychczasowej literaturze, że również sami Niemcy niejednokrotnie bardzo ucierpieli w skutek II wojny światowej. Ton ten pobrzmiewa również w samej akcji. Widać to w momencie, kiedy Ariana, córka Kassandry dociera do Nowego Yorku i trafia do rodziny amerykańskich Żydów; którzy w momencie odkrycia prawdy nie są w stanie zrozumieć, iż nie wszyscy Niemcy są faszystami. Zamknięci na swój ból, są głusi na opowieść dziewczyny: z rąk faszystów zginął jej ojciec i jak myślała brat podczas, gdy próbowali uciekać do Szwajcarii aby ratować szesnastoletniego chłopca przed wcieleniem do armii faszystowskiej; jej więzienie podczas którego o mały włos brutalnie nie została...

LilianWhite | 2013-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2013

Czy to zwykłe romansidło? Pewnie tak...

Historia pięknej Niemki, której wojna odebrała wszystko- majątek, rodzinę i całą wolę życia.
Hiostoria, która przypomina nam, że wojna jest tragedią po obu stronach frontu.

Sama książka obfituje w zwroty akcji, moralne dramaty, trudne wybory... Główna bohaterka nieustannie boryka się z tragicznymi wydarzeniami, zabierającymi kolejno jej najbliższych, aż w końcu zostaje zupełnie sama.

"Pierścionki" dają do zrozumienia, że nie wszystko jest czarne albo białe. Nie każdy Niemiec popierał Hitlera. Nie każdy żołnierz był spragnioną krwi bestią.
Z tego właśnie powodu książka byłaby niezwykle wartościowa, gdyby nie to, że została napisana przez Amerykankę... Napisana przez Amerykankę, patrzącą oczami Amerykanki. Nawet w niemieckim domu głównej bohaterki czuć tę amerykańskość i to bardzo już powojenną.

W książce jest też kilka subtelnych błędów. Może raczej światopoglądowych, niż merytorycznych. One również wynikają z tego, że Dnielle Steel...

Monika9027 | 2014-03-20

Kolejna świetna książka Danielle Steel, piękna, poruszająca historia, silna bohaterka, która wiele wycierpiała i pokonała wiele przeszkód, by w końcu odnaleźdź szczęście, spokój i miłość. Serdecznie polecam:)

Ania | 2015-12-04
Przeczytana: 2012 rok

Wzruszająca, trzymająca w napięciu książka , która nie pozwala by choc na chwilę przestac czytac. Polecam, jest jedna z najlepszych ksiazek tej autorki.

Bet | 2012-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2012

Dobrze było poznać historię ludzi "po tamtej stronie"...kiedy Niemcy kojarzyły mi się tylko z nasistami....tymczasem tyle ludzkich tragedii niosła wojna...nie ważne jakich nacji byli ludzie...tak bardzo cierpieli...i nam, dziś żyjącym zapominać o tym nie wolno!!!!

asiczek | 2014-03-25
Przeczytana: 24 marca 2014

Jak na D.Steel to bardzo kiepska.. Nierealna, przesłodzona..