Cienie nocy

Tłumaczenie: Wanda Jaworska
Cykl: Nocne opowieści (tom 1-2)
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Night Shadow
Agnieszka

Gage Guthrie, zamożny przedsiębiorca, były policjant, pilnie strzeże swojej tajemnicy. Nie może jej wyjawić szczególnie Deborah O`Roarke, bezkompromisowej pani prokurator, która walczy ze złem. Tym bardziej że obudziła w nim, zdawałoby się, dawno zapomniane uczucia...

źródło opisu: Harper Collins Polska, 2016

źródło okładki: zdjęcie autorskie

AuroraBorealis | 2018-03-27
Przeczytana: 27 marca 2018

Pierwsza historia troszkę mi się dłużyła i niestety nieco rozczarowała, może dlatego, iż główna bohaterka Cilla irytowała mnie swoim zachowaniem, niezdecydowaniem, udawaniem odważnej czy niezależnej kobietki niepotrzebującej silnego, męskiego ramienia w postaci policjanta Boyda pomagającego w znalezieniu nękającego ją stalkera. Mam wrażenie, że oglądałam już kiedyś film zrobiony na podstawie takiej opowiastki Roberts.

Druga historia o wiele lepsza i chyba bardziej bogata w emocje. Wydarzenia mają miejsce jakiś czas po tych z pierwszej części. Deborah - siostra Cilli dziś już pani prokurator i tajemniczy obrońca sprawiedliwości oraz Gage milioner, eks policjant, niczego sobie facet, taki przy którym nie jednej kobietce mogło by zakręcić się w głowie, a motylki i dreszcze poczułaby w pewnych częściach swojego ciała. Zdecydowanie lepiej się mi ją czytało. Zakończenie troszeczkę melodramatyczne i jakby niedokończone, ale te czytadełka/harlekiny niestety tak już mają. ;) A kto okaże...

basik | 2016-07-23
Na półkach: Przeczytane, Sensacja

"Cienie nocy "to z kolei pełne napięcia powieść o zemście, jaką postawił sobie za cel życia były policjant Gage (obecnie bardzo bogaty przemysłowiec) po przebudzeniu z kilku miesięcznej śpiączki na którą zapadł gdy został ciężko ranny.
Trochę przeszkadza mu w tym pani prokurator Deborah (siostra Celli z Nocnej zmiany) . Pracując nad tą samą sprawą (ona oficjalnie, on jako mściciel) nawiązują gorący romans, który wcale nie jest łatwy, bo on występuje pod dwoma wcieleniami, a do tego posiada dar....

zabielka | 2013-10-16
Na półkach: Przeczytane, 2013

romans godny polecenia.

Marta | 2010-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2010

Bardzo fajnie napisana i strasznie wciagająca ksiażka :)
Jak już zaczęłam czytać to ciężko było mi się od niej oderwać :p
Pierwsza część podobała mi się troche bardziej od drugiej,bo w drugiej mocno zlatywało fantazją :p
Ale polecam bo mi się bardzo podobała :))

Kanclerz | 2013-04-04
Na półkach: Przeczytane, Czytadła, 2013, Romanse
Przeczytana: 04 kwietnia 2013

Rozumiem wielkie amerykańskie sny. Rozumiem pragnienie wielkiej miłości, bogactwa, blichtru, wiele rozumiem, no ale!!
Przesadzony, napuszony, do przesady fantastyczny... gniot.

Marysieńka | 2011-08-30
Przeczytana: 2007 rok

Często u Nory Roberts pojawiaja się takie kontynuacje jak w tym wydaniu. "Cienie nocy" i "Nocna zmiana" zawarte w tym tomie stanowią swego rodzaju całość z "Nocnymi fajerwerkami" i "Nocnym seansem". Wszystkie te cztery powieści łączą główni bohaterowie. W rozpoczynającej całość "Nocnej zmianie" poznajemy policjanta Boyda Fletchera, przydzielonego do ochrony prezenterki radiowej Cilli O'Roarke, która otrzymuje coraz częściej anonimy z pogróżkami.

Jej siostra, Deborah O'Roarke, mieszkająca i pracująca w innym mieście jako prokurator w bezkompromisowy sposób ściga przestępców. Wkrótce dowie się, że ma w tej pracy sprzymierzeńca, choć ten działa tylko nocą i nie daje się nikomu rozpoznać. Tą historię opowiada powieść "Cienie nocy".

A obie czyta się łatwo i szybko, wciągają, jak wszystkie powieści tej pisarki. Polecam też "Nocne fajerwerki", powieść, która opowiada historię siostry poznanego w "Nocnej zmianie" Boyda Fletchera, Nathalie Fletcher oraz "Nocny seans" w którym główną...

wiola | 2015-07-24

O ile pierwsze opowiadanie przypadło mi do gustu i ciekawa byłam kto czyha na życie spikerki z nocnego radia o tyle w drugiej części dotyczącej jej siostry i znikającego partnera to nie moja bajka dlatego bardzo zawiodło mnie drugie opowiadanie z panią prokurator.

Gosia9101 | 2014-03-18
Na półkach: Przeczytane, Nora Roberts
Przeczytana: 18 marca 2014

Pierwsza część czyli "Nocna zmiana" bardzo mi się podabała, ale "Cienie nocy" trochę zbyt naciągane przez cień zwany Nemezis..

Marta Bilewicz | 2012-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2012

"Nocna zmiana" - świetnie skonstruowany romans z thrillerem w tle - doskonale się czytało. Zdecydowanie lepsza opowieść od drugiej.

"Cienie nocy" - historia trochę podszyta fantastyką. Pachniała Batmanem ;)

Całość, za "Nocną zmianę" trafia na półkę moich ulubionych książek.

Krzema | 2015-05-13

Wszystkie 3 książki z serii "Nocne opowieści" jest świetna. Jak już zacznie się czytać pierwszą książkę, nie da rady skoczyć, no chyba że na ostatniej stronie trzeciego tomu :) GORĄCO POLECAM,sympatykom dobrej książki :)