Second nature ; One summer
fotografie, lato, miłość, dramat

"Wywiad z potworem" Lee Radcliffe lubi wyzwania. Postanawia przeprowadzić wywiad z Hunterem Brownem, nieuchwytnym, tajemniczym, a zarazem ogromnie poczytnym autorem horrorów. Używając podstępu, Lee kontaktuje się z pisarzem, który, o dziwo, zgadza się na wywiad, choć na jego warunkach. Dziennikarka ma spędzić z nim dwutygodniowe wakacje pod namiotem. Lee jest gotowa na wszystko... "Pewnego...

"Wywiad z potworem"

"Pewnego lata..."
Bryan i Shade przemierzają Stany Zjednoczone, by na zamówienie prestiżowego magazynu utrwalić na kliszy uroki lata. Po raz pierwszy pracują razem. Ona jest artystą fotografikiem, uwieczniającym piękno świata, on reporterem obecnym wszędzie tam, gdzie dochodzi do dramatycznych wydarzeń. Różnią się stylem życia, pracy, poglądami. Czy znajdzie się coś, co ich połączy?

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2008

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

wiejskifilozof | 2014-05-03

Nora Roberts ma taki zwyczaj,by w jednej książce umieszczać dwa opowiadania.
Pomysł nawet nie głupi,osobiście bardzo mi się podoba.
Okładka,sugeruję że to będzie lekka powieść.
Beztroska plaża,smakowite arbuzy.Dwa leżaki,zachęcają do błogiego wypoczynku.
W Pierwszym opowiadaniu poznajemy młodą,ambitną dziennikarkę.
Kobieta zamierza przeprowadzić wywiad z pewnym autorem horrorów.
Kobieta powoli poznaję autora,jego otoczenie i bliskich.

Wchodzi w świat pisarzy i zaczyna poznawać tajemnicę autora.
Kiedy skończymy te opowiadanie,czeka nas kolejne.
O wiele lepsze i bardziej doskonałe.
Dwoje zawodowych fotografów,wyrusza w podróż po USA.By na kliszach (mamy lata 80) uwiecznić piękno Ameryki.
Wraz z nimi podróżujemy po kilku stanach.Poznajemy Oklahomę,Teksas i parę innych.

Nora Roberts opisuję mecze bejsbola,nowoczesne miasta jak i zabiedzone farmy.
Opisy są bardzo szczegółowe,widać że autorka była tam gdzie toczy się akcja.
I to jest na plus, bo lepiej opisać to co się widziało niż to...

summerak | 2013-01-17
Przeczytana: grudzień 2012

Lekka i przyjemna tak jak i tytuł ;) Podobna fabuła do innych książek autorki.

xchmurkax | 2016-01-05

Wczoraj książkę skończyłam dopiero. Kolejny Tom zaciekawił Mnie choć jak zawsze początek nie wciągną .. Losy dwóch dziewczyn są różne jedna zakochała się w autorze Horrorów a druga w fotografie te dwie różne przygody bardzo ciekawe i fajnie się czyta a szczególnie można się pośmiać z niektórych momentów ;-)Dwie najlepsze przyjaciółki chciały żeby każda była szczęśliwa nie ma to jak przyjazń która jest jak miłość siostrzana :) .. I jak każda skończyła się szczęśliwie .. Bo wiadomo kto się czubi ten się lubi.

Agu U | 2015-01-18
Przeczytana: 2014 rok

Dwa opowiadania w jednej książce. Cóż, jedno mnie wciągnęło i przeczytałam od razu, z drugiego zrezygnowałam. Norę Roberts uwielbiam, za jej styl, lekki, ciepły, ale jednak poruszający również trudne kwestie. Typowe romansidła, ale na prawdę przyjemnie się czyta.

książek: 1905
Czarnoskrzydła | 2012-07-28
Na półkach: Nora Roberts, Przeczytane
Przeczytana: 28 lipca 2012

Stanowczo bardziej podoba mi się pierwsza część, ale ogólnie książka fajna:)

Aleksandra90 | 2011-08-05

Genialna. Bardzo fajnie, przyjemnie sie czyta. Z lekkością.
Polecam

Qulturasłowa | 2013-05-30
Przeczytana: 30 maja 2013

„Miłość ma niejedno imię”. „Od miłości do nienawiści jeden krok”. „Kto się lubi, ten się czubi”. Te stwierdzenia, choć dla wielu brzmiące zbyt banalnie, by zasługiwały na powtarzanie, są jednak prawdziwe. Przekonujemy się o tym każdego dnia obserwując otaczającą nas rzeczywistość, nawiązując znajomości i romanse, bądź też rozstając się w emocjach. Nie od dziś wiadomo, że życie bywa nieprzewidywalne, trzyma w zanadrzu szereg niespodzianek i potrafi nas zaskoczyć. Dlatego też najlepsze scenariusze to te, które są pisane przez życie.
Nora Roberts, poczytna pisarka, autorka wielu bestsellerów, wie o tym doskonale i dlatego jej powieści odnoszą spektakularny sukces. Ujmują nie tylko swoją prostotą, ale właśnie historiami, które mogą zdarzyć się każdemu. Identyfikując się z bohaterami puszczamy wodze fantazji i podążając za fabułą kochamy, cierpimy, śmiejemy się i płaczemy. Tym razem nie będzie smutku, ale nie ominą nas negatywne emocje (a nawet ślepa furia). „Letnie rozkosze” Nory...

Tekla | 2015-07-04
Przeczytana: 22 czerwca 2015

No cóż, fajne, ale jakoś druga część bardziej mi przypadła do gustu. Nie wiem od czego to zależy, prawdopodobne jest to, że bardziej się utożsamiam z drugą historią.
Miła książka na parny, letni wieczór.

Na półkach: Nora Roberts, Przeczytane
Przeczytana: 23 stycznia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Sama nie wiem jak ocenić tą książkę, trochę męczy mnie już ideał kobiety która ma jakiś konkretny plan a potem nagle zmienia swoje życie bo dociera do niej że najważniejsza jest MIŁOŚĆ....Pierwsza jest o tyle lepsza, że ma swoją kontynuację w drugiej części.. Natomiast czytając "Pewnego lata" i wczuwając się w klimat upalnego lata i rozkwitającą miłość denerwujący staje się fakt, że samo zakończenie to tylko 4 strony.. Brak czegoś, to zakończenie daje jakiś niedosyt.. Wzbudza ciekawość, jak będzie wyglądało ich dalsze życie... Jak wspólnie wygląda ich praca.. Jak razem fotografują.. Po prostu więcej i więcej.. Chociaż z 20 stron..

Sosjerka | 2012-04-08
Przeczytana: 26 marca 2012

Seks i sztampowa fabuła... Przewidywalne, ale jak na odpoczynek, żeby nie myśleć za dużo czasami, książka jest dobra