Pierścionki

Okładka książki Pierścionki Danielle Steel
Okładka książki Pierścionki
Danielle Steel Wydawnictwo: Amber Seria: Kolekcja Danielle Steel literatura piękna
Kolekcja Danielle Steel
The Ring
Amber
2011-01-01
2011-01-01

2095
2033

Książka „Pierścionki” Danielle Steel zabiera nas do życia Ariany von Gottahard, która będzie musiała zmierzyć się ze swoim losem i przeznaczeniem podczas drugiej wojny światowej.
Arianą dorasta z bratem Gerhardem pod okiem kochającego ich ojca Waldemara, który jest bankierem. Jego żona wdała się w romans z pewnym pisarzem, który zostaje zabity przez hitlerowców, zaś kobieta popełnia samobójstwo. Mężczyzna pragnie ustrzec swoje dzieci przed faszystowskim wpływem ideologii faszystowskiej i wojny. Waldemar wywozi swojego szesnastoletniego syna do Szwajcarii, aby ustrzec go przed wcieleniem do armii. Od tego momentu Ariana myśli, że została sama na tym świecie. Ratuje ją Manfred von Triip i zabiera pod swoje skrzydła. Łączy ich silne uczucie, jednak szczęście nie jest im długo pisane. Kobieta z pomocą innych wyjeżdża do USA, gdzie pod inną tożsamością próbuje ułożyć sobie normalne życie.
Książkę czytało się lekko i przyjemnie, pomimo wielu dramatów jakie rozgrywały się między wersami. Chociaż ostatnie strony książki przyspieszają, jakby autorka próbowała szybko i bez pomysłu zakończyć historię niemieckiej rodziny.

Piękna, filmowa historia z wojną i dramatem w tle. Czyta się z ciekawością, szybko i przyjemnie. Bardzo mi się podobała. Byłam nią zachwycona.

Powieści Danielle Steel czyta się jednym tchem. Jest to typowa literatura dla kobiet- niewymagająca i przyjemna. Powieść ,, Pierścionki"jest jednak książką trudniejszą, bardziej tragiczną. Opowiada ona o trudnych czasach Drugiej Wojny Światowej, o tym co wojna niszczy i niesie ze sobą, a jest to ogromny ból i powszechne cierpienie. Nie uniknęli tego także główni bohaterowie powieści, szczególnie Ariana wokół której dzieje się najwięcej. Straciła wszystkich swoich bliskich . Jedynym minusem jest to, że na ostatnich dwudziestu stronach akcja dzieje się zbyt szybko, tak jakby autorka pisała ,,na przymus" i nie ukrywam, że moim zdaniem końcówka książki jest mocno naciągana. Mimo to polecam bo czyta się błyskawicznie

Piekna opowiesc o pokoleniu pewnej niemieckiej rodziny w czasach wojny i po nich. Trudno sie od tej ksiazki oderwac tak wciaga i stwarza taki klimat ze mozna sobie wybrazic te piekne suknie ktore wtedy noszono a takze trudy zycia ludzi ceniacych sobie dom i rodzine. Ta niemiecka dosc bogata rodzina przeszla bardzo wiele lecz ich dzieci sie nie poddaly i sprawily ze nastepne pokolenie mialo kawal pieknej historii i moglo wzrastac w wolnym i pieknym kraju otoczeni miloscia bliskich.

To było moje pierwsze spotkanie z Danielle Steel. Autorka zabiera czytelnika w podróż do Berlina lat trzydziestych i czterdziestych XX wieku. Tutaj poznajemy losy Kassandry i jej rodziny na tle rządów faszystowskich w Niemczech, jak również powojenne dzieje bohaterów powieści. To co uderza to może nie zbyt mocno akcentowane dotychczasowej literaturze, że również sami Niemcy niejednokrotnie bardzo ucierpieli w skutek II wojny światowej. Ton ten pobrzmiewa również w samej akcji. Widać to w momencie, kiedy Ariana, córka Kassandry dociera do Nowego Yorku i trafia do rodziny amerykańskich Żydów; którzy w momencie odkrycia prawdy nie są w stanie zrozumieć, iż nie wszyscy Niemcy są faszystami. Zamknięci na swój ból, są głusi na opowieść dziewczyny: z rąk faszystów zginął jej ojciec i jak myślała brat podczas, gdy próbowali uciekać do Szwajcarii aby ratować szesnastoletniego chłopca przed wcieleniem do armii faszystowskiej; jej więzienie podczas którego o mały włos brutalnie nie została zgwałcona przez niemieckiego oficera i uratowana przez jego kolegę, Manfreda von Triipp; jak Manfred uratował ją potem przed zostaniem kochanką jednego z generałów; wreszcie samej miłości łączącej młodą Arianę z jej wybawcą. Dla nich liczył się tylko fakt, że zataiła prawdę o swoim pochodzeniu.
Nie ukrywam, że powieść trzymała mnie w napięciu od samego początku aż do końca. Zresztą łatwo domyśleć się, że oczywiście jest szczęśliwe zakończenie.
W prawdzie pod koniec książki bywają trochę momenty mało realne; to jednak sama powieść jest niezwykle wzruszająca i godna polecenia.
Warto zauważyć, iż postacie skreślone przez Steel są ludźmi z krwi i kości; którzy czują, walczą o swoje ideały, są w stanie narazić a nawet poświęcić swoje życie aby ratować ukochane osoby.
Na pewna zostanie ona na długo w mojej pamięci i myślę, że niejednokrotnie będę chciał do niej wracać.

przeczytałam i nie mogę uwierzyć że napisała to Steel. miłe zaskoczenie. ogólnie lubię tę autorkę, ale jej książki są pisane tak przewidywalnie, według utartego schematu. a tu proszę... taka odmiana. książka przedstawia trzy pokolenia i ich życie związane z II wojną światową. tak inaczej przedstawiona historia. super

Historia Niemki, która mimo tego, że pochodziła z bogatej rodziny bardzo cierpiała podczas II wojny światowej. Początek świetny i wzruszający, dużo opisów wojny oraz zachowań faszystowskich żołnierzy. Niestety druga część to splot szybkich wydarzeń, a końcówka "przesłodzona".

Taka smutna ta książka... Ale najważniejsze, że wszystko dobrze się kończy.

Taka smutna ta książka... Ale najważniejsze, że wszystko dobrze się kończy.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Uwielbiam.

Uwielbiam.

Powieść okazała się nie do końca taka banalna jakby się wydawało. Miła i wciągająca fabuła, którą czyta się z zaciekawieniem.

• Danielle Steel
  • Romans