Duma Jareda

Okładka książki Duma Jareda Nora Roberts
Okładka książki Duma Jareda
Nora Roberts Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Bracia MacKade (tom 2) Seria: Książki o miłości - Nora Roberts literatura piękna
Bracia MacKade (tom 2)
Książki o miłości - Nora Roberts
The Pride of Jared MacKade
HarperCollins Polska
2016-06-20
2016-06-20
Julita Mirska

Kolejny brat trafiony - zatopiony. Schemat ale dobrze się czyta. Fajnie przedstawiona solidarność braci i kolejna kobieta, nietuzinkowa, z synem, wpasowująca się w świetną rodzinę. Polecam.

Drugi tom podobnie jak pierwszy czyta się bardzo szybko. Ta część nie miała jak dla mnie tego drobnego elementu zaskoczenia jak poprzednia. Miałam wręcz wrażenie, że miała bardzo podobny schemat.
Jestem natomiast bardzo ciekawa kolejnej części i to chyba na nią czekam najbardziej ;)

Lekka ,przyjemna kontynuacja perypetii braci Mc Kade. Czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Na pewno sięgnę po kolejne części.

Ależ niektóre zachowania bohaterów były irytujące! Ale tytuł wspomina o dumie, więc... widać musiało tak być. Scena rozmowy Jareda z chłopcem (celowo tak piszę, żeby jak najmniej spoilerować) w lesie doprowadziła mnie do łez. No i ta okładka, na którą napatrzeć się nie mogę... Ach, ech, och jeans :D

Tytuł pasuje do treści, bo kilka razy wystąpiło słowo "duma" :P Ogólnie książka jest bardzo ciekawa, końcówka nieco dramatyczna, ale jak zawsze zakończenie szczęśliwe ;)

Jared jest swietnym prawnikiem natomiast nie wiedzie mu sie w zyciu prywatnym. Z nowa sasiadka Sawana spotyka sie z powodow zawodowych gdy chodzi o spadek po jej zmarlym ojcu. To samotna matka i ilustratorka ksiazek dla dzieci. Jared jest zachwycony jej uroda i sila ze jest taka zaradna. Chce wiedziec o niej jak najwiecej bo czuje ze to kobieta dla niego.

Historia Jarema ciekawsza od poprzedniej. Za sprawą barwniejszej głównej bohaterki, Savannah. On jest prawnikiem, międzyczasie pomaga i mieszka z braćmi na farmie. Savannah, samotna matka, która pokonała wiele przeciwności i jest „twardą” babką przyzwyczaiła się, że radzi sobie sama w życiu. Jakaś siła ciągnie ich ku sobie i się jej poddają.
Jest lepiej, ale bardzo przewidywalne i te fragmenty o tych duchach – męczyły mnie i je omijałam. Z dalszymi częściami dam sobie spokój.

Jest lepiej, ale bardzo...

Kolejna książka z "pakietu ślubnego", po którą w żadnym innym wypadku bym nie sięgnęła. Mój pierwszy harlequin od dobrych piętnastu lat.

A schematy wciąż te same. On przystojny i uwodzicielski. Ona piękna i tajemnicza. Zakochują się w sobie ale... pojawiają się przeszkody.

Nie ma w tej historii nic zaskakującego, nie ma nic intrygującego. Narracja Was nie porwie, a bohaterowie nie zostaną w pamięci. Ot, taka sobie bajka dla większych dzieci.

I można sobie powtarzać, że takie rzeczy nie zdarzają się w rzeczywistości, że nie ma takich ludzi i takich rodzin. A na koniec, wbrew sobie, i z lekkim wstydem, uśmiechać się pod nosem.

Kolea opowieść o braciach Mackade. Po przeczytaniu pierwszej części o Rafe nie mogłam nie cichada wiedzieć co się dzieje u kolejnych braci pomimo wszystko nie zawiodłam się kiedy okazało się że i tym razem po różnych próbach bycia razem i lekcji zaufania następny brat zakochał się. Gorąco polecam tym którzy lubią pomarzyć 😊

Jared jest najstarszym z braci MacKade. Z zawodu jest prawnikiem. Tym razem zostaje poproszony przez swojego kolegę by pomógł przy sprawie spadkowej nowej mieszkanki Antietam.
Savannah mieszka wraz synkiem, w domku pod lasem, nikt nic nie wie o tej kobiecie, a ona wyraźnie stroni od ludzi.
Gdy adwokat poznaje dziewczynę, pierwsze co go uderza, to niesamowita wręcz uroda. Gdy poznaje ją bliżej zakochuje się w jej sile i 9-cioletnim synu Bryanie. Zakochuje się, pomimo iż po nieudanym małżeństwie, wątpił że jest to jeszcze kiedykolwiek możliwe.
Savannah również darzy Jareda uczuciem. Jednak ma swoje tajemnice. Prawnik zaczyna być zazdrosny o przeszłość swojej wybranki. Czy miłość pomoże pokonać im przeszkody i zbudować wspólną przyszłość?

Książki Nory Roberts są proste w swej konstrukcji, czyta się je szybko i nie zapadają w pamięć. Ale czasem warto po nie sięgnąć, dla relaksu.

• Nora Roberts
  • Romans